Antwort Jak skladovat domácí vánočku? Weitere Antworten – Jak uchovat domácí vánočku
Pokud máme vánočku upečenou z opravdu kvalitních surovin a chceme, aby vydržela co nejdéle, je ideální ji skladovat při 10-12 stupních v suchém prostředí. Pozor, ne v lednici. Při dodržení těchto podmínek vydrží klidně i týden ve skvělém stavu.Obecně platné pravidlo káže skladovat cukroví v chladu, suchu a temnu. Vyhněte se však třeskutému mrazu, a to zejména u cukroví s čokoládovou polevou, která je náchylná k popraskání a vysrážení tuku na povrchu. Většinu cukroví můžete uložit do plastových či plechových dóz vystlaných papírovým ubrouskem.Mandle, rozinky a případně kandované ovoce zapracováváme do těsta až po jeho vykynutí. Kynutí je kapitola sama pro sebe. Říká se, že těsto na vánočku by mělo kynout čtyři hodiny, někdo říká, že stačí tři. Třemi až čtyřmi hodinami určitě nic nezkazíte, je lepší, když těsto kyne déle, než kdyby vykynulo málo nebo vůbec.
Kdy potřít vánočku vajíčkem : Jakmile je vánočka pěkně vykynutá, potřete jí rozšlehaným vejcem a posypte mandlemi. Dejte do trouby, snižte teplotu na 160 °C a pečte asi 45 minut.
Jak nespálit vánočku
Aby se vánočka nepřipálila, dám pod ní buď alobal, nebo dvě vrstvy pečícího papíru. Samozřejmostí jsou špejle zapíchané do středu, aby se nerozjela a jakmile začne červenat, tak i papír nahoře přes vánočku.
Jak dlouho péct vánočku ve formě : • sekané mandle
Keramickou formu vymažte máslem, naplňte těstem a dejte kynout další hodinu. Pečte při 160 °C asi 45 minut, ihned po upečení vánočku vyklopte a nechte vychladnout.
Cukroví by mělo být skladováno na chladném a tmavém místě. Druhy, které potřebují rozležet a změknout (perníčky, zázvorky), uchovávejme nejlépe v papírových krabicích.
Cukroví s čokoládovou polevou či náplní se plní a polévá těsně před Vánoci, lze ho tedy skladovat i v lednici, v plastových dózách vyložených alobalem. Pokud ale máte chladný sklípek, uložte je radši tam. Nesmí projít mrazem, proto pozor na uchovávání na balkoně.
Z jaké mouky je lepší vánočka
Na vánočku je nejlepší hladká výběrová mouka s vysokým obsahem lepku, který vykynuté těsto dobře podrží. Lepek je bílkovina, která vytváří v těstě jeho strukturu. Když mouka nemá dost lepku, neudrží vytvořené vzduchové bubliny a těsto pak spadne.Co budete potřebovat
- 350 g hladké mouky.
- 70 g kokosového cukru.
- 150 ml mléka.
- 60 g rozpuštěného vlažného másla.
- 20 g čerstvého droždí
- 1 vejce.
- 30 g rozinek nebo sušených višní (můžete namočit do rumu)
- 30 g plátků mandlí nebo nasekaných pistácií
Po upletení vánočku potřete bílkem. Protože byste ji měli nechat na plechu ještě chvíli kynout, je třeba ji potřít bílkem několikrát.
Recepty na nejlepší vánočku se možná dědí z generace na generaci, klíčem k úspěchu jsou ale vždy ingredience. Nešetřete máslem, rozinkami ani mandlemi a používejte jen kvalitní mouku, ideálně typu 00. Jen tak získáte nadýchanou vánočku, která nejen báječně chutná, ale je také krásná na pohled.
Kdy vyklopit vánočku z formy : Podle velikosti vánočky pečeme 45-60 minut – upečení vyzkoušíme špejlí, která po vytažení musí být suchá. Kdyby vánočka svrchu hodně hnědla, zakryjeme ji alobalem. Upečenou vánočku necháme chvilku ve formě odpočinout, pak ji opatrně vyklopíme a pocukrujeme.
Jak dlouho vydrží cukroví s krémem : Krémové cukroví, například s máslovou nebo karamelovou náplní, může mít kratší trvanlivost. Je obvykle nejlepší spotřebovat je do jednoho týdne od výroby.
Jak skladovat linecké cukroví
Linecké skladujte v papírové krabici vystlané ubrousky. Před uzavřením víka cukroví také zakryjte ubrouskem. Skladujte v nevytápěné místnosti, nejlépe spíži. Lineckému dopřejte alespoň týden až dva na rozležení.
Na uložení je vhodná kartonová krabice vyložená alobalem nebo papírovými ubrousky, kterou postavíme do komory, spíže nebo jakékoliv nevytápěné místnosti. Často se doporučuje k perníčkům do krabice přidat rozkrojené jablko nebo krajíc chleba, od nichž si cukroví vytáhne potřebnou vlhkost.Nakonec vánočku vložíme do trouby předem rozehřáté na 180 °C (horkovzduch). Po vložení vánočky do trouby snížíme teplotu na 160 °C a pečeme přibližně 45 minut (dozlatova). V případě, že bude vánočka rychle tmavnout, zakryjeme ji alobalem.
Kolik rozinek do vánočky : cca 100 ml mléka, vlažného. 70 g másla, změklého. hrst rozinek namočených v tuzemáku. hrst mandlí, nasekaných najemno.