Antwort Jak srazit horečku u miminka? Weitere Antworten – Co dělat při horečce 39 u kojence
Pokud dítěti naměříte zvýšenou teplotu, tedy 37 °C až 38 °C, není potřeba propadat panice. Horečku je třeba srážet až od momentu, kdy teplota překročí 38 °C! V případě, že tělesná teplota dítěte překročí hranici 40 °C, tedy hranici vysoké horečky, kontaktujte lékaře nebo záchrannou službu.Omývání houbou: Do vany či vaničky napusťte 35 cm mírně teplé vody 29–32 °C, dítě posaďte do vody a houbou omývejte trup a končetiny přibližně 10–30 minut. Zábaly proti horečce: Do vlažné vody cca 25 °C namočte osušku a na 10–15 minut zabalte dítě tak, aby byl zakryt hrudník a břicho. Ruce a nohy nechte volné.Zábaly při horečce. zábaly: Dítě zabalíme do osušky namočené ve vlažné vodě cca 18 °C teplé a ponecháme je v zábalu 10-15 minut, balíme pouze hrudník a břicho, končetiny ponecháme volné, ničím nepřikrýváme. Opakujeme 3x během 2 hodin dle potřeby.
Co pro miminko na teplotu : Kojenci mají vyšší teplotu těla než starší děti. Do teploty 38 – 38,5 °C tedy není potřeba horečku snižovat. Při vyšší teplotě je vhodné podat lék k jejímu snížení, který současně slouží k tlumení bolesti, s obsahem paracetamolu či ibuprofenu v lékové formě určené pro malé děti tj. jako sirup nebo čípky.
Kdy jet do nemocnice s horečkou
Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.
Kdy na pohotovost s horečkou : U starších dětí se obracíme na lékaře, pokud horečka trvá déle než 3 dny a nebo při zhoršování doprovodných symptomů. U dospělých je důvodem k vyhledání lékaře dlouhotrvající horečka nebo vysoká neklesající horečka (přes 41°C).
Nejosvědčenějším receptem na sražení horečky jsou studené obklady – namočte ručník nebo utěrky do chladnější vody a přiložte na krk, čelo a do podpaždí. Teplota vody by měla být mezi 25 až 30 °C, ale i tak vám bude na rozehřátém těle připadat studená. U dětí postačí zábaly nohou.
Tradované odečítání 0,5 °C od naměřené teploty v konečníku nemusí být spolehlivé, proto se nic neodečítá. Je to z toho důvodu, že rozdíl mezi měřením v konečníku a v podpaží může kolísat v rozmezí od -0,2 do +1,9 °C.
Kdy jet s miminkem na pohotovost teplota
Kdy jet na pohotovost
horečka nad 38 °C u dítěte ve věku do 3 měsíců horečka nad 39 °C u dítěte ve věku 3-6 měsíců horečka nad 38 °C po dobu 5 dnůNa pohotovost se vypravte, jestliže je stav dítěte kritický (akutní záchvat, laryngitida, špatně dýchá, horečky přesahují 40 °C), stav dítěte přetrvává (několik dní vysoké horečky, opakovaně špatně dýchá), případně se horší.Zvýšená teplota či horečka u dětí může mít různé trvání. Ve většině případů je to otázka pár dnů, záleží ale především na vyvolávající příčině – v případě infekce je rozhodující, jak rychle se tělo s patogenem dokáže vypořádat (může být pár dnů i týden), horečka po očkování většinou ustoupí během 1-2 dnů.
Když vás potká horečka, není nutné hned první den běžet k lékaři. S návštěvou doktora ale neotálejte, pokud si naměříte více než 38 °C, tento stav trvá více než tři dny a nijak se nelepší. Při teplotě, která atakuje 40 °C a nedaří se ji během jednoho dne srazit, se opravdu nevyplatí pokoušet se ji vyležet doma.
Jak často měřit teplotu miminku : → Tělesná teplota se u nás v porodnici měří 2x denně – u vizity a před koupáním. → Pokud jste GBS pozitivní a nestihly vám vykapat antibiotika v dostatečné době před porodem, tělesnou teplotu u miminka měřte co 3 hodiny do doby než uplyne 48 hodin po porodu (riziko novorozenecké sepse).
Jak zmerit teplotu doma : Pro přesné měření nechte teploměr v podpaží alespoň 5 minut a to i přes zvukovou signalizaci, aby byla podpažní jamka správně prohřátá. Digitální teploměr měří rychle jen v ústech nebo v konečníku. Další faktor, který ovlivní přesnost výsledku měření je také silné pocení.
Jak dlouho trva teplota u miminka
Kdy s dítětem s horečkou navštívit lékaře Horečka při virových infekcích trvá běžně 2–4 dny a pokud je dítě celkově v dobrém stavu resp. má pouze příznaky nachlazení a přijímá tekutiny a odlehčenou stravu, není nutné, alespoň v prvních dvou dnech, navštěvovat lékaře.
Nad 38,5°C horečkou (febrilií). Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.Zvýšená teplota či horečka u dětí může mít různé trvání. Ve většině případů je to otázka pár dnů, záleží ale především na vyvolávající příčině – v případě infekce je rozhodující, jak rychle se tělo s patogenem dokáže vypořádat (může být pár dnů i týden), horečka po očkování většinou ustoupí během 1-2 dnů.
Kdy jet s dítětem na pohotovost : Kdy jet na pohotovost
horečka nad 38 °C u dítěte ve věku do 3 měsíců horečka nad 39 °C u dítěte ve věku 3-6 měsíců horečka nad 38 °C po dobu 5 dnů horečka s bolestí ucha.