Antwort Jak se mnozi šáchor? Weitere Antworten – Jak se množí šáchor
Šáchor snadno namnožíme dělením trsů při přesazování, nebo řízkováním. To probíhá trochu nezvykle – ostříháme jednotlivé listy na 1-2 cm, stéblo zkrátíme na 10 cm a takto upravený řízek ponoříme do vody hlavou dolů a „stopkou“ vzhůru. Časem zapustí kořínky.Množíme dělením rostlin při přesazování nebo vrcholovým řízkem tak, že uřízneme stonek dlouhý 5 cm s vrcholovou růžicí, jejíž listy o 1/3 zkrátíme. Do vody však nedáváme zakořenit stonek, ale růžici s listy. Přesazování: Přesazujeme tehdy, kdy je květináč plný kořenů.Hnojení: Šáchor by měl být hnojen pravidelně. Kromě běžných hnojiv lze použít i přírodní hnojiva, jako je například hmyzí trus, který je známý jako Hnojík. Toto hnojivo je ideální, protože nedochází k přehnojení rostlin, odpuzuje škůdce a brání rostlině před nemocemi. Navíc je bez zápachu a velmi účinné.
Jak rozmnožit papyrus : Existují dva způsoby, jak šáchor množit. Buď dělením při přesazování nebo vrcholovými řízky, záleží i na druhu rostliny.
Proč žloutne šáchor
Nejčastějším problémem je suchý vzduch. Listy začnou zasychat a jsou náchylné k napadání škůdci. Především se můžeme setkat s mšicemi a molicemi. K hnědnutí listů také může dojít, pokud budeme rostlinu zalévat tvrdou vodou.
Jak množit hvězdnice : Hvězdnice se množí dělením na jaře nebo na podzim, nebo také jarním výsevem.
Rostlinu šáchoru lze pěstovat jako přenosnou rostlinu v nádobě s letněním venku. Po konci sezóny přemístit dovnitř místnosti na stanoviště bez mrazu. Vhodná je běžná pokojová teplota, v zimě by neměla klesnout pod 10 ° C. V době vegetace, vyžaduje jasné rozptýlené světlo, v zimě však přímé slunce.
Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.
Jak množit lomikámen
Množení: Lomikameny lze množit semeny, dělením trsů nebo řízkováním. Semena mohou být zaseta na povrch půdy na jaře nebo na podzim. Dělení trsů se provádí na jaře nebo na podzim, kdy jsou rostliny nejaktivnější. Řízky lze odebrat na jaře nebo v létě a umístit do vlhkého substrátu.Nejlépe se šáchoru daří, když má v podmisce stálý přísun vody. Také vzdušná vlhkost by měla být vysoká, proto doporučujeme občasné rosení. Hnojíme i 2 x týdně hnojivem na zelené rostlinky. Šáchor otřebuje hodně světla, ale přímé sluneční paprsky mu vadí.Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.
Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!
V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často.
Kdy množit šeřík : Ideální dobou pro jejich odběr je konec března a začátek května, ale řízkovat lze i počátkem léta, zvláště pokud nemáme pařeniště nebo skleník, aby mohly řízky zakořeňovat v teple. Řízky je dobré ošetřit některým ze stimulátorů.
Co zasadit do štěrku : Jaké rostliny pro štěrkový záhon vybrat Ve štěrkových zahradách se bude nejlépe dařit suchomilným rostlinám, mezi které patří trvalky, letničky, okrasné trávy a dřeviny. Z bylin můžete zasadit tymián, šalvěj, nebo levanduli.
Co sázet v zimě
Pod zemí zimu přežívá křen, chřest a topinambur, dále dvouleté zeleniny jako třeba petržel, černý kořen a pastinák. Mrazuvzdorné jsou též mnohé cibuloviny, konkrétně vytrvalé a dvouleté druhy. U špenátu a zimního salátu je zajímavé, že snesou teploty pod bodem mrazu pouze v určitém úseku svého vegetačního období.
Jak často se provádí hnojení trávníku
Travní plochy hnojíme tři až čtyřikrát do roka. V dubnu, červnu, září a pokud je třeba, pak ještě koncem října. Důležité je i množství hnojiva v jednotlivých obdobích. V dubnu je to 25% roční potřeby, v červnu také 25%, v září ovšem 35% a v říjnu 15%.Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.
Jak se starat o lomikámen : Jak se starat o lomikámen
Světlá místa jim vyhovují, na příliš zastíněných se deformují listy (růžice). Mírného vlhka jdoucího ke kořenům docílíte tím, že pod kořeny rostliny dáte drenáž a na ni jemnější zeminu, držící vlhkost. Žlutě kvetoucí lomikameny jsou odolnější vůči občasnému vlhku, ale s drenáží nic nepokazíte.