Antwort Jak se zbavit moučnivky na prsou? Weitere Antworten – Jak dlouho trvá léčba moučnivky
Moučnivka a její léčba
Léčba trvá několik dnů. V případě moučnivky u novorozenců, kojenců a malých dětí je vždy na místě konzultace pediatra. Léčbu můžeme podpořit probiotiky.v případě moučnivky u malých dětí je vždy na místě předchozí konzultace pediatra. Tradiční léčbou je vytírání úst 0,5% roztokem genciánové violeti (tzv. fialkou). Osobně doporučuji sáhnout po přípravku Phyteneo Neocide 0,11 % Octenidine gel.Moučnivka je houbové onemocnění, které postihuje kůži, nehty a sliznice. Je způsobena kvasinkami z rodu Candida, přičemž nejběžnějším původcem je Candida albicans. Moučnivka může postihnout různé části těla a může se projevovat různými symptomy.
Co se dává na moučnivku : Moučnivku řešíme lokálními přípravky. Tradiční léčbou je vytírání úst 0,5% roztokem genciánové violeti (tzv. fialkou). V současnosti je někdy nahrazována šetrnějšími přípravky, protože u genciánové violeti existuje podezření na toxicitu při používání většího množství.
Jak se rychle zbavit moučnivky
K vyhnání kvasinky skvěle poslouží dezinfekční a antimykotické tinktury. Napadená místa se pak v pusince miminka potírají až 5x denně. Nezapomínejte, že k léčbě moučnivky patří i důkladná dezinfekce kousátek, chrastítek, dudlíků a dalších předmětů, které si dítě dává do pusy.
Co Nejist při Moucnivce : Pozor na mastné krémy, ať už s lanolinem (Purelan) nebo bambuckým máslem, jejich dlouhodobé používání by mělo za následek pomožení kvasinek a zhoršení stavu. Pokud dítě není kojeno, je důležité myslet na vyvařování saviček, dudlíků, aby se kvasinka zničila a nepředávala dále.
Na bradavkách se pak může objevit i pro moučnivku typický bílý povlak. Léčba opět spočívá v aplikaci dezinfekční tinktury. Před kojením je vhodné bradavky přetřít borovou vodou. Opět je vhodné poradit se s lékařem, který také může doporučit speciální antiplísňovou mast.
Co to je moučnivka
Projevuje se bílými povlaky v pusince dítěte – na jazyku, na patře a na dásních. Tyto povlaky připomínají tvaroh a nedají se snadno mechanicky setřít, po odstranění sliznice krvácí. Při masivních projevech může dítě odmítat kojení, pociťuje bolest při sání.