Antwort Jak vypada Kruznice Vepsana? Weitere Antworten – Jak Narysuju Kruznici vepsanou
Kružnice vepsaná
- sestrojíme libovolné kružnice u všech tří vrcholů
- v průsečíku se stranami sestrojíme vždy dvojici stejných kružnic.
- spojnicí průsečíků kružnic z bodu 2 je osa úhlu.
- v průsečíku os leží střed kružnice vepsané
- ze středu sestrojíme kolmici na libovolnou stranu trojúhelníka.
Střed kružnice opsané je průsečíkem všech 3 os stran trojúhelníku. Máme trojúhelník ABC. Průsečík os o1 a o2 je střed S kružnice opsané k. Tuto kružnici sestrojíme, její poloměr je dán vzdáleností středu S a libovolného vrcholu.Osa strany je kolmice vedená ze středu strany. Osy stran se protínají v jednom bodě (tento bod má stejnou vzdálenost od všech tří vrcholů trojúhelníka).
Jak zjistit poloměr vepsané kružnice : Střed kružnice vepsané leží na průsečíků os úhlů (je stejně daleko od všech stran trojúhelníku). Poloměr kružnice vepsané určíme pomocí kolmice na libovolnou stranu trojúhelníku procházející středem. Vzdálenost paty této kolmice od středu představuje poloměr kružnice vepsané.
Jak se dělá Kruznice Vepsana v trojúhelníku
Kružnice opsaná trojúhelníku. Střed kružnice opsané trojúhelníku je průsečík os stran trojúhelníku, poloměr se rovná vzdálenosti středu od libovolného vrcholu.
Jak se rýsuje těžiště : Těžiště se vždy nachází uvnitř trojúhelníku.
Těžiště představuje pomyslný střed trojúhelníku, pokud byste chtěli podržet trojúhelník na špičky tužky, pak byste měli tužku umístit právě pod těžiště, aby vám trojúhelník nespadl. Těžiště dále dělí délky těžnic v poměru 1:2.
Výška trojúhelníku je kolmá úsečka spuštěná z vrcholu na přímku procházející protější stranou. Průsečík výšky s touto přímkou se nazývá pata výšky. Každý trojúhelník má tři výšky.
Trojúhelník je rovinný obrazec tvořený třemi vrcholy a třemi úsečkami. Obecný trojúhelník označujeme vrcholy A, B a C. přičemž jednotlivé úsečky můžeme zapsat jejich krajními body nebo jako strany, jejichž název má stejné, jen malé, písmeno jako protější vrchol.
Jak vypadá osa
Osa úsečky je přímka na úsečku kolmá, která navíc prochází jejím středem. Osu strany trojúhelníka chápeme jako osu úsečky, kde stranu považujeme za úsečku. Například osa strany AB je kolmice na AB vedená středem SAB. Je to přímka, pro jejíž body platí, že mají stejnou vzdálenost od A jako od B.Délka C obvodu (perimetru) kruhu se vypočítá pomocí vzorce:
- C=2πr, kde r je poloměr kruhu.
- Poloměr lze rovněž vyjádřit pomocí průměru, a to dosazením vzorce 2r=d.:
- C=πd.
- A=πr2, kde r je poloměr kruhu, nebo odpovídajícím způsobem: A=π4d2, kde d je průměr kruhu.
- A=Cd4.
A, C, D i S, na rozdíl od kružnice. Kruh se značí velkým písmenem a je dán středem a poloměrem, zapisuje se K(S;r), kde K- je název kruhu, takže když se bude jmenovat M, bude tam místo písmene K písmeno M.
Střed kružnice vepsané je průsečíkem všech 3 os úhlů trojúhelníku. Střed kružnice opsané je průsečíkem všech 3 os stran trojúhelníku.
Jak najit těžiště v trojúhelníku : Těžiště se vždy nachází uvnitř trojúhelníku.
Těžiště představuje pomyslný střed trojúhelníku, pokud byste chtěli podržet trojúhelník na špičky tužky, pak byste měli tužku umístit právě pod těžiště, aby vám trojúhelník nespadl. Těžiště dále dělí délky těžnic v poměru 1:2.
Jaká je průměrná výška mužů : Průměrná mužská výška vypočtená z průměrů všech 6 kategorií činila 177,4 cm, s relativní délkou trupu 52,41 % a relativním rozpětím paží 101,60 %. Stejné hodnoty u žen byly 165,1 cm, 53,15 % a 99,90 %.
Jak se dělají výšky
Výšky se rýsují celkem snadno, vezmete si pravítko a vedete kolmici ze strany c tak, aby tato kolmice procházela právě bodem C. Výšku můžeme vést z každého vrcholu trojúhelníka. Všechny výšky se pak protínají v bodě, které se nazývá průsečík výšek.
Přepona pravoúhlého trojúhelníku je vždy ta strana, která se nachází naproti pravému úhlu. Tato strana je v trojúhelníku nejdelší. Další dvě strany jsou nazvány protilehlá a přilehlá odvěsna. Jsou takto nazvány vzhledem k danému úhlu.pravoúhelníky (všechny vnitřní úhly jsou pravé, případně 270°) a nepravoúhelníky (aspoň jeden vnitřní úhel se nerovná pravému úhlu). jednoduché a degenerované (alespoň 2 strany se protínají)
Jak vypadá úsečka : Značení Úsečka se znázorňuje rovnou čarou mezi jejími krajními body, zapisuje se pomocí svých krajních bodů, případně malým písmenem.