Antwort Jak se původně měla jmenovat limonáda Kofola? Weitere Antworten – Proč se Kofola jmenuje Kofola
Příběh Kofoly se začal psát v roce 1959. Tehdy po dvou letech bádání přišel tým doc. Zdeňka Blažka, CSc. na tu správnou magickou formuli sirupu KOFO, kterou dodnes tvoří čtrnáct bylinných a ovocných látek doplněných o kofein.Kofola je sycený nealkoholický nápoj kolového typu, který vznikl v roce 1960 v Československu jako alternativa k tehdy nedostupným konkurenčním nápojům Coca-Cola nebo Pepsi. Nápoj vyrábí česká společnost Kofola ČeskoSlovensko a.s. v Krnově. Kofola obsahuje 14 různých bylin a ovocných látek, okořeněný je lékořicí.Vítězný návrh vznikl ve spolupráci s agenturou Wiktor Leo Burnett. Lístek lékořice, který symbolizuje jednu ze složek nápoje a stal se ikonickým prvkem značky, nově obklopuje tvar srdce – protože Kofola vždy byla, je a bude o lásce. Současně se text v samotném logu zmodernizoval.
Kdo je Jannis Samaras : Většinový majitel firmy Jannis Samaras dosud seděl na dvou nejvyšších židlích a řídil jak celou skupinu Kofola, tak přímo československé aktivity. Se zvětšováním skupiny a rostoucím významem jednotlivých entit se rozhodl jen pro jednu z nich a jako vizionář a stratég si vybral směrování skupiny.
Proč je Kofola nezdravá
Konkurenční kofola neobsahuje kyselinu fosforečnou, ale na rozdíl od coly je v ní konzervant benzoan sodný, jehož velké množství také není pro tělo dobré. Existuje podezření, že způsobuje hyperaktivitu u dětí. Levnější colové nápoje obsahují dokonce obě tyto látky.
Které značky vlastní Kofola : Skupina Kofola
Mezi klíčové vlastní značky patří sycené nápoje Kofola a Vinea, vody Radenska, Studenac, Rajec, Ondrášovka a Korunní, sirup Jupí, nápoje pro děti Jupík, energetické nápoje Semtex a UGO čerstvé džusy a saláty.
Vroce 1993 koupili v Krnově malou sodovkárnu, ve které spustili výrobu sirupů a později i džusů a limonád. Jannis už v počátcích rodinného podnikání zběhl ze studií na brněnské technice, aby otci pomáhal a časem vedení firmy převzal.
Kofola Original 1,5 l
Hladina cukrů 78 g/l patří k druhé nejnižší (nepočítaje Coca-Colu Life). Kofola nepoužívá kyselinu fosforečnou, ale kyselinu citronovou. Na druhou stranu obsahuje chlorid sodný a benzoan sodný. Obsah kofeinu je druhý nejnižší, pouze 61 mg na litr, což není ani množství v jednom espresu.
Co vše vlastni Kofola
Skupina Kofola
Skupina vyrábí nápoje s péčí a láskou v jedenácti hlavních závodech. Mezi klíčové vlastní značky patří sycené nápoje Kofola a Vinea, vody Radenska, Studenac, Rajec, Ondrášovka a Korunní, sirup Jupí, nápoje pro děti Jupík, energetické nápoje Semtex a UGO čerstvé džusy a saláty.Kofola dokončila nákup většinového podílu v pivovarech Zubr, Holba a Litovel. Společnost Pivovary CZ Group zůstane samostatně řízeným pilířem rodinné nápojářské skupiny. Krátce poté, co Úřad pro ochranu hospodářské soutěže schválil spojení soutěžitelů, došlo k vypořádání transakce mezi smluvními stranami.Největším akcionářem byla v dubnu 2018 společnost Aetos s 68% podílem, která zastřešuje podíly zakladatelské rodiny Samarasů a jejich přátel. Pět procent drží sama společnost Kofola skrze dceřinou společnost Radenska, zbylých 27 % je v rukou minoritních akcionářů.
Coca-Cola je nezdravá, ale nejhorší na světě není
U některých lidí může vyvolat poruchy spánku, někdy i úzkostné stavy. „Konzervační látky, barviva a jiné chemikálie tělu neprospívají. Přesné složení např. Coca-Coly je snad tajné, ale divil bych se, kdyby v ní tyto látky nebyly.
Kdo je majitelem firmy Kofola : Největším akcionářem byla v dubnu 2018 společnost Aetos s 68% podílem, která zastřešuje podíly zakladatelské rodiny Samarasů a jejich přátel. Pět procent drží sama společnost Kofola skrze dceřinou společnost Radenska, zbylých 27 % je v rukou minoritních akcionářů.
Kdo vařil v Jičíně pivo : Jičínští se tak možná dočkají svého točeného Cipíska nebo Rumcajse, což zvedne turistický ruch ve městě i Českém ráji o tisíce lidí. Posledními, kdo v Jičíně vařil pivo, byli za raného novověku jezuité. Svůj vlastní pivovar sedmnáctitisícové město nikdy nemělo.
Z jaké země je Kofola
Stalo se to v roce 1959, když vědecký tým Zdeňka Blažka sklidil plody své dvouleté práce a přišel s dokonalou formulí sirupu KOFO. O rok později poprvé spatřila světlo světa Kofola Original – směs 14 bylin a ovocných šťáv okořeněných lékořicí. Nápoj dodnes vlastní a vyrábí česká společnost Kofola a.s.
V nápoji je obsažena kyselina fosforečná, jež neničí sklovinu místně jako bakterie, zato v podstatě naleptává povrch zubu, snižuje kvalitu skloviny celého zubu a vše toto dělá rovnou u všech zubů najednou. Navíc cukr i kyselina neblaze působí na zuby celých 30 minut po požití.Za kolébku piva se považuje Mezopotámie, oblast tzv. úrodného půlměsíce mezi řekami Eufratem a Tigridem. Již v 7. tisíciletí před n. l. zde pěstovali obilí Sumerové, Akkadové, Babyloňané a Asyřané.
Jaké je nejlepší pivo v České republice : V nejprestižnější kategorii ležáků zvítězil ZUBR Gradus 12 %, který se tak stal nejlepším pivem pro rok 2023. V silné konkurenci kategorie jedenáctek získal stříbro Litovel Josef 11,5 % a bronz Holba Šerák. Nejlepším výčepním pivem se stal Litovel Moravan. Bodovala i nealkoholická piva.