Antwort Jak udělat tvrdou mezeru ve Wordu? Weitere Antworten – Jak se dělá tvrdá mezera
Word, WordPad a konkurenční svobodný Writer – Ctrl + ⇧ Shift + mezerník . V dřívějších verzích ale pomocí Ctrl + mezerník .- Pevná mezera slouží ke spojení slov, které se nesmějí rozdělit. Jednoznakové předlož- ky a spojky (v, s, z, k, o, u, a, i) nesmějí zůstávat na konci řádku, proto je s následujícím slovem svazujeme pevnou mezerou. Iniciály s příjmením či jméno s tituly také neroz- dělujeme, a proto vkládáme pevnou mezeru.Vyberte text, který chcete upravit. Na kartě Domů vyberte Řádkování a Řádkování odstavců > Možnosti řádkování. Otevře se dialogové okno Odstavec . Na kartě Odsazení a mezery vyberte požadované možnosti a klikněte na OK.
Jak nastavit ve Wordu pevné mezery : Nejjednodušším způsobem pro zápis pevné mezery je kombinace více kláves (tzv. klávesová zkratka). Stiskněte levý nebo pravý Ctrl, k němu klávesu Shift a nakonec mezerník.
Jak nemít a na konci řádku
u, k, o, s, v, z, a, i se nikdy nenechávají na konci řádku samostatně. Nejčastějším řešením je oddělení předložky na nový řádek pomocí enteru – a to je chyba! Pro pevné spojení předložky s následujícím slovem (pro společné zalomení řádku) se používá tzv. pevná mezera, kterou napíšete pomocí klávesové zkratky Alt+0160.
Jak udělat Nezlomitelnou mezeru : Na PC se nezlomitelná mezera častokrát píše pomocí kláves Ctrl + Shift + mezera. V případě, že Vám výše uvedený způsob nefunguje, je vždy možné se spolehnout na ASCII kódy, kde se nezlomitelná mezera napíše zmáčknutím klávesy Alt a vyťukání kódu 0160 na numerické klávesnici. Po puštění Altu se pevná mezera napíše.
Pokud lomítko stojí mezi jednoslovnými výrazy, používáme zápis bez mezer: pán/paní. Pokud jsou oba výrazy nebo alespoň jeden z nich tvořeny více slovy, přidáme k lomítku mezery: padesát metrů / padesát kilometrů.
u, k, o, s, v, z, a, i se nikdy nenechávají na konci řádku samostatně. Nejčastějším řešením je oddělení předložky na nový řádek pomocí enteru – a to je chyba! Pro pevné spojení předložky s následujícím slovem (pro společné zalomení řádku) se používá tzv. pevná mezera, kterou napíšete pomocí klávesové zkratky Alt+0160.
Co by nemělo být na konci Radku
Předložky – jednohláskové neslabičné předložky K, k, S, s, V, v, Z, z, slabičné O, o, U, u, a spojky I, i, A, nesmějí být na konci řádky. Výjimku tvoří spojka a (pozor – ne verzálka). U ostatních předložek jsou možné výjimky pouze v úzké sazbě (do 25 liter). Čísla – nižší číselné údaje se vyjadřují v sazbě slovně.Změna velikosti mezer mezi znaky
- Vyberte text, který chcete změnit.
- Na kartě Domů klikněte na ikonu pro otevření dialogového okna Písmo.
- V poli Mezery klikněte na možnost Rozšířené nebo Zúžené a pak zadejte požadované místo v poli O kolik.
Jednopísmenné předložky (k s v z o u) a spojky (a i) nesmějí zůstávat na konci řádku. Mezi písmeno a slovo vložíme pevnou nezalomitelnou mezeru. Dává-li se celá věta do závorek (), píšeme tečku uvnitř závorek.
u, k, o, s, v, z, a, i se nikdy nenechávají na konci řádku samostatně. Nejčastějším řešením je oddělení předložky na nový řádek pomocí enteru – a to je chyba!
Co nesmí být na konci řádku : Jednohláskové neslabičné předložky k, s, v, z, slabičné o, u, spojky i, a – nesmějí být nikdy na konci řádku, a to jak v psaném textu ručně, tak i na počítači. Tomuto jde zamezit tzv. pevnou mezerou napsanou místo klasické mezery pomocí kláves Ctrl + Shift + mezerník.
Jak se píše km h : Kilometr za hodinu (značka km/h nebo km·h−1) je jednotka rychlosti.
Jak napsat opačné lomítko
Na některých klávesnicích najdete klávesu určenou pro zpětné lomítko a svislou čáru hned vedle Shiftu a před Y. Svislou čáru napíšete pomocí Shiftu a této klávesy. Pokud ji nemáte, nezoufejte. Svislou čáru stejně jako mnoho jiných znaků můžeme napsat snadno pomocí levého nebo pravého altu.
Předložky a spojky
Jednohláskové neslabičné předložky k, s, v, z, slabičné o, u, spojky i, a – nesmějí být nikdy na konci řádku, a to jak v psaném textu ručně, tak i na počítači.Konec řádku vložíme klávesovou zkratkou "Shift + Enter". Kdybychom používali konec řádku na místě, kde má být konec odstavce, mohlo by se stát, že se mezery v řádku špatně zvětší.
Co nesmí být na konci řádku v diplomové práci : Předložky a spojky
Jednohláskové neslabičné předložky k, s, v, z, slabičné o, u, spojky i, a – nesmějí být nikdy na konci řádku, a to jak v psaném textu ručně, tak i na počítači. Tomuto jde zamezit tzv. pevnou mezerou napsanou místo klasické mezery pomocí kláves Ctrl + Shift + mezerník.