Antwort Jak vypustit vodu z chladiče? Weitere Antworten – Jak vypustit vodu z chladiče Octavia 2
Odšroubujte hadici ze spodní strany nádobky a nechejte kapalinu odtéct. Povolte vypouštěcí ventil (šroub) na bloku motoru a počkejte, až kapalina odteče. U některých vozů jsou ventily dva. Šrouby a nádržku můžete očistit.Obyčejná voda do chladiče nepatří
Ano, v nouzi nejvyšší voda z kohoutku poslouží, ale poté je třeba co nejdříve všechnu kapalinu z chladicího okruhu vypustit a vyměnit za směs destilované vody a chladicí kapaliny. Kromě toho, že snižuje bod, kdy směs v systému mrzne, totiž chladicí kapalina má i další funkce.Měl bys to rozehřát co nejdřív, aby se chladič neroztrhnul, pokud ještě není. Můžeš ho buď vymontovat a dát do tepla, nechat rozmrznout, propláchnout a pak nasadit zpět a dát do okruhu nemrznoucí směs.
Kam se lije voda do chladiče : Nádobku pro dolití chladící kapaliny najdete pod kapotou vašeho vozu. V jeho motorové části najdete obvykle „baňatou” nádobku s barevnou tekutinou, se šroubovacím víkem a měrkou s maximálním a minimálním doporučeným množstvím. Hladina chladící kapaliny by se měla pohybovat nejlépe mezi těmito dvěma ryskami.
Kolik nalít chladící kapaliny
Dolévání chladicí kapaliny do auta
Dolijte chladicí kapalinu stejné barvy, jako už vidíte v nádržce. Opatrně dolijte chladicí kapalinu do nádržky tak, aby její hladina nepřesáhla rysku s maximální hladinou.
Jak utěsnit chladič : Spusťte motor ve volných otáčkách a počkejte až se zahřeje chladič (riziko opaření) Důkladně protřepte obsah. Vlejte obsah lahvičky do chladiče. Zavřete uzávěr chladiče a udržujte otáčky mezi 2,5 – 3,5 tis/min. přibližně 15 minut, což zabezpečí rovnoměrné rozmíchání směsi a utěsnění netěsností.
Chladící kapalina, jakožto neředěný roztok má bod mrazu na hranici -23°C, kdežto ředěný roztok v poměru 1L chladící kapaliny a 0.7L vody, má bod mrazu přibližně v -40°C. Ředění je doporučováno pomocí měkké čisté či technické vody, nikoliv destilované vody – ta může být agresivní vůči určitým částem chladícího okruhu.
Proti zamrzání potrubí poslouží topný kabel
Pro tyto případy rizika zamrzání potrubí jsou tu elektrické topné kabely. Topné kabely zajistí ohřev potrubí tak, aby nezamrzlo. Pro ochranu klasických potrubí menších průměrů u běžných rodinných domů (cca do 50 mm) a délek do 42 m je vhodný automatický topný kabel PPC.
Proč ředit chladící kapalinu
Z těchto a dalších důvodů nelijeme do chladícího okruhu obyčejnou vodu, ale speciální chladící kapaliny, které je možné ředit jen destilovanou vodou. Výsledná směs se postará o to, že se bod tuhnutí dostane pod nejnižší reálně očekávatelnou teplotu.Pokud je hladina chladicí kapaliny mezi minimální a maximální hodnotou, není potřeba žádné doplnění. Pokud je hladina pod minimální hodnotou, je třeba doplnit chladicí kapalinu.Výměnu chladicí kapaliny je třeba provádět jednou za tři roky u starších kapalin G11 a jednou za pět u kapalin novějších. Interval doporučený výrobcem vašeho auta byste měli najít v manuálu. Pokud tam žádný nenajdete, případně se dočtete, že není nutné kapalinu měnit, platí výše popsaný interval 3 nebo 5 let.
Chladící kapalina, jakožto neředěný roztok má bod mrazu na hranici -23°C, kdežto ředěný roztok v poměru 1L chladící kapaliny a 0.7L vody, má bod mrazu přibližně v -40°C. Ředění je doporučováno pomocí měkké čisté či technické vody, nikoliv destilované vody – ta může být agresivní vůči určitým částem chladícího okruhu.
Čím vypláchnout chladič : Zkusil bych naplnit chladící systém cca 5-ti procentním roztokem hydroxidu sodného (třeba prací sodou), pokud možno teplého, projet auto cca 10 až 15 km, pak vypustit po rozpojení spojů nejnižších hadic. Propláchnout teplou vodou a podle výsledku třeba i zopakovat.
Jak funguje Utěsňovač chladiče : Utěsňovač si najde místo úniku a začne uzavírat místo, kde dochází k úniku kapaliny do prostoru mimo kapalinu – do vzduchu. V místě úniku se začne vytvářet krystal, který roste tak dlouho dokud zcela neuzavře únik kapaliny. Po 24 hodinách systém vypustíme a napustíme vhodnou náplní do systémů topení.
Jak dolít chladící kapalinu
Snese i vodu z kohoutku
Horká kapalina může trochu vystříknout ven a opařit vás, což rozhodně nechcete. Dolít na požadovanou hladinu lze chladicí kapalinou, ale i běžnou vodou z kohoutku. Moderní chladicí kapaliny s tím nemají problém a jsou v nich obsažené složky, které velmi efektivně brání usazování minerálů.
3 kg na 1 000 l vody. Tato koncentrace tvoří 1/10 koncentrace soli, která je v moři, takže sůl není v bazénu vidět, voda nechutná slaně a sůl není ani cítit.V 750 l sudu se potopíte i s hlavou. Abyste zabránili zamrznutí vody v sudu, doporučujeme nasypat do vody sůl. Doporučuje se zhruba 3–4 kila na 750 litrů.
Jak casto menit chladící kapalinu : Výměnu chladicí kapaliny je třeba provádět jednou za tři roky u starších kapalin G11 a jednou za pět u kapalin novějších. Interval doporučený výrobcem vašeho auta byste měli najít v manuálu. Pokud tam žádný nenajdete, případně se dočtete, že není nutné kapalinu měnit, platí výše popsaný interval 3 nebo 5 let.