Antwort Jaký salát do skleníku? Weitere Antworten – Kdy můžu dát salát do skleníku
Veškeré saláty lze vysévat do skleníku, pařeniště či sadbovačů již od konce února, na jaře rovnou ven na záhon. Je-li venku teplo, ideální je saláty vysévat odpoledne, aby bylo semínko přes noc v relativním chladu.Pokud jste tak neučinili v únoru, můžete zasévat celer, fenykl, brokolici, ředkvičky, kedlubny a hlávkový salát. Také máte poslední možnost k vysetí paprik, rajčat, lilků a melounů.Semena vyklíčí i v pařeništi – při teplotě nad 5 °C přibližně za dva týdny, při 10 °C za týden. Dobře klíčí na světle, proto je nezasypávejte, pouze přitlačte k substrátu. Sazeničky můžete také předpěstovat doma. Při teplotě 25 °C vyklíčí drobná semena za dva dny, poté jim však vyhovuje teplota nižší.
Co vysadit na podzim do skleníku : A jaké sazeničky dát do podzimního skleníku Uspějete třeba s květákem, kedlubny, pórkem, hlávkovou kapustou či hlávkovým salátem. I když se jmenuje jarní cibulka, zasadit si ji můžete i na podzim a získáme minimálně chutnou nať. A na podzim je také čas, kdy si vysadit nové odnože jahod.
Co mohu dát do skleníku
Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.
Kdy sázet salátové okurky do skleníku : Jak sázet okurky Můžete si zvolit dva způsoby – sázení okurek ze semene nebo ze sazenic. Do zahrady zasaďte ideálně již mořená semena zhruba v druhé polovině května. Pokud sázíte do skleníku, můžete sázet již koncem dubna.
Předpěstování okurek. Okurky zpravidla předpěstováváme ve vyhřívaném skleníku nebo v interiéru. K výsevu přistupujeme již začátkem dubna, aby byly sazenice do konce května, kdy již nehrozí přízemní mrazíky, dostatečně silné.
Doma za okno můžeme stále vysévat semínka pro předpěstování sazeniček: celer, teplomilné papriky a chilli papričky a také lilky a mochyně. Od půlky měsíce můžeme také začít s rajčaty, pórkem, ranými košťálovinami (brokolice, květák, kedlubny, hlávkovou kapustou, rané zelí a kadeřávky …).
Kdy zasít mrkev do skleníku
Ve skleníku lze rychlit také mrkev. Ta se vysévá koncem února až začátkem března do půdy, kterou je vhodné připravit si již předešlý rok na podzim.Nejvhodnější plodiny do skleníku jsou rajče, salát, mrkev, kopr, ředkvička, fazol tyčkový a okurka. Tyto druhy lze snadno pěstovat a rychlit i v nevytápěném skleníku.Odborníci doporučují nechat skleníky v zimě uzavřené, ovšem pokud napadne dostatek sněhu, naházet do nich lopatou dostatečnou vrstvu. Jeho postupné odtávání zajistí zasáknutí do půdy a na jaře dostatek vlhkosti pro růst rostlin.
10 nejlepších zelenin na pěstování
- Papriky. Protože téměř všechny odrůdy papriky se přirozeně vyskytují v teplejším podnebí, jsou ideálním kandidátem na pěstování ve skleníku.
- Rajčata.
- Okurky.
- Kořenová zelenina.
- Brokolice.
- Kukuřice cukrová
- Dýně
- Růžičková kapusta.
Jaké okurky do skleníku : Ve skleníku bych doporučil k pěstování hadovky, které jsou geneticky nehořké, z krátkých typů Minisprint F1, Emilie F1, středně dlouhou Formule F1 nebo dlouhou Superstar F1. U ředkviček pro letní pěstování je podstatná volba vhodné odrůdy např. Tercie nebo Kvarta, které jsou odolnější k horkým dnům.
Co dát na dno skleníku : Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.
Jak často se zalévají okurky ve skleníku
Okurky ocení zálivku, kterou budeme provádět spíše méně často, zato vydatně a důkladně. Rostlina si pak vytvoří lepší kořenový systém. Okurky stačí zalévat 1–2x týdně tak, aby se voda dostala cca 10–20 cm pod povrch půdy.
Konkrétně můžete v únoru vysévat: papriky, lilek, ředkvičky, salát, celer, brokolici, mrkev a petržel.Už v únoru totiž můžete vysévat do misek třeba rajčata a celer pro venkovní záhony. Představa vlastnoručně vypěstovaných rajčat, hrášku, salátu nebo ředkviček je lákavá. „Z pěstitelského hlediska je však právě zelenina ze všech druhů plodin nejnáročnější,“ upozorňuje autorka blogu Pěstuj zeleninu Jana Poncarová.
Jak naložit mrkev do sklenic : Nakrájenou zeleninu vsypeme do mísy, na 1 kg mrkve a petržele použijeme 30 dkg soli. Směs pečlivě promícháme, nejlépe rukama. Pak už stačí opět jen napěchovat do uzavíratelné sklenice. Před použitím v kuchyni doporučujeme směs propláchnout na sítku, aby jídlo nebylo přesolené.