Antwort Jak se Striha javor? Weitere Antworten – Jak Strihat javor MLEC
Řez snáší javory špatně , tvarování a zejména řez na hlavu, který se u nás často provádí, nelze doporučit. Pokud již musíme javory řezat, můžeme odstraňovat živé větve pouze do průměru 60 mm. Jelikož se javory v mládí větví monopodiálně, je poměrně snadné zapěstování a výchova koruny s průběžným kmenem.Javor mléč a klen
Javory jsou dřeviny vyznačující se silným jarním mízotokem. Z tohoto důvodu je vhodné řez provádět mimo období vegetačního klidu, nejdříve až po úplném olistění – koncem května, začátkem června. Javor je znám relativně špatnou schopností zacelovat rány po řezu – pomalé zavalování řezných ran.Kultivary se množí roubováním, původní druh řízkováním, v březnu, nebo červenci pod sklem, nebo semenem, které vyséváme na podzim.
Jak se starat o japonský javor : Zálivka by měla být pravidelná – bez přeschnutí a přemokření substrátu. Přihnojovat můžete rostliny na jaře hnojivem s obsahem dusíku, v létě pak spíše s obsahem železa. Na zimu není nutné rostliny uklízet, ale doporučuje se obalit květináč fólií či jutou nebo do vyšší nádoby nasypat drcený polystyren.
Kdy stříhat červený javor
Plně mrazuvzdorný do -40°C. Můžete jej jakkoli stříhat a tvarovat, nejlépe na podzim po opadu listů nebo během zimy v bezmrazém období.
Jak poznat javor klen : Javor mléč má špičaté rozeklané listy, které jsou světlejší a na omak jemnější a měkčí, kdežto javor klen má listy tmavší, hrubší a jeho laloky vypadají jako lomené oblouky gotických oken.
Plně mrazuvzdorný do -40°C. Můžete jej jakkoli stříhat a tvarovat, nejlépe na podzim po opadu listů nebo během zimy v bezmrazém období.
Japonské javory často trpí houbovými chorobami: Verticillium může způsobit i úplné odumření stromu. Projeví se nejdříve jako usychání větviček, pak celých větví. Včasné odstranění takto napadené větve může strom zachránit.
Kdy Strihat japonský javor
Radikální řez provádíme vždy na jaře. Menší zakrácení pak do konce srpna, aby se řezné rány do zimy dostatečně zacelily a nedošlo pak v zimě k odmrznutí konců seřezaných větví.Japonské javory často trpí houbovými chorobami: Verticillium může způsobit i úplné odumření stromu. Projeví se nejdříve jako usychání větviček, pak celých větví. Včasné odstranění takto napadené větve může strom zachránit.Radikální řez provádíme vždy na jaře. Menší zakrácení pak do konce srpna, aby se řezné rány do zimy dostatečně zacelily a nedošlo pak v zimě k odmrznutí konců seřezaných větví.
Japonské javory často trpí houbovými chorobami: Verticillium může způsobit i úplné odumření stromu. Projeví se nejdříve jako usychání větviček, pak celých větví. Včasné odstranění takto napadené větve může strom zachránit.
Proč červený javor zelená : Zpátky k javorům. Ta červená či rudá barva není v listu jediná. Vlastně jen překrývá zelené barvivo, které v listech také je. Takže když budou stromy či keře na výsluní, budou zářivě červené, když je vysadíme do podrostu vysokých stromů, převládne v listu barva zelená.
Jaký má tvar listů javor klen : Listy má dlanité, tvořené pěti tupě zakončenými laloky, okraje jsou hrubě pilovité.
Jak rozeznat druhy javorů
Javor. Jeho chytrá rozmnožovací strategie přináší radost všem dětem – zralým plodem jsou křídlaté dvounažky, známé jako javorové „nosy“. Javory poznáte snadno. Kromě „okřídlených“ semen, která se snáší k zemi jako vrtule, jsou charakteristické svými dlanitě laločnatými listy s délkou kolem 10 až 15 centimetrů.
Velkou výhodou japonských javorů je jejich velká tolerance k řezu. Radikální řez provádíme vždy na jaře. Menší zakrácení pak do konce srpna, aby se řezné rány do zimy dostatečně zacelily a nedošlo pak v zimě k odmrznutí konců seřezaných větví. Nejvhodnějším řezem je pak řez letní, prováděný v druhé polovině a června.Javor potřebuje pravidelné a důkladné zalévání, ale je důležité se vyhnout přemokření. Půda by měla mezi zaléváními lehce proschnout. V horkých letních měsících může být potřeba zalévat i několikrát denně. Pro podporu růstu a zdraví je důležité pravidelně hnojit.
Jak hnojit javor : Jakmile javory vytváří nové výhony, začněte s pravidelným přihnojováním od jara do podzimu, zhruba každé dva týdny. Jarní hnojení může být s vyšším obsahem dusíku (ne příliš u pestrolistých a žlutých odrůd), přes léto použijte hnojivo s vyšším obsahem železa.