Antwort Jak udělat Aerárium? Weitere Antworten – Jak vytvořit aerárium
Do aerárií použijte speciální substrát pro aerária či substrát do interiéru smíchaný se substrátem pro orchideje. Pokud bude aerárium osázené suchomilnými rostlinami, použijte substrát pro kaktusy a sukulenty. Na dno nádoby nezapomeňte použít vhodnou drenáž.Do aerária tedy můžete použít jakékoliv rostliny, které jsou vzrůstem malé. Do vlhkomilných terárií používáme fittonie, fikus pumila nebo ledviníky. Do sukulentních aerárií používáme kaktusy, které obecně rostlou pomalu a různé druhy sukulentů, které přirůstají spíše do šířky nebo se dají zaštipovat.Ideální jsou na pěstování tillandsií a bromélií, neboť žijí ze vzdušné vlhkosti. V těchto skleněných dekoracích se bude také dařit mini orchidejím, masožravých rostlinám, sukulentům a kaktusům. Do aerárií se ale může zasadit jakákoliv rostlina, pokud to její vzrůst a nároky dovolují.
Jak si vyrobit rostlinné terárium : Aby terárium dobře fungovalo, musíte mu vytvořit poctivý základ. Jednotlivé části tvoří drenážní vrstva, substrát, aktivní uhlí, rašeliník a pak dle druhu terária také vrchní část. U vlhkomilných terárií je to většinou mech, u těch suchomilných písek nebo drobné kamínky.
Co je aerárium
Aerárium (čtěte erárium) je závěsná skleněná baňka. Název aerárium je odvozen od latinského aer, tedy vzduch. Podobně jako akvárium je odvozeno od slova aqua – voda nebo terárium od slova terra – země. Aerária vznikají podle našich návrhů pod rukama českých sklářů a jsou vyrobená z borosilikátového tedy varného skla.
Co pěstovat ve skleněné nádobě : Vhodné rostliny jsou např:
- Orchideje, např. Phalaenopsis.
- Bromélie.
- Pilea.
- Malé kapradiny.
- Mech.
- Břečťan.
- Masožravé rostliny.
Ideálně kombinujte kytky s velkými listy a rostliny s hustým listovím:
- Fíkus benjamin (Ficus benjamina)
- Filodendron (Philodendron)
- Toulcovka (Spatiphyllum spec.)
- Šeflera dlanitolistá (Schefflera actinophylla)
- Palma kentia (Howea forsteriana)
- Banánovník habešský (Musa nebo Ensete)
- Monstera.
„Všechny rostliny (s výjimkou parazitických) potřebují pro svůj růst světlo, teplo, vodu, vzduch a minerální látky.
Jaké rostliny do malého akvária
Stejně tak naplánujte vzhled akvária včetně dekorací a rozmyslete si, jaké rostliny chcete v akváriu mít. Pro začátečníky jsou vhodné především rostliny druhu Anubias, Microsorum pteropotus, rostliny rodu Cryptocoryne a mechy.Dno terária vystelte substrátem připomínajícím přirozený biotop chameleonů – ideální je písek smíchaný s rašelinou. Dále přidejte živé rostliny, které pomohou vytvořit ideální mikroklima v teráriu (např. dracény, potos, fíkus, kalatea, bromélie, ibišek…) a dekorace jako jsou různé kameny či kořeny.Mezi vhodné druhy patří Aloe, Crassula (ovata, arborescens), Tillandsie, netřesk a jiné běžně dostupné sukulenty. Po koupi rostlin musíme počkat alespoň 3 týdny, aby vyprchala hnojiva, která mohou agamy otrávit.
Na dno nádoby dejte keramzit nebo dekorativní štěrk a přisypte zeminu. Zasaďte rostlinu, dobře zakryjte kořeny, substrát kolem přimáčkněte a zalijte. Povrch dozdobte kamínky, lasturami, pískem nebo jak vás momentálně napadne. Mech se hodí k pokrytí substrátu, který nemá tolik vysychat.
Kde koupit pokojové rostliny : Řasokoule a pokojovky můžete vybírat na webu Pokojovek. Rostliny a přednášky nabízí třeba Haenke. Vyzkoušet můžete také květinové swapy. Nový zelený kousek můžete ulovit třeba ve facebookové skupině Green Swap (výměna rostlin).
Která zelenina se hodí do skleníku : 10 nejlepších zelenin na pěstování
- Papriky. Protože téměř všechny odrůdy papriky se přirozeně vyskytují v teplejším podnebí, jsou ideálním kandidátem na pěstování ve skleníku.
- Rajčata.
- Okurky.
- Kořenová zelenina.
- Brokolice.
- Kukuřice cukrová
- Dýně
- Růžičková kapusta.
Co mohu dát do skleníku
Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.
Čističky vzduchu jsou nejlepším způsobem, jak vyčistit vzduch v interiéru, který může být znečištěný a plný částic, jako je pyl a prach. Na trhu existuje celá řada modelů, které se od sebe liší použitou technologií čištění, výkonem, rychlostí čištění a množstvím dalších příjemných funkcí.Odstraňuje polétavé částice.
Největší výhodou čističky vzduchu je, že vzduch zbavuje virů, bakterií, ale třeba i roztočů či plísní. Čističky vzduchu navíc odstraní až 96 % polétavých částic. A nejlepší na všech těchto výhodách je, že platí 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.
Jak probíhá výživa rostlin : a vodní rostliny přijímají živiny celým povrchem těla, vyšší suchozemské rostliny – kořeny + listy či nadzemními částmi rostlin – mimokořenová výživa. Zdrojem živin je především pevná fáze půdy. Biogenní prvky: makrobiogenní prvky (C, O, H, N, S, K, P, Mg, Ca, Fe) – stavební fce.