Antwort Jak uskladnit krutony? Weitere Antworten – Jak uchovat krutony
Do zásoby si můžete připravit chlebové krutony do polévky nebo na salát – skladované ve vzduchotěsné nádobě vám také pár dní, ne-li týdnů vydrží. A staré rohlíky zase můžete po usušení rozemlít či nastrouhat na domácí strouhanku.Krutonky v troubě:
Pečivo nakrájené na kostičky rozprostřeme na čistý plech a opečeme v troubě rozehřáté na 180 °C dozlatova (asi 10 minut).Krutonky můžeme skladovat uzavřené v suchu a chladnu asi týden.
Jak se delaji krutonky do polevky : Příprava
- Chléb nakrájejte na pravidelné kostky o hraně asi 1 cm.
- Ve větší pánvi rozpusťte máslo a vsypte chléb. Pozvolna opékejte 5 minut dozlatova.
- Přidejte rozmělněný česnek a ještě 1 minutu opékejte. Odstavte z ohně a vmíchejte nasekané bylinky.
- Podávejte ke krémovým polévkám, česnečce nebo cibulačce.
Jak uchovat věku cerstvou
V praxi se doporučuje uchovávat pečivo při pokojové teplotě 18 °C, zabalené do čisté utěrky a následně vložené do vhodné nádoby. Tu je nutné pravidelně čistit, popř. dezinfikovat octovým roztokem (omezuje plesnivění). Pečivo nevystavujte světlu, protože snižuje obsah vitaminů, ale ani vzduchu, jelikož ho vypařuje.
Jak nejlépe skladovat pečivo : Pokud je pečivo ještě teplé, vyndejte ho ze sáčku a nechte ho vychladnou na dobře větraném místě. Igelitovým sáčkům dejte sbohem! Pečivo uchovávané v igelitovém sáčku rychle gumovatí a je náchylné k plísním. Ani při vysokých letních teplotách pečivo nepatří do lednice!
Rohlíky nakrájíme na kostičky o velikosti cca 1,5 x 1,5 cm. Dáme je v jedné vrstvě do děrovaného koše a zasuneme do horkovzdušné fritézy. Teplotu nastavíme na 175 °C a časovač na 2,5 minuty. Poté koš z fritézy vytáhneme, krutony prohodíme a koš opět vsuneme dovnitř přístroje.
Mezi tím si připravíme krutony, toastový chléb nebo jiné bílé pečivo nakrájíme na kostky a opečeme je na suché pánvi dozlatova. Krutony dáváme do polévky až na talíři.
Jak uchovat pečivo v Chlebniku
Utěrka, chlebník a chladná spíž si s pečivem rozumí. Pečivo zabalte do čisté utěrky, plátýnka nebo lněného pytlíku a vložte do chlebníku ve spíži. Doporučujeme pečivo uchovávat v pokojové teplotě kolem 18°C.Jakmile cibule trochu povolí, přidejte na plátky nakrájený česnek (5 stroužků). Zbytek česneku prolisujte a přidejte v poslední minutce vaření, aby si zachoval co nejvíc vitamínů a výrazné chuti.Stačí mít po ruce kvalitní mixér. Zvolenou surovinu povařte či upečte, nechte trochu vychladnout a rozmixujte na jemné pyré třeba v mixéru Vital Blend. Po rozmixování už jen stačí jemně dochutit dle vlastních preferencí, dozdobit na talíři a s pýchou servírovat.
Papírový nebo plátěný sáček umožní cirkulaci vzduchu. Skladujte ji při pokojové teplotě: Bagety by se měly skladovat při pokojové teplotě, nikoli v chladničce. Chlazení může způsobit, že bageta ztratí svou strukturu a ztvrdne.
Jak uchovat pečivo Krupave : Skladování: boxy nebo dózy na pečivo
Speciální boxy na chléb (chlebníky) nebo keramické nádoby jsou ideální. Víko bez glazování udržuje vyváženou teplotu i vlhkost, takže pečivo nevyschne a nebezpečí pro plísně je malé. Ideální je také zabalení chleba do lněné utěrky, tak jako to dělaly naše babičky.
Jak připravit brambory v horkovzdušné fritéze : Brambory omyjte, oloupejte a nakrájejte na stejné kousky asi 1,5 x 1,5 cm. V míse smíchejte olivový olej, sůl a rozmarýn. Brambory promíchejte s olejovou směsí a umístěte je do horkovzdušné fritézy. Nastavte teplotu na 180°C a čas na 15-20 minut.
Co vše delat v horkovzdušné fritéze
Co lze v horkovzdušné fritéze připravovat
- předsmažené a domácí hranolky, americké brambory, krokety, kuřecí nugetky, obalované kuřecí řízky,
- masové a zeleninové kuličky, karbanátky, obalovaná kuřecí stehna, jarní závitky,
- smaženou a pečenou zeleninu,
- polotovary z listového těsta, rozpékané pečivo, muffiny nebo popcorn.
Přinášíme inspiraci ve videu: Pečivo nakrájíme na kostičky nebo jiné tvary. Dáme na chvíli opéct do trouby, pak nenasáknou tolik tuku, až je dáme na pánev. Pečivo opečeme dokřupava na oleji na pánvi.V papírovém sáčku si sice uchová svou křupavou kůrku, ale bude velmi rychle tvrdý. Aby si chléb zachoval svou přirozenou vlhkost a rychle neztvrdl, volte raději alobal nebo igelitový sáček. Podle pekařů je však nejvhodnější chléb nejdříve zabalit do látkové utěrky a pak do igelitového sáčku nebo ho zavřít do chlebníku.
Po čem se nesmí sázet česnek : Nevhodnou předplodinou je tedy cibule, pór, pažitka atd. Ozimé obiloviny česnek zaplevelují. Naopak nejvhodnější předplodinou se nám jeví brambory, po kterých je půda dobře prohnojená a kvalitně hluboko zpracovaná. Po jahodách lze česnek pěstovat pouze za předpokladu, že nebyly napadeny háďátkem zhoubným.