Antwort Jak se oblect do Norska v létě? Weitere Antworten – Co se nesmí vozit do Norska
Zákaz dovozu nápojů s vyšším než 60 % obsahem alkoholu, narkotik, jedů a léků (léky dovoleny pouze v menším množství pro osobní potřebu, doporučuje se mít potvrzení lékaře, nejlépe v angličtině), dále zbraní, střeliva a zábavné pyrotechniky (bez speciálního povolení), ptáků a exotických zvířat.Bezpečnost: Norsko je velmi bezpečnou zemí, co se kriminality týče. Určitě je ale dobré nepodceňovat norské počasí, především v horách. Velký pozor si dejte při řízení. Silnice v Norsku jsou klikaté, občas nepřehledné a hrozí, že vám pod cestu vběhne ovce, sob nebo los.Kdy jet do Norska
Hlavní letní sezóna je v Norsku od začátku června do konce srpna, z toho největší davy očekávejte v průběhu července. V létě je největší šance na slunné počasí a rozumné teploty.
Co si sbalit na Erasmus do Norska : Ať už cestujete kamkoli, následující seznam byste měli vždy několikrát zkontrolovat, že jste na nic nezapomněli.
- cestovní doklady.
- pojištění
- dokumenty související se studiem a pobytem.
- víza.
- platební karta.
- hotovost v lokální měně
- léky.
- roušky/respirátory & dezinfekční gel.
Co vzít s sebou do Norska
Hodit se jistě bude pro všechny případy termoprádlo, dlouhé kalhoty, svetr, mikina a nepromokavá/větru vzdorná bunda nebo pláštěnka. V nepřízni počasí také oceníte čepici, nákrčník, šátek anebo šálu (případně i rukavice). V létě se pak hodí samozřejmě trika, kraťasy, sukně a třeba i plavky.
Proč se do Norska nesmí vozit brambory : Největším překvapením v případě Norska asi může být absolutní zákaz dovozu brambor (důvodem je obava ze šíření bramborových chorob). Bramborová kaše v prášku a snad i uvařené brambory nevadí (brambory jsou v Norsku poměrně drahé).
V Norsku je velmi nízká míra kriminality, a tak je přímo dokonalou destinací pro bezpečné cestování. Norsko nabídne překrásnou přírodu a fascinující podívanou na fjordy. Je proto jako stvořené pro pěší turistiku, kempování, plachtění nebo třeba k jízdě na kajaku.
Pro túry v horách v Norsku se hodí outdoorové oblečení > waterproof větrovka, fleece bunda, softshelové kalhoty, kvalitní kotníková obuv, v případě silného větru i lehká čepice. Na druhou stranu si pro letní měsíce přibalte také kraťasy, ochranný sluneční krém a sluneční brýle.
Kolik stupnu je v létě v Norsku
Červenec je nejteplejší měsíc v roce ve všech oblastech Norska. Teploty na jihu dosahují 22 °C, ale zejména v Oslu nebo Kristiansandu můžou atakovat i 30 °C. Západní pobřeží je chladnější a vlhčí s teplotami okolo 20 °C a maximální teploty na Lofotech nebo v okolí Severního mysu se pohybují mezi 14 a 16 °C.Hodit se jistě bude pro všechny případy termoprádlo, dlouhé kalhoty, svetr, mikina a nepromokavá/větru vzdorná bunda nebo pláštěnka. V nepřízni počasí také oceníte čepici, nákrčník, šátek anebo šálu (případně i rukavice). V létě se pak hodí samozřejmě trika, kraťasy, sukně a třeba i plavky.Občané České republiky nepotřebují víza či povolení k pobytu. Pokud jste občanem členské země EU/EHS, nebo Švýcarska, nepotřebujete pro vstup na území Norska povolení k pobytu. Jste však povinen/na se registrovat na policii nejpozději do 3 měsíců po přicestování do Norska.
Určitě se hodí bunda s odvětráváním v podpaží, stahovací kapuce či dlouhé zipy. Počasí se na severu rádo mění, proto doporučíme pánskou či dámskou nepromokavou bundu. Přibalit můžete i pončo. Navíc každý Nor má v šatníku několik vlněných svetrů, minimálně jeden z nich určitě po pradědečkovi.
Jakou kartou platit v Norsku : V Norsku je zvykem platit prakticky všude a za každou drobnost platebními kartami všeho druhu. Ještě stále tu ale existuje i klasická měna v podobě norské koruny („norsk krone“, zkratka NOK, v Norsku prostě jen Kr).
Jaký prut do Norska : Na cestu do Norska doporučujeme přibalit jeden středně těžký až těžký vláčecí prut, se kterým můžete chytat jak ze břehu, tak z lodi. Prut délky 2,4 – 2,7 m s vrhací zátěží 30-100 gramů se smekacím navijákem a minimálně 150 m splétané šňůry o nosnosti 15-25 kg vám ve většině případů dobře poslouží.
Kolik si vzít peněz do Norska
Peníze. Maximálně můžete dovézt do Norska mince a bankovky v celkové hodnotě 25.000,- NOK. Suma přesahující tento limit musí být přiznána k proclení. Limit se netýká cestovních šeků.
Láhev vína v obchodě – 150 NOK. Plechovka místního piva – 33 NOK. Koktejly v baru – 150 NOK. Krabička cigaret – 150 NOK.Červenec je nejteplejší měsíc v roce ve všech oblastech Norska. Teploty na jihu dosahují 22 °C, ale zejména v Oslu nebo Kristiansandu můžou atakovat i 30 °C. Západní pobřeží je chladnější a vlhčí s teplotami okolo 20 °C a maximální teploty na Lofotech nebo v okolí Severního mysu se pohybují mezi 14 a 16 °C.
Co se vyplatí koupit v Norsku : 10 tipů na dárky z Norska
- Norský svetr.
- Sobí nebo losí salám.
- Marmelády všeho druhu.
- Trolí suvenýr nebo hrneček se sámskými kresbami.
- Tričko s motivy Norska nebo norských atrakcí
- Uzený losos.
- Písek z bílých pláží na Lofotech.
- Pivo z nejsevernějšího pivovaru na světě