Antwort Jak upravit sušené Jidášovo ucho? Weitere Antworten – Jak připravit sušené Jidášovo ucho
Recept. Příprava: Houby namočte do vlažné vody na cca 15-20 minut, aby byly měkké, sceďte, odkrojte tvrdé středy, nakrájejte. Doporučená doba pro tepelnou úpravu je 2-3 minuty.Jidášovo ucho namočte asi na 2 hodiny do studené vody.Čerstvé houby očistíme a vaříme 10 – 20 minut a potom přidáváme podle svojí fantazie do různých pokrmů. Sušené houby „oživíme“ tak, že je zalijeme vroucí vodou a necháme alespoň 1-2 hodiny namáčet.
Na co je dobré Jidášovo ucho : Zlepšuje psychický stav, snižuje vysoký krevní tlak, má antikoagulační účinky, zabraňuje kornatění cév a trombóze, je prevencí infarktu myokardu. Má rovněž výrazné antioxidační účinky, využívá se při vyčerpanosti organismu, např. po porodu.
Co z Jidasova ucha
Boltcovitka bezová neboli Jidášovo ucho patří mezi dřevokazné houby, které rostou i v Česku. Sušené houby je před použitím v kuchyni třeba namočit alespoň na hodinu. Nálev v žádném případě nevylévejte – můžete jej rovnou vypít jako léčivý nápoj anebo využít jako vývar.
Na čem roste Jidášovo ucho : Léčivou boltcovitku bezovou neboli ucho Jidášovo si můžete nasbírat i v zimě Je to houba, která roste po celý rok, především na bezu černém. Oblíbená je hlavně v čínské kuchyni, její léčivé účinky po staletí využívá TČM. Boltcovitka posílí vaši imunitu a zlepší psychické naladění.
Před vlastním výplachem lékař kápne pacientovi do zvukovodu několik kapek roztoku zažívací sody nebo vlažného oleje, aby ušní maz změknul a dal se snáze vypláchnout. Výplach je zcela nebolestivý. Do zvukovodu se vstříkne proud vlažné vody a potom se ucho pečlivě vyčistí a vysuší.
30 až 40 dnů jidášovo ucho prorůstá. Plodí podle kvality dřeva 3-6 let. Je nutné, aby se dosáhlo dostatečného světla a vlhkosti.
Jak uskladnit Jidášovo ucho
Plodnice nakrájíme na 3-4 mm tenké plátky, které klademe vedle sebe na savý papír nebo je navlékáme na nitě či vlasce. Ty napneme po dobře provzdušněné místnosti. Další možností je sušení v troubě při teplotě 50-60 stupňů. Dvířka necháme pootevřená, aby cirkuloval vzduch.Vatovou tyčinkou jste si nejspíš v uchu vytvořila mazovou zátku. Můžete zkusit ji rozpustit sprejem na čištění uší nebo 3% peroxidem vodíku či odstranit pomocí ušní svíčky. Někdy ale nezbyde nic jiného, než navštívit ORL, kde vám lékař mazovou zátku odstraní.K čištění zvukovodu můžete použít speciální kapky či spreje, které pomohou ušní maz změkčit, rozpustit a odstranit z ucha. Další možností je použití ušních svící. Hořící ušní svíce vytváří teplo a mírné vakuum, které pomohou ušní maz změkčit a vytáhnout u ucha ven. Většinou stačí uši čistit 1x týdně.
ČIŠTĚNÍ UŠÍ – občas zkontrolujeme ouška, jemně vyčistíme přípravkem k tomu určeným a vytřeme vatovou tyčinkou na čištění uší pro děti. Tyčinku můžeme také namočit v dětském olejíčku a jemně vyčistit jen tam, kam je vidět. Nikdy uši nečistíme hluboko, aby se nepoškodilo vnitřní ucho.
Jak si vyčistit uší doma : K čištění zvukovodu můžete použít speciální kapky či spreje, které pomohou ušní maz změkčit, rozpustit a odstranit z ucha. Další možností je použití ušních svící. Hořící ušní svíce vytváří teplo a mírné vakuum, které pomohou ušní maz změkčit a vytáhnout u ucha ven. Většinou stačí uši čistit 1x týdně.
Co je nejlepší na čištění uši : K čištění zvukovodu můžete použít speciální kapky či spreje, které pomohou ušní maz změkčit, rozpustit a odstranit z ucha. Další možností je použití ušních svící. Hořící ušní svíce vytváří teplo a mírné vakuum, které pomohou ušní maz změkčit a vytáhnout u ucha ven. Většinou stačí uši čistit 1x týdně.
Co nedávat morčeti
Zelenina:
- Chilli papričky.
- Nakládaná zelenina.
- Mrazená zelenina.
- Brambory – obsahují jedovatý solanin.
- Cibule.
- Česnek.
- Křen.
- Zelené části rajčat a paprik.
Existují přímo olejové kapky a spreje určené k čištění uší.
Poté je vhodné nakloněním hlavy nechat kapky z ucha samovolně vytéct a ucho zvenku očistit. Ani po použití ušních kapek není vhodné zasahovat hluboko do ucha vatovou tyčinkou. Další možnou variantou je pak čištění ušního mazu s použitím ušních svíček.Vodnatá zelenina jako salátová okurka, meloun nebo saláty či košťálová zelenina je pro morče méně vhodná, protože mu může způsobit průjem nebo nadýmání. Pozor si dejte i na příliš studenou zeleninu či ovoce z lednice. Pro morče nevhodná je cibule, česnek, pórek, ty ale morčata většinou stejně jíst nechtějí.
Jak často dávat morčeti ovoce : Morčeti byste měli podávat ovoce jen 1-2krát týdně a vždy dobře umyté a nakrájené na malé kousky. Základem stravy morčat by mělo být kvalitní seno, které jim zajistí dostatek vlákniny, a čerstvá zelenina, která jim dodá vitamíny a minerály, zejména vitamín C, který si morčata neumí sama vytvořit.