Antwort Jak se přihlásit na portál ČSSZ? Weitere Antworten – Jak se přihlásit do portálu ČSSZ
Do ePortálu se můžete přihlásit dvěma hlavními způsoby: prostřednictvím Národní identitní autority (NIA) prostřednictvím datové schránky eportal.cssz.cz Získáte možnost tiskopisy vyplnit a také odeslat online příslušné OSSZ nebo ČSSZ. Často řešené tiskopisy můžete zařadit mezi své oblíbené .Registrační formulář můžete příslušné OSSZ:
- odeslat elektronicky jako přihlášený klient prostřednictvím ePortálu ČSSZ.
- zaslat do datové schránky.
- odeslat elektronicky na adresu e-podatelny podepsaný uznávaným elektronickým podpisem.
- zaslat písemně poštou.
- předat osobně
ePortál obsahuje automatickou kontrolu vyplnění tiskopisu. Tak budete mít jistotu, že jste vše řádně vyplnili. Elektronickou korespondencí šetříte nejen čas, ale i přírodu. Není potřeba nic tisknout, není potřeba využívat poštovní přepravy.
Jak zjistit důchod : Můžete využít online důchodovou kalkulačku na ePortálu ČSSZ (služba „Informativní výpočet starobního důchodu“), která automaticky „načte“ údaje evidované v ČSSZ na tzv. důchodovém kontě. Pokud nedisponujete elektronickou identitou, lze využít důchodovou kalkulačku a veškeré údaje do ní vyplnit ručně.
Co to je identifikátor datové schránky
Identifikátor datové schránky
Slouží k identifikaci datové schránky, není zaměnitelný s žádným jiným identifikátorem využívaným orgány veřejné moci.
Co dělat když se nemůžu přihlásit do datové schránky : Problém může nastat tehdy, pokud používáte k přihlášení jinou externí aplikaci, která netestuje platnost Vašeho hesla a neupozorní Vás. Pak je řešením přihlášení na portál a změna hesla. Pro podobné externí přístupy je vhodnější povolit neomezenou platnost hesla v menu Nastavení > Možnosti přihlášení > Platnost hesla.
Oznámit příslušné OSSZ den nástupu zaměstnance do zaměstnání, den skončení zaměstnání se zaměstnancem a další stanovené údaje na předepsaném tiskopisu Oznámení o nástupu do zaměstnání (skončení zaměstnání), a to ve lhůtě 8 kalendářních dnů.
Kde a jak se k dobrovolnému důchodovému pojištění přihlásit K dobrovolnému pojištění musíte podat přihlášku na OSSZ, pod kterou spadá místo, kde máte nahlášené trvalé bydliště. Osoby nemající trvalý pobyt na území ČR mohou podat přihlášku na jakémkoliv pracovišti OSSZ.
Jak zjistit jestli mám zaplacené sociální pojištění
Dříve OSSZ zasílala vyúčtování zaplacených záloh, tzv. inventuru pohledávek, od roku 2022 je vyúčtování pro OSVČ k dispozici online na ePortálu ČSSZ. Předepsané zálohy, jejich úhradu i vznik nedoplatku na sociálním pojištění je tedy možné zjistit touto cestou, případně se obrátit přímo na příslušné pracoviště OSSZ.Věřím, že to zvládnete.
- Do adresního řádku prohlížeče napište www.cssz.cz.
- vyberte ePortál ČSSZ.
- vyberete „pro OSVČ“ Informace o zaplacených zálohách na důchodové
- Okno, které se objeví po volbě ZJISTIT VÍCE.
- Budete přesměrování na portál k přihlášení.
- Informace o zaplacených zálohách.
- Detailní zobrazení zaplacených záloh.
Základním dokladem prokazujícím doby důchodového pojištění (zaměstnání) je evidenční list důchodového pojištění (dále jen ELDP). Zjistíte-li, že se v evidenci ČSSZ nenachází, je nejjednodušší kontaktovat OSSZ v místě Vašeho trvalého bydliště. zaměstnavatel existuje, OSSZ jej vyzve ke splnění zákonné povinnosti.
Člověk, který nikdy nepracoval, nemá nárok na starobní důchod. Hypoteticky by mohl dostat dávky pomoci v hmotné nouzi, ale záleží už na jeho konkrétní situaci. Základní dávka je příspěvek na živobytí a ta může být u dospělé samostatně žijící osoby ve výši životního minima 3 860 Kč. Aktualizováno v září 2021.
Jak zjistit přihlašovací údaje k datové schránce : Vydání nových přístupových údajů je zdarma. Nové přístupové údaje si může uživatel nechat vydat přímo v prostředí klientského portálu datových schránek. Při přihlášení oprávněné osoby do schránky FO nebo PFO přes Identitu občana mohou být žadateli vydány okamžitě, a to tak, že jsou mu zobrazeny na obrazovku.
Kde najdu svoje ID datové schránky : Co je ID datové schránky kód, který má přidělen každá schránka a který slouží k její identifikaci. Svůj identifikátor datové schránky najdete v sekci informací o schránce.
Jak zjistím prihlasovaci udaje do datové schránky
Vydání nových přístupových údajů je zdarma. Nové přístupové údaje si může uživatel nechat vydat přímo v prostředí klientského portálu datových schránek. Při přihlášení oprávněné osoby do schránky FO nebo PFO přes Identitu občana mohou být žadateli vydány okamžitě, a to tak, že jsou mu zobrazeny na obrazovku.
Přístupové údaje jsou zasílány:
- do Datové schránky fyzické osoby nebo.
- poštou na adresu Pověřené osoby nebo Administrátora, kterou zadala oprávněná osoba při zadávání žádosti o zřízení účtu Pověřené osoby nebo Administrátora.
Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) jsou územní organizační jednotky ČSSZ, které se podílejí ve vymezených oblastech na realizaci sociálního pojištění v okruhu své působnosti. Ředitele OSSZ jmenuje a odvolává ústřední ředitel ČSSZ.
Jak zjistit místné příslušná OSSZ : Místní příslušnost OSSZ se řídí místem trvalého pobytu občana (OSVČ) nebo místem hlášeného pobytu v ČR. Pokud máte trvalé bydliště v Praze, můžete zahájení samostatné výdělečné činnosti oznámit kterémukoliv územnímu pracovišti Pražské správy sociálního zabezpečení (PSSZ). Kontakty na jednotlivé OSSZ naleznete zde.