Antwort Jak se vaří Spaldove kroupy? Weitere Antworten – Jak se vaří špaldové kroupy
Ve vroucí osolené vodě vařte špaldové kroupy do měkka asi 20-25 minut. Poté je slijte přes cedník a propláchěnte.Před přípravou kroupy propláchněte, vložte do hrnce se studenou vodou, osolte, přidejte kapku oleje a vařte pod poklicí bez míchání. Po 20–30 min. vaření je zrno křupavé, po 50 minutách rozvařené a vhodné do pomazánek a nákypů. Po uvaření nechte 5 minut dojít.Příprava: propláchneme, vložit do studené vody, přidat kapku oleje, vařit. Po 20-30 min je křupavé, po 50 min. měkké.
Kolik krup do polévky : Recept na kroupovou polévku
Přidejte 100 g krájeného uzeného masa a 100 g suchých ječných krup. Zalijte litrem vývaru a vařte cca 1 hodinu. Poté přidejte na kostky nakrájenou bramboru, provařte do jejího změknutí, dosolte a dopepřete.
Jak dlouho se vaří Špalda
Špaldu propláchněte a namočte den předem do dostatečného množství vody. Druhý den ji propláchněte, zalijte čistou vodou, osolte a vařte na středním stupni pod pokličkou doměkka zhruba 45 minut.
Na co jsou dobré kroupy : Snižují hladinu cholesterolu a lipidů v krvi a jsou velmi účinné proti zácpě. Na rozdíl od ostatních obilovin mají nižší podíl lepku. Ječmen je velký pomocník při zažívacích potížích, „upravuje“ žaludek a stimuluje chutě k jídlu. V tradiční medicíně se používá ke zlepšení stavu střev, žlučníku, nervů a krve.
Příprava: Vyprané kroupy namočíme v dostatečném množství vody na cca 30 minut. Do stejné vody přidáme sůl a vaříme 20 – 25 minut.
Na jak dlouho namáčet kroupy
Namáčíme je nejméně na dvě až tři hodiny, nejlépe ale přes noc. Poté je uvaříme v dostatečném množství vody, výrazně totiž zvětší svůj objem. Vody dáme trojnásobek než suchých krup. Na vaření krup se dá použít pomalý hrnec.
Co je to Kernotto
Špaldové kroupy kernotto jsou velmi podobné klasickým ječným kroupám, které se používají při přípravě jitrnic nebo jako zahuštění do různých polévek. Od těchto známých krup se liší tím, že se vyrábějí z nejkvalitnější pšenice špaldy. Výroba špaldového kernotta spočívá v loupání a broušení špaldy.Příprava
- Chléb nakrájejte na pravidelné kostky o hraně asi 1 cm.
- Ve větší pánvi rozpusťte máslo a vsypte chléb. Pozvolna opékejte 5 minut dozlatova.
- Přidejte rozmělněný česnek a ještě 1 minutu opékejte. Odstavte z ohně a vmíchejte nasekané bylinky.
- Podávejte ke krémovým polévkám, česnečce nebo cibulačce.
Na obvyklé 4 porce budete potřebovat: 250 g velkých krup, 200 g mrkve, 200 g celeru, 200 g petržele, pár stroužků česneku (cca 20 g), pár snítek čerstvé majoránky (cca 8 g, případně sušenou), cca 200 g čerstvých, mražených nebo sušených hříbků, 200 g bílé cibule, 100 ml smetany, 100 g másla, 80 g sýra typu parmezán ( …
Špaldové kroupy propláchněte, nasypte do rendlíku, zalijte vývarem a uvařte doměkka podle návodu na obalu (podle požadovaného stupně změknutí to trvá 30–50 minut). Podle potřeby dolévejte během vaření horkou vodu. Uvařenou špaldu sceďte a nechte okapat.
Jak dlouho vařit Psenici : Celá zrna (jednozrnky, dvouzrnky, špaldy, žita nebo červené pšenice) se před vařením musí propláchnout a namáčet několik hodin nebo celou noc. Doba varu se tím zkrátí na 50 až 90 minut.
Kdy jíst kroupy : Kromě zabijačkových specialit můžete kroupy využít jako skvělou zavářku do polévek, vmíchat je do kaší, klidně je servírujte i jako samostatnou přílohu místo rýže nebo je přisypte zastudena do salátů. A samozřejmě nezapomeňte na vánočního černého kubu se sušenými houbami.
Proč namáčet kroupy
Kroupám i houbám sluší, když je předem namočíte do studené vody. Kroupy potřebují před vařením přinejmenším propláchnout studenou vodou, než se zbaví zákalu a nečistot, a rozhodně se vyplatí namočit je aspoň na 30 minut až hodinu do studené vody. Maličko nabobtnají a líp vám budou měknout.
Kroupám i houbám sluší, když je předem namočíte do studené vody. Kroupy potřebují před vařením přinejmenším propláchnout studenou vodou, než se zbaví zákalu a nečistot, a rozhodně se vyplatí namočit je aspoň na 30 minut až hodinu do studené vody. Maličko nabobtnají a líp vám budou měknout.Krupoto je variace na nám všem dobře známé rizoto, které má svůj původ v italské kuchyni (risotto), jen místo rýže se používají obilné kroupy nebo krupky. Ostatně, už sám název krupoto na svou spřízněnost s rizotem odkazuje. Tato česká verze rizota je nejen velmi chutná, ale také zdravá.
Jak se dělají krutony v troubě : Krutonky v troubě:
Tato metoda se hodí pokud máme poměrně čerstvé, ještě měkké pečivo a chceme si udělat větší množství křupavých krutonků. Pečivo nakrájené na kostičky rozprostřeme na čistý plech a opečeme v troubě rozehřáté na 180 °C dozlatova (asi 10 minut).