Antwort Jak vyčistit hmatník? Weitere Antworten – Čím ošetřit hmatník
Konkrétně to, že před osazením celý hmatník a políčka mezi pražci hezky vyčistíme. Stačí nám k tomu obyčejný, nejlépe bavlněný nebo flanelový hadřík a kytarový polish (vyrábí ho různí výrobci z oblasti kytar a strun i včetně hadříku), můžeme v podstatě použít i leštěnku na nábytek (např.Čištění strun
Struny čistím vždy po hraní a to tak, že nejdřív je utřu suchým ručníkem (nebo nějakou jinou látkou), a to z obou stran – z vrchu i ze spod (látka mezi hmatník a struny) a setřu z nich co nejvíce špíny. Potom je potřu přípravkem na čištění, ten vyplaví zbytek nečistot a vytvoří na tenký „film“.Skladování kytary
Základem péče o kytaru je její správné skladování. Pokud se na nástroj delší dobu nehraje, je nejlepší nechat ho uložený v kufru nebo kvalitním gigbagu. Bude tak chráněn proti prachu a změnám teplot, ale také před případným poškozením, které hrozí při uložení například ve stojanu.
Čím mazat nultý pražec : Nulté pražce mají tyto mechaniky většinou uzamčeny zámkem, pro ty klasické je vhodné použít grafitovou (černou) vazelínu do drážek pro struny.
Čím očistit kytaru
Jednou za čas byste měli kytaru kompletně vyčistit a ošetřit kytarovou kosmetikou. K běžnému čištění jsou většinou využívány hadříky z mikrovlákna, které zbaví povrch kytary prachu a lehkých nečistot. Až poté můžete přistoupit k nanášení čističe a případně i leštidla, kterým ošetříte lak kytary.
Jak často se mění struny na kytaře : Při běžném hraní bohatě stačí výměna jednou za 3 až 6 měsíců. Po více jak půl roce už většinou struny nezní dobře ani pokud se na kytaru hraje jen příležitostně. Při intenzivním hraní záleží na údržbě strun a také na míře pocení rukou. Kytaristé s agresivnějším potem mění struny běžně po dvou až třech týdnech.
Čištění myši
Navlhčete hadřík, který nepouští vlákna, nebo vatový tampon vodou s trochou mýdla a jemně otřete vnější povrch myši, kolečko a optický snímač. Pro šedé myši doporučujeme podle potřeby vyčistit pomocí řešení isopropyl (IPA).
Jednou za čas byste měli kytaru kompletně vyčistit a ošetřit kytarovou kosmetikou. K běžnému čištění jsou většinou využívány hadříky z mikrovlákna, které zbaví povrch kytary prachu a lehkých nečistot. Až poté můžete přistoupit k nanášení čističe a případně i leštidla, kterým ošetříte lak kytary.
Jak přilepit nultý pražec
I když vím, že ten kovový pražec tam je na věčné časy, tak jsem ho vlepil "pouze" transparentním silikonem. Do drážky jsem ho nanesl párátkem a nový pražec zamáčkl. Protože jsou teď struny vedeny přes kovové otočné rolny, tak ladění je neuvěřitelně snadné, přesné a je to prostě komfort.Kytara se rozlaďuje při hře
Opotřebované mechaniky – strojky, vůle při otáčení. Tady pomůže přitažení mechanik, pokud je to možné, nebo jejich výměna. Kytara se může také jemně rozlaďovat při častém vytahování strun při hře. To má na svědomí často vrchní pražec( poslední pražec na krku).Obecné pravidlo na to neexistuje, ale že struny potřebují vyměnit, většinou poznáte sami. Prvním ukazatelem jsou usazené nečistoty, případně koroze (od potu a vlhkosti vzduchu), druhým špatné ladění v oktávách a ztráta výšek. Zvuk je celkově mdlý a prsty po strunách špatně kloužou.
Servis kytar a ostatních strunných nástrojů
Výměna strun u standardních elektrických, akustických a klasických kytar (na klasické kytary navazujeme výhradně nylonové struny, které jsou na tento typ kytar určeny) | 100 Kč |
---|---|
Oprava poškozeného laku (závislé na stupni poškození) | Od 700 Kč |
Lepení uvolněných žeber | Od 600 Kč |
Jak dlouho smrdí mrtvá myš : Pokud tam jsou nějaká mrtvá zvířata, tak to časem přestane páchnout samo, až se to zvíře rozloží. Rozklad urychlí vápno. Zároveň i dezinfikuje. @Julie1111 nenaděláš s tím asi nic, zápach tak do 14 dnů zmizí.
Jak se zbavit zápachu z myší : Myšího zápachu se můžeme zbavit pomocí octu, který má určitě každý doma a jeho využití k odstranění různých pachů je poměrně známé. Můžete využít také peroxid vodíku, chlor nebo manganistan draselný.
Jak vyčistit pražce
Při čištění hmatníku je dobré myslet i na pražce, které se dají velmi dobře vyleštit speciálními přípravky a vypadají pak jako nové. Lakované hmatníky není třeba impregnovat, chrání je samotný lak. Kosmetické přípravky kromě čištění umí lak i dobře vyleštit.
Vhodná jsou disperzní voděodolná lepidla. Specialitou pro stavbu hudebních nástrojů je rezonanční lepidli Titebond. Vždy je před lepením dobré dřevo " štosnout " to znamená projet na hoblovačce jeden kus rubovou stranou k sobě druhý od sebe. Strany si označit křížkem a kolečkem.Čím upevnit práh Práh je místo, které velkou měrou zatěžujeme. Proto i jeho samotné přilepení vyžaduje speciální montážní lepidlo, které odolá velké zátěži a je určené pro náročné lepení. Pattex Profi Fix je montážní lepidlo, které se specializuje na lepení extrémně zatěžovaných ploch.
Jak se čistí kytara : Jednou za čas byste měli kytaru kompletně vyčistit a ošetřit kytarovou kosmetikou. K běžnému čištění jsou většinou využívány hadříky z mikrovlákna, které zbaví povrch kytary prachu a lehkých nečistot. Až poté můžete přistoupit k nanášení čističe a případně i leštidla, kterým ošetříte lak kytary.