Antwort Jak spravne čistit pleť? Weitere Antworten – Jak si správně čistit pleť
Před použitím čisticího gelu na pleť si vždy pokožku obličeje navlhčete a krátkou masáží napěňte čisticí gel. Obličej po vyčištění důkladně opláchněte a pokračujte další péčí, např. pleťovou vodou či tonikem, pokračujte pleťovým sérem a celé uzavřete hydratačním krémem.Odličovací přípravek naneste na vatový tampon a postupujte od středu obličeje směrem ke krajům tváře. Pleť odličujte, dokud tamponky nebudou naprosto čisté. Pro odlíčení můžete použít odličovací olej, gel či micelární vodu od značky Nuance, která pleť jemně a zároveň hloubkově čistí.Jak si správně mýt obličej
- Krok první: Umyjte si ruce.
- Krok druhý: Opláchněte se vlažnou vodou.
- Krok třetí: Použijte správný přípravek.
- Krok čtvrtý: Přípravek správně aplikujte.
- Krok pátý: Exfoliace a zvlhčení pleti.
Jak si ráno čistit pleť : Vždy tvář opláchnout čistou a ideálně studenou vodou – pleť se nastartuje, prokrví, zrychlí se látková výměna a nás samotné to krásně osvěží. Poté zvolit čistící přípravek dle typu a stavu pleti: Normální, citlivá pleť: použít tonikum = pleťovou vodu nebo květinovou vodu, nanést sérum a/ nebo krém, líčení.
Kdy se dává tonikum
Tonikum by mělo být používáno každý den po čištění pleti. Nejlepší je nanést tonikum na vatový tampon a jemně otřít obličej a krk. Tonikum můžete používat ráno i večer. Při výběru tonika je důležité vzít v úvahu typ vaší pleti a její potřeby.
Jak často si mýt obličej : Podle dermatologů a odborníků bychom si měli mýt obličej dvakrát denně. Více než třikrát už je nadbytečné a mohlo by zničit rovnováhu pH a přirozený lesk pokožky. Častější mytí lze doporučit jenom v případě, že máte velmi mastnou pleť. Doporučujeme mýt si obličej ráno a před spaním.
Olej je obecně tím nejlepším prostředkem k čištění pleti – ze své podstaty se totiž váže právě na olej, a tudíž dokáže z kůže snadno a rychle odstranit přebytečný maz (a nejen ten).
Jak často je potřeba čistit pleť Bez ohledu na typ pleti se doporučuje její čištění dvakrát denně, ráno a večer. Pro ranní čištění pleti postačí tonikum nebo micelární voda. Večer je třeba pleť vyčistit důkladněji, a to ve 3 krocích: odlíčení očí, vyčištění zbytku obličeje a krku a tonizace pleti.
Jaký je rozdíl mezi pleťovou vodou a tonikem
Druhý z přístupů je pak ten, že tonikum a pleťová voda je jedno a to samé. Jediný rozdíl je v tom, že označení “pleťová voda” je starší, protože pojem “pleťová tonika” se k nám dostal až z překladů názvů produktů z francouzštiny a angličtiny.Díky svému složení také micelární voda dodává pleti zpět hydrataci, stejně jako hydratační krém, a pomáhá obnovit rovnováhu pH pleti, což je úloha tonika. Zatímco micelární vodu lze používat jako přípravek na mytí obličeje, odstraňování make-upu, tonikum a hydratační přípravek, u tonika nejde účinky takto násobit.Námraza z ledu stahuje krevní cévy, což jednoduše a efektivně rozzáří i vyhladí vaši pleť a podpoří její mladistvý vzhled. Minimalizace skvrn: led může pomoci také se zarudnutím pupínků nebo při zklidnění podrážděné pokožky. Oteklá kůže zpravidla ztěžuje lokálním krémům přístup k bakteriím uvnitř pórů.
K odstranění čisticího prostředku se doporučuje použít studenou nebo vlažnou vodu. Horká voda může vést k zarudnutí obličeje a vzplanutí, zvláště pokud máte citlivou pokožku nebo rosaceu. Studená voda je vhodná pro všechny typy pleti a může napnout kůži stimulací průtoku krve a zlepšením krevního oběhu.
Co nejvíc škodí pleti : Nadměrné vystavování pokožky UV záření způsobuje rozklad kolagenu, a tedy jeho snížený obsah v pokožce a následnou tvorbu vrásek. Zejména UV-A záření proniká do škáry, kde poškozuje kolagenová a elastinová vlákna. Neblahé účinky na elasticitu pokožky má také kouření, nadměrné používání mimických svalů nebo stres.
Proč čistit pleť ráno : Pleť čistíme vždy večer a také ráno. Večer pleť zbavujeme make-upu a nečistot, které se na ní usadily během dne, ráno jemným čištěním odstraníme pot, maz, které se na pleti nahromadily během noci.
Proč nepoužívat Micelarni vodu
Rizika micelární vody
Kromě nečistot odstraňují z pokožky přirozený lipidový film a proto pokožku vysušují. Mnoho žen se také obává, že tenzidy v micelární vodě mohou pleť dráždit, způsobit dermatitidu a zhoršení stavu problematické pleti.
Na rozdíl od odličovacích gelů, mlék či olejů po odlíčení micelární vodou není potřeba tvář oplachovat vodou. Voda z kohoutku si totiž s pletí moc nerozumí a citlivou pokožku může dokonce podráždit a vysušovat.Nedržte led na kůži příliš dlouho (na místa s akné či zarudnutím 5 minut, pod očima kolem 2 minut. Celkové masírování by nemělo zabrat více jak 10 minut). Dlouhodobé vystavení mrazu může mít za následek popálení ledem.
Kdy si ledovat obličej : Ledování by se mělo provádět vždy před nanesením makeupu – tlumí produkci kožního mazu, stahuje póry, a na takové pokožce vypadá makeup mnohem lépe a déle vydrží. Lepší prokrvení. Extrémní lokální chlad střídaný s normálním stavem zajišťuje rychlejší proudění krve.