Antwort Jak uchovat upečenou vánočku? Weitere Antworten – Čím potřít upečenou vánočku
Jakmile je vánočka pěkně vykynutá, potřete jí rozšlehaným vejcem a posypte mandlemi. Dejte do trouby, snižte teplotu na 160 °C a pečte asi 45 minut.Obecně platné pravidlo káže skladovat cukroví v chladu, suchu a temnu. Vyhněte se však třeskutému mrazu, a to zejména u cukroví s čokoládovou polevou, která je náchylná k popraskání a vysrážení tuku na povrchu. Většinu cukroví můžete uložit do plastových či plechových dóz vystlaných papírovým ubrouskem.Mandle, rozinky a případně kandované ovoce zapracováváme do těsta až po jeho vykynutí. Kynutí je kapitola sama pro sebe. Říká se, že těsto na vánočku by mělo kynout čtyři hodiny, někdo říká, že stačí tři. Třemi až čtyřmi hodinami určitě nic nezkazíte, je lepší, když těsto kyne déle, než kdyby vykynulo málo nebo vůbec.
Jak nespálit vánočku : Aby se vánočka nepřipálila, dám pod ní buď alobal, nebo dvě vrstvy pečícího papíru. Samozřejmostí jsou špejle zapíchané do středu, aby se nerozjela a jakmile začne červenat, tak i papír nahoře přes vánočku.
Čím potírat buchty Po upečení
Vkládáme do pekáče vymaštěného sádlem nebo máslem. Každou buchtu taktéž potřeme ze všech stran, aby se nám vzájemně neslepily. Když vyplníme pekáč, pečeme ve vyhřáté troubě při 170 °C dozlatova. Ještě teplé buchty potřeme rozpuštěným máslem smíchaným s rumem.
Jak uchovat vánočku vláčnou : Pokud máme vánočku upečenou z opravdu kvalitních surovin a chceme, aby vydržela co nejdéle, je ideální ji skladovat při 10-12 stupních v suchém prostředí. Pozor, ne v lednici. Při dodržení těchto podmínek vydrží klidně i týden ve skvělém stavu.
Pokud máme vánočku upečenou z opravdu kvalitních surovin a chceme, aby vydržela co nejdéle, je ideální ji skladovat při 10-12 stupních v suchém prostředí.
Na vině je špatně vypracované těsto – musí se hníst aspoň deset minut v robotu, aby se ingredience pěkně promísily a vytvořily jemné, kompaktní těsto. Rozinky a mandle přidáváme až nakonec, aby nebránily zpracování hmoty. Nedostatečně vykynuté těsto v troubě prudce nabyde a vánočku potrhá.
Kolik se dává rozinek do vánočky
Co budete potřebovat
- 350 g hladké mouky.
- 70 g kokosového cukru.
- 150 ml mléka.
- 60 g rozpuštěného vlažného másla.
- 20 g čerstvého droždí
- 1 vejce.
- 30 g rozinek nebo sušených višní (můžete namočit do rumu)
- 30 g plátků mandlí nebo nasekaných pistácií
Pokud máme vánočku upečenou z opravdu kvalitních surovin a chceme, aby vydržela co nejdéle, je ideální ji skladovat při 10-12 stupních v suchém prostředí. Pozor, ne v lednici. Při dodržení těchto podmínek vydrží klidně i týden ve skvělém stavu.Pokud vánočka klesne až po vytažení z trouby, pravděpodobně nebyla zcela dopečená a chladný vzduch způsobil její pokles. Upečenou vánočku poznáme tak, že do ní v nejvyšším místě zapíchneme suchou špejli. Po vytažení musí zůstat špejle čistá. Vánočku jste mohli také prudce ochladit.
Všechny dorty, buchty a koláče, s výjimkou těch, do kterých byla přidána smetana, si vystačí ve speciální a vzduchotěsné formě na dorty, případně v plastové krabičce na jídlo.
Jak uchovat buchty vláčné : Pokud vám přesto nějaké zbyly a chcete je uchovat na další dny, udržujte je raději v teple než v chladu lednice či komory: „Když se zachladí, tuk v nich zatuhne a buchty jakoby seschnou,“ vysvětluje Jan Punčochář. V mnohem lepší kondici zůstanou na stole pod utěrkou – jak to známe od babičky anebo z pohádek.
Proč vánočka při pečení praskne : Proč vánočka při pečení praskne Důvodem prasknutí vánočky bývá špatně vypracované těsto. Těsto v hnětači by mělo být přibližně deset minut, aby získalo hladkou strukturu, dobře kynulo a vy upekli tu nejvláčnější vánočku.
Na jakou teplotu pečeme vánočku
Nakonec vánočku vložíme do trouby předem rozehřáté na 180 °C (horkovzduch). Po vložení vánočky do trouby snížíme teplotu na 160 °C a pečeme přibližně 45 minut (dozlatova). V případě, že bude vánočka rychle tmavnout, zakryjeme ji alobalem.
Nakonec vánočku vložíme do trouby předem rozehřáté na 180 °C (horkovzduch). Po vložení vánočky do trouby snížíme teplotu na 160 °C a pečeme přibližně 45 minut (dozlatova). V případě, že bude vánočka rychle tmavnout, zakryjeme ji alobalem.Na vánočku je nejlepší hladká výběrová mouka s vysokým obsahem lepku, který vykynuté těsto dobře podrží. Lepek je bílkovina, která vytváří v těstě jeho strukturu. Když mouka nemá dost lepku, neudrží vytvořené vzduchové bubliny a těsto pak spadne.
Jak dlouho péct vánočku ve formě : • sekané mandle
Keramickou formu vymažte máslem, naplňte těstem a dejte kynout další hodinu. Pečte při 160 °C asi 45 minut, ihned po upečení vánočku vyklopte a nechte vychladnout.