Antwort Jak udělat pštrosí steak? Weitere Antworten – Co uvařit z pštrosa
Hlavní výhodu pštrosího masa vidím v tom, že je to dietní a přesto „svalnaté“ šťavnaté maso. Díky tomu ho můžete v kuchyni využít na nespočet způsobů. Je například vhodné na úpravy zasyrova, jako je super pštrosí tatarák . Určitě byste si ale také pochutnali na steaku nebo úpravě po dušení.Postup: Pštrosí maso potřeme olivovým olejem smíchaným s kořením STEAK a dáme uležet do chladna nejlépe na 24 hodin. Uzenou slaninou poté vytvoříme okolo steaků „kabátek“, který zajistíme režnou nití. Steaky po uležení a obalení vkládáme do rozpáleného oleje na pánvičce, a zprudka opékáme z každé strany cca 4-5 minut.Recepty vytvořené za použití této ingredience
- 40 minut. Párky / buřty v leču.
- Hot-dog taštičky. Plát listového těsta rozdělíme na čtyři obdélníky.
- Fazolové pivní párky.
- "Párkrole" – párkové kremrole.
- Frankfurtská polévka s hlívou.
- Dobrá frankfurtská polévka.
- Čočková polévka s párky.
- Párkový závin se sýrem.
Jak dlouho dělat steak na pánvi : Opékání na pánvi
Vložte jej opatrně na pánev a zprudka opečte 2 minuty z každé strany. Čas můžete upravit dle výšky steaku. Obecně lze říct, že na každý 1 cm výšky steaku je potřeba 1 minuty prudkého opékání. Během opékání se steak přichytí na pánvi.
Jak připravit šťavnatý steak
Nakrájíme si maso na plátky o tloušťce 2–2,5 cm, které necháme nejlépe 1 hodinu před tepelnou úpravou v pokojové teplotě. Maso osušíme a vetřeme dostatečné množství soli a pepře. Plátky dáme na dobře rozpálenou pánev či gril. Pečeme 3 minuty z každé strany, přičemž vnitřní teplota masa by měla mít 60–65 °C.
Jak udělat párky v těstíčku : V misce vidličkou rozšlehejte vejce, přidejte mouku, strouhaný sýr, lžíci oleje a tolik mléka, aby vzniklo řidší těstíčko. Potom párky do těstíčka namáčejte, aby se krásně obalily, a hned je dozlatova z obou stran osmahněte v rozehřátém oleji.
Na čem vařit
- plynový nebo benzínový vařič
- hobo stove (obvykle vyroben z oceli nebo plechu a umístěn na desce)
- lihový vařič (skladný a lehký vařič, který je ideální pro použití v letních měsících)
- speciální plynové sporáky s uzavřeným systémem pro drsnější podmínky.
- gril.
Troubu je ideální předehřát asi na 160°C, mezitím opéct maso na rozpáleném oleji tak, aby se maso zatáhlo – tedy 1-3 minutky. Potom vložíme maso do trouby a necháme 4-11 minut dopéct. Délka pečení záleží na výšce masa a také samorřejmě na tom, jak chcete mít maso propečené.
Na jakém oleji dělat steak
Zvolte olej
Ke smažení steaků se hodí přepuštěné máslo, neztužený palmový olej, hovězí lůj či řepkový olej. Slavný kuchař Gordon Ramsey doporučuje na hovězí steak dokonce olej arašídový. Olej můžete nalít přímo na pánev a počkat, až bude dostatečně rozpálený.Nejdříve na pánvi rozpustíme máslo. Nyní přidáme lžíci nakládaného pepře a pěkně jej rozmícháme. Nebojte se pepř trochu pomačkat, ať z něj dostanete šťávu. Na řadu přichází koňak nebo brandy, záleží na tom, co máte po ruce – pepřová omáčka tak získá skvělou vůni a chuť.Maso osolte, opepřete, potřete olivovým olejem a přitiskněte na plochu pánve. Opékejte maso z každé strany 1 minutu tak, aby se ze všech stran zatáhlo. Vložte maso do trouby rozpálené na 200 °C a nechte ho propéct: 3–4 minuty pro rare, 5–6 minut pro medium a 7–8 minut pro well done.
Duté trubičky se připravují namotáním lineckého, listového, ořechového nebo nepečeného těsta na kovové trubičky, na kterých se i pečou. Po upečení a sejmutí z formiček je plníme a jejich konce máčíme v čokoládě. Trubičky jsou vhodné k naplnění krémem, bílkovým sněhem, pomazánkami nebo tvarohem.
Kdy jsou párky hotove : Že jsou hotové poznáte podle barvy – z růžové se změní na červenou. Párky následně z vody vytahujeme kuchyňskými kleštěmi nebo naběračkou, aby se neporušila jejich struktura. Necháme je odkapat a servírujeme. Pokud chceme experimentovat, můžeme do vody přilít pivo, víno nebo olej.
Co dát místo podravky : Místo vody občas sáhněte po aromatičtější tekutině – vývaru, vínu, mléku, smetaně, zbytku omáčky od včerejška. Sůl přidávejte už na začátku vaření, lépe se spojí s jídlem (samozřejmě s výjimkou luštěnin, kde zřejmě brání rychlému změknutí).
Co za jídlo na trek
Jídlo na trek by mělo být výživné, ale lehké. Z tohoto úhlu pohledu jsou výhodné sušené potraviny (ovoce, zelenina, maso atd.), potraviny bohaté na energii a živiny (ořechy, celozrnné obiloviny), a ty, které po zalití zvětší objem (např. polenta, kuskus, vločky, jáhly apod).
Jak poznáte správné propečení
- Rare – cca 51°C, uvnitř stále do červena zbarvený
- Medium rare 54-56 °C, vnitřek je zbarven do růžova.
- Medium – 61-65 °C teplý, střed by měl stále zůstat narůžovělý
- Well done – více než 70 °C, steak je propečený zcela do hnědé barvy.
Troubu je ideální předehřát asi na 160°C, mezitím opéct maso na rozpáleném oleji tak, aby se maso zatáhlo – tedy 1-3 minutky. Potom vložíme maso do trouby a necháme 4-11 minut dopéct. Délka pečení záleží na výšce masa a také samorřejmě na tom, jak chcete mít maso propečené.
Jak se dělá pepřová omáčka k masu : Do kastrůlku dáme ½ kostky zeleninového bujónu, 250 ml vody a 2 lžíce celého zeleného pepře. Pomalu přivedeme k varu a hned potom přilijeme 250 ml smetany. Necháme alespoň 30 minut velmi zvolna povařit, aby zelený pepř změkl. Když máme pepř „al dente“, omáčku dochutíme solí a kapkou citronové šťávy.