Antwort Jak vyčistit kuličky z filtrace? Weitere Antworten – Jak vyprat koule z filtrace
Filtrační kuličky se nedají proplachovat ve filtraci a musí se prát v pračce na 30 stupňů. Nedoporučujeme pro filtrace, do kterých se vejde více než 50kg písku.Jak se o filtrační kuličky starat
Jednou za čas (záleží na míře znečištění vody, kvalitě vody a době filtrování) je třeba kuličky vytáhnout a ručně vyprat v nějaké nádobě. Pro důkladnější vyčištění vyperte kuličky v pračce na 30°C.Dle zkušeností klientů zachytí menší nečistoty, než písek. Dobrý den, jedno balení kuliček = cca 17 kg písku. Dobrý den, doporučujeme použít cca 2/3 balení kuliček.
Co s pískem z filtrace : Použitý písek vyhazovat nemusíte, najde celou řadu uplatnění: jako stavební materiál, zasypání spár ve dlažbě, při budování podkladu pro chodníky, posyp zledovatělých chodníků nebo kypření trávníků.
Jak vyčistit kuličky do filtrace
Kuličky je nutné vyndat z filtru a vyčistit externě mimo filtr. Filtrační kuličky jsou vyrobené z PES polyesterových vláken a doporučuje se nepřekračovat teplotu 40 °C. Po vyprání se doporučuje namočit do 5% roztoku chlornanu sodného, nebo Savo originál a provést následnou dezinfekci.
Jak dlouho muze bezet filtrace : Vždy je však potřeba hledět na to, aby zvolená filtrace měla s ohledem na objem bazénu dostatečnou výkonnost (schopnost přefiltrovat potřebný objem krychlových metrů vody za hodinu). Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin.
Doba propírání vody je závislá na stavu znečištění filtračního písku. (cca. 2–3 min). Při propírání lze znečištění vody kontrolovat na průhledném vizoru umístěném na boku ventilu.
Pracuje na přírodním principu, kdy voda z bazénu je čerpadlem (součást filtrace) nasávána do filtrační jednotky, kde protéká speciální pískovou křemičitou náplní (optimální frakce, tedy velikost zrn písku, je 0,6 až 1,2 mm). V písku se zachycují mechanické nečistoty a voda se vrací do bazénu přefiltrovaná a čistá.
Jak často se má měnit písek ve filtraci
Plně postačí, když náplň – filtrační písek – vyměníte jednou za dva roky. Jeho životnost je ovlivněna pravidelným proplachem. Není třeba písek při každém proplachu vyndávat z filtrace. Dnešní filtrace mají funkci zpětného proplachu, čímž se filtrace pročistí a usazené nečistoty odtečou mimo bazén.Energii lze také ušetřit díky kratší době filtrování vzhledem k vyšší účinnosti zeolitu jako filtračního materiálu. V bazénových filtracích se nejčastěji používá zeolit se zrnitostí 0,5 až 2,5 mm. Objemově 25 kg zeolitu odpovídá přibližně 35 kg křemenného filtračního písku.Plně postačí, když náplň – filtrační písek – vyměníte jednou za dva roky. Jeho životnost je ovlivněna pravidelným proplachem. Není třeba písek při každém proplachu vyndávat z filtrace. Dnešní filtrace mají funkci zpětného proplachu, čímž se filtrace pročistí a usazené nečistoty odtečou mimo bazén.
Kuličky je nutné vyndat z filtru a vyčistit externě mimo filtr. Filtrační kuličky jsou vyrobené z PES polyesterových vláken a doporučuje se nepřekračovat teplotu 40 °C. Po vyprání se doporučuje namočit do 5% roztoku chlornanu sodného, nebo Savo originál a provést následnou dezinfekci.
Jak dlouho může běžet filtrace v bazénu : Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny.
Jak poznat spatny písek ve filtraci : Kdy tedy písek vyměnit V prvním kole to poznáte podle toho, že manometr u filtru bude stále častěji ukazovat zvýšený tlak, nebo podle tlaku trysek v bazénu. Když se koupete častěji, tak to dokážete celkem dobře odhadnout. Budete propírat filtr čím dál tím častěji.
Jak vyčistit zeolit
Vypraný zeolit se vloží do připraveného roztoku chloridu sodného, který se nechá za občasného promíchání působit alespoň 12 hodin (nejlépe do druhého dne). Následně se regenerovaný zeolit dobře propláchne čistou pitnou vodou a vrátí se zpět do bazénové filtrace.
Pokud dojde k zanesení písku, ventil přepněte do polohy zpětného propláchnutí. Voda do filtrace začne proudit košem na dně nádoby, zvíří písek a uvolní z něho zachycené nečistoty. Při zpětném propláchnutí se ale voda nevrací do bazénu. Ventil ji přesměruje do výpustní příruby, kterou špinavou vodu vypustíte mimo bazén.Jak čistit bazén bez filtrace
K čištění si můžete pořídit bazénový vysavač, který se bude sám pohybovat po dně nebo se můžete pokusit dno stěny bazénu vyčistit kartáčem. Používejte bazénovou chemii – hlídejte tvrdost vody, její pH a bazén pravidelně chlorujte.
Jak regenerovat zeolit : Po zhruba dvou měsících se zeolit dá regenerovat v solném roztoku tak, že ho na noc umístíme do vody se solí (100g soli na 1l vody) a po této kúře můžeme zeolit znovu použít. V případě, že zeolit používáme pouze jako pomocníka při zaběhnutí akvária, není ani nutné dávat ho přímo do filtru.