Antwort Jak se mnozi Oxalis? Weitere Antworten – Jak se pěstuje Oxalis
Hlízy se vysazují do hloubky 3 cm, a to zpravidla na jaře nebo na podzim. Vzdálenost mezi hlízami by měla být cca 3 cm. Stanoviště musí být dostatečně slunečné. V polostínu sice rostliny porostou, ale na slunci budou lépe vybarvené a více pokvetou.Množení: Oxalis můžeme množit hlízkami. Stačí je vyjmout z květináče a zasadit do nového. Co trápí pokojovku: Jestliže jste nechali rostlinu uschnout, staré a suché listy vytrhněte a brzy vyrostou další lístky.Čtyřlístek je dobré v létě a během květenství zalévat vydatněji, ovšem pozor na přelití! Pokud bude půda trvale přemokřená, cibulky této rostliny spolehlivě uhnijí. Jakmile váš symbol štěstí s lístky ve tvaru srdíček odkvete, začněte zalévat ještě méně, až listy zežloutnou a opadají.
Jak se pěstuje Čtyřlístek : Na pěstování není náročný a běžně se pěstuje jako pokojová rostlina, případně ho můžeme letnit od poloviny května do září. Letnění je vhodné na stinnějším místě. Na zimu rostlinu přeneseme dovnitř, kde ji můžeme dále pěstovat jako pokojovku. Ideální je teplota okolo 20 °C.
Jak pěstovat artyčok doma
Jak pěstujeme artyčok
Rostlinky artyčoku chtějí pravidelnou velkorysou zálivku, lehkou půdu a moc se jim nelíbí plevel (taky aby jo, když je okrádá o vodu). Ocení hodně živin, ale u nás nehnojíme – jen do země přidáváme kompost, před zimou koňský hnůj a letos poprvé taky probiotika pro rostliny weiki.
Jak přezimovat Čtyřlístek : Rostlina není mrazuvzdorná, proto hlízy necháme přezimovat v mrazuprosté místnosti. Od května sázíme do květináče nebo do záhonu. Obvod hlíz: 4/5 cm. Vyžaduje stanoviště slunné až polostinné.
Rostlinu přes zimu pěstujeme jako každou pokojovou rostlinu (teplota okolo 20 °C), nebo necháme na chladnějším stanovišty, kde se rostlina zatáhne do hlízek. Pěstování: Daří se ji ve vlhčí, výživné zemině. Idealní stanoviště je polostín. Za dostatku vláhy zvládne i slunné stanoviště.
Alokázie množíme dělením při přesazování, nebo pomocí řízků. Skvělým pomocníkem pro množení rostlin je Lignohumát. Podporuje kořenění a rozvoj kořenového systému.
Jak roste artyčok
Artyčoky mají velké, charakteristicky tvarované květní úbory s masivními, šupinovitými listeny. Listy artyčoku jsou velké, stonky jsou hranaté a dorůstají výšky až kolem 1,5 metru. Rostlina je původem z oblasti Středomoří a je oblíbená pro své jedlé pupeny.Vyberte jednu ze tří cibulek, vložte ji do subtrátu (špičkou vzhůru). Po zasazení umístěte na světlé a chladnější stanoviště. V následujících dnech udržujte substrát vlhký. Až rostlina vyroste do výšky cca 5 cm, doporučujeme ji přesadit do většího květináče.A:Nejlepší doba na množení břečťanu popínavého je na jaře nebo na podzim. Nejčastější otázky a odpovědi. Q:Jak klonovat břečťan popínavý A:Pro klonování břečťanu popínavého je třeba odříznout zdravou větev a umístit ji do vlhké půdy nebo do vody.
Semena artyčoku se vysévají do zakořeňovačů v březnu. Hloubka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčení je 10–14 dní. Artyčoky jsou velice teplomilné rostliny, proto je nepřesazujeme ven dříve než v druhé polovině května.
Jak se vaří artyčoky : Postup: Artyčoky nejprve 3–4 minuty vaříme ve vodě s trochou soli, pár stroužky česneku, olivovým olejem, tymiánem, rozmarýnem a divokým kořením. Necháme odstát mimo sporák, vychladlé krájíme na tenké plátky a marinujeme ořechovým olejem a citronovou šťávou.
Kdy roste Ctyrlistek : Čtyřlístek/šťavel můžete sázet do květináče nebo od května přímo ven na záhon. Kvete od srpna do září a dorůstá asi do 25 cm. Zimování: Jedná se o rostlinu, která není mrazuvzdorná a nelze ji ponechat celoročně na venkovním stanovišti, u nás se proto používá pouze jako nádobová.
Jak zazimovat vzpřímené muškáty
Přes zimu potřebují teplotu mezi 6 až 10 °C. Umístit je můžete kdekoli, kde je chladno, ale nemrzne, a je zde i zároveň dostatek světla. V paneláku bývá ideálním stanovištěm prosvětlené místo poblíž okna na chodbě, přežijí i mezi skly oken v bytě. Rostlinám je potřeba seříznout letošní výhony.
Oxalis, česky šťavel, je hlíznatá trvalka původem z Jižní Ameriky, Jižní Afriky i z Evropy a svými listy připomíná jetel. Barva těchto listů může být různá: tmavě i světle zelená, purpurová, žlutozelená i zelená s červeným žilkováním.Přestože šťavel obecně preferuje kyselejší půdy, tento druh se dobře adaptuje na různé zahradní podmínky. Vysazuje se na jaře nebo na podzim na plné slunce nebo polostín, přičemž hloubka výsadby by měla být 4–6 cm a vzdálenost mezi jednotlivými rostlinami 15 až 20 cm.
Jak množit Molici : Přílišná zálivka ale rostlinám škodí a podporuje množení škůdců, jako jsou právě molice. Množení molic se dá zmírnit lepovými deskami rozmístěnými v blízkosti rostlin. Chytnou se na ně ale jen okřídlení dospělí jedinci, zatímco vajíčka a larvy na listech zůstanou.