Antwort Jak se starat o rostliny ve skle? Weitere Antworten – Jak se starat o kytku ve sklenici
Sklo může být i jemně zabarvené – ale pak je třeba počítat s tím, že propouští méně světla, a umístit láhev na světlejší stanoviště. »Vypouklé nádoby vystavené přímému slunci fungují jako čočka, která rostlinám už první den popálí listy.Na dno nádoby nasypte keramzit, štěrk nebo hrubší písek. Drenážní vrstvu překryjte kouskem netkané textilie, aby se vrstvy nemísily. Vysaďte rostlinky, dobře je vmáčkněte do substrátu a zalijte. Při sesazování více rostlin počítejte alespoň smalým prostorem na rozrůstání, nevysazujte je těsně vedle sebe.Vhodné rostliny jsou např:
- Orchideje, např. Phalaenopsis.
- Bromélie.
- Pilea.
- Malé kapradiny.
- Mech.
- Břečťan.
- Masožravé rostliny.
Jak pěstovat mech ve sklenici : Do čisté sklenice nasypte kamínky a zakryjte je vrstvou tilandsie Následně vlijte vodu až po tilandsii, aby mohla nasát vodu. Tím vytvoříte základ pro pěstování mechu. Ten umístěte na vlhkou tilandsii. A je hotovo.
Jak se správně starat o květiny
Rostliny potřebují pravidelně čerstvou vodu, ale potřeby jednotlivých odrůd se liší. Informujte se o jednotlivých druzích rostlin. Zalévá-li se rostlina příliš, dochází k přemokření, uhnívání kořenů nebo utopení rostliny. Potřebuje-li rostlina velké množství vody, měl by být substrát pokud možno stále vlhký.
Jak si vytvořit svůj vlastní ekosystém : Sežeňte velikou skleněnou láhev, čím větší tím lepší. Naházejte dovnitř trochu hlíny, zasaďte kytku, trochu vody a zavřít. Voilá, vytvořili jste si vlastní soběstačný ekosystém. Teď stačí nechat to nějaký ten čas růst a máte do pokoje krásnou ozdobu.
Co mohu pěstovat ve skleníku Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.
Sazeničky zvládnou i teploty o něco nižší. Nezapomínejte ale, že květák bude potřebovat dost místa a sázejte je aspoň půl metru od sebe. Ve skleníku můžete regulovat vysoké teploty větráním, nebo zastíněním tak, abyste získali optimálně velké růžice. Rostliny je nutné zbavovat plevele a lehce okopávat.
Co se dá pěstovat ve skleníku v zimě
Špenát – kapusta, zelí, čínské zelí a většina kořenových plodin, jako pór, řepa, mrkev, tuřín, pastinák a ředkvičky si s klidem můžete na zimu do skleníku vysadit, výsledkem bude dřívější a chutná sklizeň. Cibule – existuje poměrně málo druhů sadbové cibule, které by rostly v zimě v nevyhřívaném skleníku.Jak pečovat o mechárium
- Zalévání Ne vždy je mechárium hermeticky uzavřeno. To je způsobeno typem víčka.
- Osvětlení Ideální místo je metr od okna, které není na přímém slunečním světle.
- Teplota. Vyhněte se přímým zdrojům tepla, jako jsou paneláková topení, plynová topidla a další.
- Údržba. Terárium je přirozeně vlhké.
Zavlažování: Mechy potřebují konstantní vlhkost, ale není vhodné je přemokřovat. Pravidelně navlhčujte mech vodou pomocí rozprašovače nebo jemného zalévání. Doporučuje se používat nechlórovanou vodu, například dešťovou vodu nebo destilovanou vodu.
Rostliny nemají světlo, nemůže probíhat fotosyntéza, takže vdechují kyslík a vydechují oxid uhličitý. Berou nám čistý vzduch, který sami potřebujeme během spaní. Proto je všeobecně rozšířený názor: nemít v ložnici žádné rostliny.
Co dát do vody aby květiny vydržely : Váza s čerstvými květinami a mísa s ovocem by neměly být blízko sebe! Zrající plody vylučují plyn ethylen, který urychluje vadnutí rostlinek. Podle "babských" rad stačí do vody přidat kostku cukru nebo acylpyrin a květiny vydrží déle čerstvé.
Jak si vyrobit rostlinné Terarium : Aby terárium dobře fungovalo, musíte mu vytvořit poctivý základ. Jednotlivé části tvoří drenážní vrstva, substrát, aktivní uhlí, rašeliník a pak dle druhu terária také vrchní část. U vlhkomilných terárií je to většinou mech, u těch suchomilných písek nebo drobné kamínky.
Jak vytvořit Florarium
Budete potřebovat:
- Nasaďte si rukavice.
- Terárium otřete čisticím prostředkem na sklo.
- Rovnoměrně rozložte 2 cm vrstvu drenáže na dno terária.
- Opatrně vložte 2/3 půdy dovnitř.
- Označte, kde chcete své rostliny, a pomocí nástroje udělejte v půdě malé otvory.
- Duší vašeho floraria jsou jeho rostliny.
Obecně platí, že rostliny, které potřebují k růstu více prostoru, se sází na okraj skleníku. Menší rostliny se umisťují blíže k centru. Kupříkladu rajčata vyžadují přísun vzduchu a dostatek místa. V záhonu byste je proto měli umístit blízko ke vchodu či oknům skleníku.Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.
Co potřebuje květák : Květák je pěstitelsky náročnou zeleninou, jelikož potřebuje čerstvě vyhnojenou půdu a velké množství vody. Ideální je pro něj slunné stanoviště. Před výsadbou do půdy zapravte až 5 l vyzrálého kompostu na 1 metr čtvereční, případně i trochu vápna.