Antwort Jak udělat zahradu ve sklenici? Weitere Antworten – Co dát do skleněné koule
Ideální jsou na pěstování tillandsií a bromélií, neboť žijí ze vzdušné vlhkosti. V těchto skleněných dekoracích se bude také dařit mini orchidejím, masožravých rostlinám, sukulentům a kaktusům. Do aerárií se ale může zasadit jakákoliv rostlina, pokud to její vzrůst a nároky dovolují.Na dno nádoby dejte keramzit nebo dekorativní štěrk a přisypte zeminu. Zasaďte rostlinu, dobře zakryjte kořeny, substrát kolem přimáčkněte a zalijte. Povrch dozdobte kamínky, lasturami, pískem nebo jak vás momentálně napadne. Mech se hodí k pokrytí substrátu, který nemá tolik vysychat.Aby terárium dobře fungovalo, musíte mu vytvořit poctivý základ. Jednotlivé části tvoří drenážní vrstva, substrát, aktivní uhlí, rašeliník a pak dle druhu terária také vrchní část. U vlhkomilných terárií je to většinou mech, u těch suchomilných písek nebo drobné kamínky.
Jak pěstovat mech ve sklenici : Do čisté sklenice nasypte kamínky a zakryjte je vrstvou tilandsie Následně vlijte vodu až po tilandsii, aby mohla nasát vodu. Tím vytvoříte základ pro pěstování mechu. Ten umístěte na vlhkou tilandsii. A je hotovo.
Jaké rostliny do malého akvária
Stejně tak naplánujte vzhled akvária včetně dekorací a rozmyslete si, jaké rostliny chcete v akváriu mít. Pro začátečníky jsou vhodné především rostliny druhu Anubias, Microsorum pteropotus, rostliny rodu Cryptocoryne a mechy.
Jaké rostliny do aerária : Do aerária tedy můžete použít jakékoliv rostliny, které jsou vzrůstem malé. Do vlhkomilných terárií používáme fittonie, fikus pumila nebo ledviníky. Do sukulentních aerárií používáme kaktusy, které obecně rostlou pomalu a různé druhy sukulentů, které přirůstají spíše do šířky nebo se dají zaštipovat.
S výsadbou sazeniček pro jistotu počkejte až po květnových mrazících (12. – 14. května). Pokud máte skleník dobře zajištěný proti mrazu, můžete vysadit předpěstované sazenice rajčat.
Jakým rostlinám vyhovuje stín
- Kerblík třebule. Kerblík se často využívá v kuchyni.
- Libeček lékařský Libeček má své uplatnění v kuchyni i v lidovém léčitelství.
- Kozlík lékařský Jeho květy nejdříve příjemně voní, později však páchnou.
- Kostival lékařský
- Máta peprná
- Šalvěj lékařská
- Bergenie.
- Srdcovka.
Co je to Mechárium
Co je mechárium V podstatě se jedná o alternativní způsob pěstování pokojových rostlin v uzavřených skleněných nádobách. Každé mechárium nebo rostlinné terárium tvoříme vždy od základů sami. Nenabízíme žádné dovezené hotové sesazované nádoby.Rostliny do vlhčích terárií
- Pellaea – krásná menší terarijní kapradina.
- Maranta leuconeura Fascinator – nádherně zbarvené listy.
- Monstera deliciosa THAI CONSTELLATION – SUPER CENA.
- Philodendron Xanadu – velké rostliny.
- Syngonium erythrophyllum RED ARROW – nahoře zelené, dole rudé listy.
- Syngonium T1510 – drobnolistý kultivar.
Nepotřebuje údržbu
Mech nevyžaduje žádnou údržbu ani sluneční světlo. Mech si zachovává svoje vlastnosti, nebude vadnout a nevyžaduje vodu. Takto vydrží více jak 7 let.
Zavlažování: Mechy potřebují konstantní vlhkost, ale není vhodné je přemokřovat. Pravidelně navlhčujte mech vodou pomocí rozprašovače nebo jemného zalévání. Doporučuje se používat nechlórovanou vodu, například dešťovou vodu nebo destilovanou vodu.
Kolik rostlin má být v akváriu : V některých na pohled jednodušších layoutů si vystačíš se dvěma – třemi druhy rostlin. Běžné je použití 6 až 8 druhů. V propracovaných layoutech můžeš najít však 10, 12 a více druhů. Počet druhů a samotných kusů použitých rostlin je samozřejmě závislý také na velikosti akvária a plochy, kterou chceš osadit.
Jaké ryby do 10l akvária : Do 10litrových akvárií jsou pak vhodné druhy ryb dánia perlová (Danio margaritatus) nebo razborka skvrnoocasá (Boraras urophtalmoides). Od přibližně 20 litrů můžete chovat neonky obecné (Paracheirodon innesi), razbory hengelovy (Rasbora hengeli) či razbory klínoskvrnné (Rasbora heteromorpha).
Které rostliny čistí vzduch
Ideálně kombinujte kytky s velkými listy a rostliny s hustým listovím:
- Fíkus benjamin (Ficus benjamina)
- Filodendron (Philodendron)
- Toulcovka (Spatiphyllum spec.)
- Šeflera dlanitolistá (Schefflera actinophylla)
- Palma kentia (Howea forsteriana)
- Banánovník habešský (Musa nebo Ensete)
- Monstera.
Do aerárií použijte speciální substrát pro aerária či substrát do interiéru smíchaný se substrátem pro orchideje. Pokud bude aerárium osázené suchomilnými rostlinami, použijte substrát pro kaktusy a sukulenty. Na dno nádoby nezapomeňte použít vhodnou drenáž.Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.
Co vysadit v únoru do skleníku : Vysévat v tuto dobu doma můžete například cibuli, květák, brokolici, kedluben, pórek, papriky, rajčata nebo hlávkový salát. U truhlíkových rostlin pravidelně kontrolujte výskyt mšic. V únoru je taktéž možné vysít ve skleníku špenát.