Antwort Jak udělat steak z jelena? Weitere Antworten – Jak udělat jelení steak
Jelení kýtu očistíme a nakrájíme na stejně velké steaky. Lehce je naklepeme, osolíme a opepříme. Na pánvi rozpálíme olej a steaky na něm po obou stranách opečeme (asi 4 minuty po každé straně). Pak steaky vyndáme a necháme na teple "dojít".Na guláš je dobré maso ještě marinovat, a to cca 24 hodin. Použijte 150 ml oleje, 2 bobkové listy, 4 kuličky nového koření, čtyři jalovce, dva stroužky česneku, sůl a pepř. Pak už vařte a pečte podle chuti. Uvidíte, že nebudete vůbec litovat a pochutnáte si.Maso vyjmeme z nálevu, zprudka opečeme ze všech stran na rozpáleném oleji a i s výpekem je vložíme do pekáčku. Přidáme orestovanou zeleninu, tymián, šalvěj, podlijeme troškou vína a pečeme v troubě vyhřáté na 200 °C 2 hodiny doměkka.
Co udělat z jelení kýty : Recepty z jelena
- Svíčková se steakovým kořením. Dvě třetiny marinády smícháme s olivovým olejem.
- Jelení svíčková se švestkovou omáčkou.
- Svíčková s fazolkami.
- Jelení guláš
- Svíčková na rozmarýnu.
- Jelení hřbet v těstíčku s mandlovomedovým přelivem.
- Černá omáčka z jelení kýty.
- Jelení roláda s hříbky.
Jak připravit šťavnatý steak
Nakrájíme si maso na plátky o tloušťce 2–2,5 cm, které necháme nejlépe 1 hodinu před tepelnou úpravou v pokojové teplotě. Maso osušíme a vetřeme dostatečné množství soli a pepře. Plátky dáme na dobře rozpálenou pánev či gril. Pečeme 3 minuty z každé strany, přičemž vnitřní teplota masa by měla mít 60–65 °C.
Jak připravit steak z roštěné : Maso potřeme olivovým olejem a ochutíme čerstvě umletým pepřem a solí. Grilovací pánev rozehřejeme na prudkém ohni. Roštěnky grilujeme 1 až 2 minuty na každé straně, chceme-li mít steak jemně propečený (3 minuty na slabě propečený a 4 minuty na středně propečený).
Postup: Do porcelánové nebo skleněné misky vlijeme víno, olej a med, přidáme podrcené koření a nasekaný rozmarýn, osolíme a metličkou důkladně prošleháme. Steaky vložíme do marinády, zakryjeme poklicí nebo mikrotenovou fólií a necháme přes noc rozležet v chladničce.
Jelení a srnčí
Kýta se hodí na guláš i na pečení, plec a krk na ragú, do paštik, na sekanou, karbanátky, svíčková zase na minutky. Když se rozhodnete pro jelení svíčkovou do klasické smetanové omáčky, bude se hodit Brusinková omáčka s chilli OTMA.
Jak dlouho vydrží jelení maso
Za předpokladu dobrého hygienického stavu dosahuje vakuově balená zvěřina, pokud je uchovávaná při teplotě v rozmezí 0 °C až 2 °C, trvanlivost až 3 týdny. Při skladovací teplotě kolem 3 °C až 4 °C se tato doba zkracuje na maximálně 2 týdny.20 nejlepších zvěřinových receptů
- Kančí burger s brusinkami. Do 20 minut.
- Jelení wellington. Více než hodinu.
- Dušená zvěřina se zeleninou. Do 20 minut.
- Srnčí ragú na víně Do 90 minut.
- Daňčí roštěnky po burgundsku.
- Bažantí stehna se zelím a bramborovými knedlíčky.
- Jelení hřbet s dýňovým zelím, špenátem a knedlíkem.
- Kančí segedín.
Maso osolte, opepřete, potřete olivovým olejem a přitiskněte na plochu pánve. Opékejte maso z každé strany 1 minutu tak, aby se ze všech stran zatáhlo. Vložte maso do trouby rozpálené na 200 °C a nechte ho propéct: 3–4 minuty pro rare, 5–6 minut pro medium a 7–8 minut pro well done.
Nejdříve na pánvi rozpustíme máslo. Nyní přidáme lžíci nakládaného pepře a pěkně jej rozmícháme. Nebojte se pepř trochu pomačkat, ať z něj dostanete šťávu. Na řadu přichází koňak nebo brandy, záleží na tom, co máte po ruce – pepřová omáčka tak získá skvělou vůni a chuť.
Jak dlouho dělat steak na pánvi : Opékání na pánvi
Vložte jej opatrně na pánev a zprudka opečte 2 minuty z každé strany. Čas můžete upravit dle výšky steaku. Obecně lze říct, že na každý 1 cm výšky steaku je potřeba 1 minuty prudkého opékání. Během opékání se steak přichytí na pánvi.
Jak spravne udělat steak : Troubu je ideální předehřát asi na 160°C, mezitím opéct maso na rozpáleném oleji tak, aby se maso zatáhlo – tedy 1-3 minutky. Potom vložíme maso do trouby a necháme 4-11 minut dopéct. Délka pečení záleží na výšce masa a také samorřejmě na tom, jak chcete mít maso propečené.
Jak dlouho nechat odležet zvěřinu
Při teplotě mezi +5 °C až +7 °C postačí u srnčí zvěře 36 až 48 hodin, u ostatní spárkaté zvěře je to u mladších kusů 48 až 72 hodin a starších kusů 72 až 96 hodin. Při teplotách v rozmezí od 0 °C do +5 °C je potřebná doba pro zrání zvěřiny poněkud delší.
Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.
Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.Zvolte olej
Ke smažení steaků se hodí přepuštěné máslo, neztužený palmový olej, hovězí lůj či řepkový olej. Slavný kuchař Gordon Ramsey doporučuje na hovězí steak dokonce olej arašídový. Olej můžete nalít přímo na pánev a počkat, až bude dostatečně rozpálený.
Jak dlouho se peče steak : Na stupeň medium rare budete potřebovat cca tři minuty z obou stran, na medium, středně propečený, zhruba čtyři minuty, na medium well nechte maso na grilu přibližně 4 a půl minuty a pro well done steak pečte pět minut z obou stran,” doporučuje Petr Špejzl.