Antwort Jak vycistit chladic u auta? Weitere Antworten – Jak vyčistit chladič u auta
Zkusil bych naplnit chladící systém cca 5-ti procentním roztokem hydroxidu sodného (třeba prací sodou), pokud možno teplého, projet auto cca 10 až 15 km, pak vypustit po rozpojení spojů nejnižších hadic. Propláchnout teplou vodou a podle výsledku třeba i zopakovat.dá se koupit přímo čistič na odstraňování hmyzu,párkrát ty mouchy namočíš ať navlhnou,pak postříkat čističem,nechat půl hoďky působit a pak proudem vody z hadice vystříkat chladič. ten čistič ty mouchy úplně rozleptá-fakt dobrá věc.U starších aut může být problémem ucpaný chladič. Velkým průšvihem bývá poškozená hlava válců nebo těsnění pod hlavou, to se projevuje tím, že ubývá kapalina v chladicí soustavě a z výfuku jde šedý nebo bílý kouř. „Pokud nám bude z nádobky kapalina ubývat, je to většinou známka toho, že něco není v pořádku.
Jak Proplachnout chladici systém : Použití proplachu chladící soustavy:
Vypněte motor a nechejte zchladnout (nevypouštějte kapalinu dokud je motor zahřátý!). Poté chladící kapalinu vypusťte a systém propláchněte čistou vodou. Po propláchnutí nalijte novou chladící kapalinu. Proplach chladící soustavy nepoškozuje hadice ani těsnění.
Kam nalít vodu do chladiče
Nádobku pro dolití chladící kapaliny najdete pod kapotou vašeho vozu. V jeho motorové části najdete obvykle „baňatou” nádobku s barevnou tekutinou, se šroubovacím víkem a měrkou s maximálním a minimálním doporučeným množstvím. Hladina chladící kapaliny by se měla pohybovat nejlépe mezi těmito dvěma ryskami.
Jak často měnit vodu v chladiči : Výměnu chladicí kapaliny je třeba provádět jednou za tři roky u starších kapalin G11 a jednou za pět u kapalin novějších. Interval doporučený výrobcem vašeho auta byste měli najít v manuálu. Pokud tam žádný nenajdete, případně se dočtete, že není nutné kapalinu měnit, platí výše popsaný interval 3 nebo 5 let.
Obyčejná voda do chladiče nepatří
Ano, v nouzi nejvyšší voda z kohoutku poslouží, ale poté je třeba co nejdříve všechnu kapalinu z chladicího okruhu vypustit a vyměnit za směs destilované vody a chladicí kapaliny. Kromě toho, že snižuje bod, kdy směs v systému mrzne, totiž chladicí kapalina má i další funkce.
U vadných nebo prosakujících mezichladičů se často projevuje řada problémů, z nichž tři jsou nejčastější. Produktový manažer Nissens radí: „Jak mechanici a řidiči nejčastěji rozpoznají vadný nebo prosakující mezichladič: znatelný pokles výkonu motoru, zvýšená spotřeba paliva nebo nadměrný kouř z výfuku.
Jak poznat že auto Tlakuje do vody
Pokud by to tlakovalo do vody, tak je to vidět zespodu pod vyrovnávací nádobkou, tamtudy je vyveden přepad od víčka ven, poznáš to krásně, když hned po zastavení, když je systém pod tlakem, povolíš trošku to víčko, až uslyšíš únik tlaku a zespodu ti uystříkne trošku vody, to je to místo vyůstění přepadu.Starší typy chladících kapalin s označením G11 mívají modrozelenou barvu, novější verze mají barvu červenou a ty nejnovější G12+ a dál jsou růžové až fialové. Přesný typ chladící kapaliny do vašeho vozu vyčtete buď z nádobky chladící soustavy v motorové části vašeho auta nebo v manuálu pro vaše auto.V případě, že vás na nedostatek chladící kapaliny upozorní kontrolka během jízdy, automobil zastavte hned, co to půjde. Pokud nebudete mít při sobě chladící kapalinu, stačí nádobku nouzově doplnit vodou. Na dojetí to stačit bude. Jestli se vám to ale stane v zimě, dejte si pozor, ať voda v chladícím systému nezamrzne.
Pokud by jí bylo málo, mohlo by docházet k přehřívání motoru, a naopak vyšší míra by mohla způsobit přetlak a poškození chladicího systému. Nádobku neotevírejte, když je motor zahřátý na provozní teplotu, ani bezprostředně po dojezdu. Kapalina by mohla vystříknout a popálit vás.
Co se stane kdyz není voda v chladici : Nedostatek chladicí kapaliny v motoru způsobuje jeho přehřátí. Tím riskujete poškození hlavy válců, zkroucení hlavy motoru nebo roztavené písty. Zanedbání relativně levné údržby s sebou tak přináší drahé problémy.
Co se stane když zamrzne chladicí kapalina : V zimních měsících, kdy může kdykoliv přijít mráz, voda snadno zmrzne. A zmrzlá voda se rozpíná, čímž může poškodit jak chladicí soustavu, tak samotný motor.
Co se stane když Smíchám chladící kapaliny
Protože mají různé typy chladících kapalin i různé vlastnosti, jejich míchání se nedoporučuje. Mohlo by dojít až k nenávratnému poškození motoru.
Měl bys to rozehřát co nejdřív, aby se chladič neroztrhnul, pokud ještě není. Můžeš ho buď vymontovat a dát do tepla, nechat rozmrznout, propláchnout a pak nasadit zpět a dát do okruhu nemrznoucí směs.Důležité je jedno. S řešením problému neotálejte. Nedostatek chladicí kapaliny v motoru způsobuje jeho přehřátí. Tím riskujete poškození hlavy válců, zkroucení hlavy motoru nebo roztavené písty.
Jak se projeví závada turba : Typickým projevem této závady je náhlá ztráta výkonu (zpravidla při akceleraci), pokles otáček a „spadnutí“ motoru do nouzového režimu. To sice odstraníte vypnutím klíčku zapalování, ale tato závada se náhodně opakuje a může být v silničním provozu příčinou velmi kritických situací.