Antwort Jak se starat o šťavel? Weitere Antworten – Jak pěstovat Šťavel
Hlízy se vysazují do hloubky 3 cm, a to zpravidla na jaře nebo na podzim. Vzdálenost mezi hlízami by měla být cca 3 cm. Stanoviště musí být dostatečně slunečné. V polostínu sice rostliny porostou, ale na slunci budou lépe vybarvené a více pokvetou.Rostlina není mrazuvzdorná, proto hlízy necháme přezimovat v mrazuprosté místnosti. Od května sázíme do květináče nebo do záhonu. Obvod hlíz: 4/5 cm. Vyžaduje stanoviště slunné až polostinné.Oxalisu v případě nutnosti přesazujeme na jaře, nádoba by měla být jen o málo větší než původní. Před zimou lze také rostlinu ostříhat a vyjmout ze zeminy hlízky, které uchovejte v chladu. Na jaře zasaďte a udržujte substrát mírně vlhký.
Jak Mnozit Stavel : Množení: Oxalis můžeme množit hlízkami. Stačí je vyjmout z květináče a zasadit do nového. Co trápí pokojovku: Jestliže jste nechali rostlinu uschnout, staré a suché listy vytrhněte a brzy vyrostou další lístky.
Jaké ovoce pěstovat
Jaké ovoce na zahradu vysadit
Jádrové ovoce | Jablko, hruška | Strom |
---|---|---|
Peckoviny | Třešeň, broskev, meruňka, švestka, bluma, slivoň | Strom |
Bobulové ovoce | Malina, ostružina, rybíz, angrešt, víno, brusinka, mochyně, kiwi, rakytník, jahoda | Keř |
Exotické ovoce | Kiwi, fík | Keř |
Ořechy | Vlašský ořech, lískový ořech, mandle, kaštan | Strom nebo keř |
Jak se pěstuje Čtyřlístek : Na pěstování není náročný a běžně se pěstuje jako pokojová rostlina, případně ho můžeme letnit od poloviny května do září. Letnění je vhodné na stinnějším místě. Na zimu rostlinu přeneseme dovnitř, kde ji můžeme dále pěstovat jako pokojovku. Ideální je teplota okolo 20 °C.
Listy z rostliny odstraníme až úplně zaschnou a přestaneme čtyřlístek zcela zalévat. V létě a během květenství zaléváme vydatněji, ale dáváme pozor na přelití. V případě trvalého přemokření začnou cibulky uhnívat. V době vegetace jej můžeme 2 x měsíčně přihnojit tekutým hnojivem.
Není možné zazimovat samozavlažovací květináče a truhlíky. Celý květináč obalte bublinkovou folií nebo izolujte snopy slámy a pečlivě svažte. Horní část rostliny obalte prodyšným materiálem. Vhodné jsou netkané textilie nebo větvičky chvojí.
Jak se mnozi Oxalis
Množení Venku pěstovaný oxalis se množí zejména semínky. Doma ho můžeme namnožit tím, že rozsadíme hlízy. Musíme je oddělovat opatrně, abychom nepoškodili kořeny.Okurky se rády kamarádí se zelím, celerem, červenou řepou, kedlubnami, hráškem a fazolemi. Když mezi ně zasadíme kopr, bude je chránit před housenkami a podpoří jejich růst.Množení Množení oxalisu se provádí oddělením dceřiných hlíz od matečních. Ty pak vysaďte do květináče po několika kusech a začněte zalévat.
Co lze pěstovat na balkoně
Dobře se na balkónech daří ředkvičkám, hrášku, fazolkám, mrkvi i kedlubnám. Nenáročný na pěstování je salát, převislé jahody, měsíční jahody, kanadská borůvka nebo cukety. Větší nádoba na balkóně umožní i pěstování speciálně upravených druhů ovocných stromů.
Jak se starat o ovocné stromy : V létě bývá obvykle méně srážek. Aby měl strom dostatek vláhy, kterou pro dozrávání potřebuje, udělejte mu prostor okolo kmene. Odstraňte spadané plody a plevel, posekejte příliš vysokou trávu a půdu prokypřete. Pokud je potřeba, strom jednou týdně pořádně zalijte, aby se voda dostala i ke kořenům.
Jak pěstovat břečťan doma : Pěstování břečťanu v bytě vyžaduje podobná pravidla jako venku – do květináče dáme rašelinový substrát, zálivka je spíše mírná, stanoviště s dostatkem rozptýleného světla. Rostlinu pravidelně hnojíme a během zimního období jí dopřejeme chladnější prostory.
Jak uchovat Čtyřlístek
Uložíme ji na chladném místě, při minimální teplotě 10°. Listy z rostliny odstraníme až úplně zaschnou a přestaneme čtyřlístek zcela zalévat. V létě a během květenství zaléváme vydatněji, ale dáváme pozor na přelití. V případě trvalého přemokření začnou cibulky uhnívat.
Hnojení: Šáchor by měl být hnojen pravidelně. Kromě běžných hnojiv lze použít i přírodní hnojiva, jako je například hmyzí trus, který je známý jako Hnojík. Toto hnojivo je ideální, protože nedochází k přehnojení rostlin, odpuzuje škůdce a brání rostlině před nemocemi. Navíc je bez zápachu a velmi účinné.Krásně se na zimní truhlíkovou výsadbu hodí např. hebe, brsleny, libavky (krásné červené kuličky si drží až do jara), břečťan, barvínek, cesmíny, zakrslé jehličnany či vřesy a vřesovce. Rostlinky najdete ve fotogalerii. Všem těmto rostlinám nevadí mráz, ale je nutné je přes zimu zalévat.
Co k Muškátům do truhlíku : S čím kombinovat muškáty
Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.