Antwort Jak stimulovat brzlík? Weitere Antworten – Jak posílit brzlík
Jak mačkáme Zóny jater, slinivky a sleziny mačkáme klasicky přítlakem, jen u zóny brzlíku se snažíme prstem podebrat kloub „jakoby“ háčkem směrem k prstu. Mačkáme stimulačním hmatem – 2 vteřiny co největší, ale únosný přítlak, na 1 vteřinu uvolnit… …toto opakujte zhruba 45 vteřin až minutu u každé reflexní zóny.Jsou dva, bod C a bod brzlíku, oba přitom přispívají k celkové harmonizaci organismu a posílení imunitního a hormonálního systému. Bod C najdete na nártu levé nohy, poblíž patní kosti. Bod brzlíku je na obou nohách pod hlavním kloubem druhého prstu. Body bezpečně poznáte podle toho, že jde o velmi citlivá místa.Thymus (brzlík) je orgán uložený za hrudní kostí v přední části mezihrudí. Je tvořen kůrou (cortis) a dření (medula). Podkladem kůry i dřeně je síť (reticulum), která je vyplněna bílými krvinkami, lymfocyty. Hlavní funkcí thymu je tvorba lymfocytů závislých na brzlíku, které osidlují mízní uzliny a slezinu.
Kdy zmizí brzlík : Brzlík skutečně zaniká v okamžiku nejvyšší zralosti imunitního systému a taktéž největší síly našeho organismu, což je v dospívání a pak v dospělosti.
Jak snížit imunitu
Imunita představuje perfektně propracovaný systém, který nás chrání zevnitř i zvenčí – například před bakteriemi nebo viry. Oslabit ji může nejen právě zmíněné počasí, ale také častý stres, obezita, zanedbaná hygiena či nezdravý životní styl (alkohol, kouření, špatné stravování).
Jaký hormon produkuje brzlík : Brzlík (thymus), uložený před průdušnicí, dosahuje své největší velikosti v dětství a od puberty se začíná postupně zmenšovat. Brzlík kontroluje tvorbu, zrání a diferenciaci T lymfocytů, vytváří hormon thymopoetin, jehož funkcí je diferenciace T lymfocytů.
Hlavní funkcí je diferenciace lymfocytů v imunokompetentní T-lymfocyty, tedy lymfocyty schopné bránit organismus. U novorozence ovlivňuje vývoj lymfatické tkáně v dalších orgánech a v lymfatických uzlinách.
Brzlík má zodpovědnost za mnoho důležitých vlastností imunitního systému. V těle se nacházejí dva zcela odlišné typy lymfocytů – lymfocyty T a lymfocyty B. Lymfocyty T se nacházejí pod kontrolou a řídícím vlivem brzlíku.
Jak se pozná špatná imunita
Oslabená imunita a její příznaky
- Nadměrná únava a nevyspání
- Nechutenství a snížená chuť k jídlu.
- Různé ekzémy a opary nebo vyrážky.
- Pocit, že brzy onemocníte – necítíte se „ve své kůži“
„Oslabená imunita se projevuje únavou, ospalostí, neustálým pocitem‚ že na mě něco ́leze ́, často se opakující onemocnění, zimnice, nechutenství, následně se pak může objevit i špatné hojení ran, ekzém či kvasinkové infekce,“ uvedla doktorka Myslíková z Lékařského domu Praha 7.Léčba hormonální nerovnováhy bývá běh na dlouhou trať a podle lékařky Renaty Růžičkové z Mediconetu léčba většinou spočívá v pravidelném užívání léků, často hormonů štítné žlázy. Jindy lékaři tento problém řeší hormonálními pilulkami, injekcemi nebo operací, při které se odstraní žlázy, nebo jejich část.
Od jednoho roku věku se jeho aktivní část, podílející se na dozrávání T-lymfocytů, zmenšuje zhruba o 3 % za rok. Asi od věku 40 let se pak zmenšování již v podstatě nefunkčního orgánu zpomaluje na přibližně 1 % ročně. Určitou část dospělosti je tedy brzlík částečně aktivní, ovšem dramaticky méně než v dětství.
Proč zaniká brzlík : Brzlík skutečně zaniká v okamžiku nejvyšší zralosti imunitního systému a taktéž největší síly našeho organismu, což je v dospívání a pak v dospělosti.
Proč mám slabou imunitu : Imunita je z hlediska infekcí v ohrožení hlavně během chladných měsíců. Nejsou to ale jen infekce, co imunitu oslabují. Neblaze se na fungování imunity podepisuje například dehydratace, podvýživa, chronický stres nebo cukrovka.
Jaké vitamíny na posílení imunity
Vitamín B12, B6, niacin a riboflavin
Vitamíny skupiny B jsou důležité pro funkci všech buněk v těle, imunitní systém nevyjímaje. Nejvíce benefitů získáte užíváním tzv. b-komplexu – skupiny všech 8 vitamínů B najednou.
Dobrými zdroji jsou ryby, semena a houby. zinek – zinek potřebujeme jak v rámci prevence před nachlazením, tak i během něj pro rychlejší léčbu. Jezte klíčky a obiloviny, semínka, luštěniny a houby. železo – jeho nedostatek kromě oslabené imunity oslabuje také krvetvorbu a vede ke chudokrevnosti.Pro správné fungování imunitního systému můžeme udělat mnohé pomocí stravy. Jezte dostatek ovoce a zeleniny, celozrnné obiloviny, mléčné výrobky s nižším obsahem tuku. Důležité jsou potraviny s vysokým obsahem bílkovin jako jsou luštěniny, raby, maso, vejce.
Jak poznam že mám hormonální Nerovnovahu : Příznaky hormonální nerovnováhy. Nespavost, výkyvy nálad, podrážděnost, bolestivá prsa, noční pocení, snížené libido, bolesti hlavy, vypadávání vlasů, úzkosti, deprese.