Antwort Jak vysadit Kvetnatou louku? Weitere Antworten – Jak vysadit květinovou louku
Na 1 metr čtvereční aplikujeme zhruba 1 až 2 gramy osiva, ale můžeme i více, stejně jako méně. Hloubka výsevů je nejvýše do 0,5 cm, proto je ideální, jak jsme již zmínili, půdu před výsevem utužit a po výsevu poházet zeminou, ale třeba i dobře uleželým kompostem. Ideálním obdobím pro výsev je jaro a pozdní podzim.Založení květnaté louky
- Louku zakládáme vždy do čistě připravené půdy, tj.
- Provedeme prokypření půdy do hloubky 100 až 150 mm.
- Z půdy odstraníme veškeré organické zbytky (kořeny apod.)
- Pozemek urovnáme a připravíme povrch půdy k výsevu osiva.
- Půdu před výsevem nehnojíme ani neošetřujeme žádnými herbicidy.
Zakoupené luční osivo je dobré pro výsev smíchat s jemným pískem. Lépe se vám pak bude směs semínek na plochu dávkovat. 10 g semínek vám stačí na cca 5 metrů čtverečních. Po vysetí je třeba hráběmi semínka mírně zapravit do země, ale stačí opravdu zlehka jen tak 0,5 cm pod povrch, poté uválcovat nebo ušlapat.
Kdy vysadit louku : U zakládání louky musíme být trpěliví. Louka se v plné kráse projeví druhým až třetím rokem. Pokud si koupíme louku s příměsí letniček, je termín výsevu nejlepší na jaře (od dubna do konce května). Směs bez přímesí letniček můžeme vysít na podzim (konec září a říjen).
Jak se starat o květnatou louku
Jak se starat o louku
První rok se doporučuje sečení při výšce porostu 20-30 cm (až 4 krát ročně). Druhý rok sečeme 2-3 krát ročně a porost se postupně zahušťuje, sečení může být už na výšku jen 5 cm. Třetí rok by měla být louka už v plné kráse, sečeme 1-3 krát ročně.
Co kvete na louce v květnu : Květena ČR
- bahnička mokřadní
- bělozářka větevnatá
- bika ladní
- bojínek luční
- bolševník obecný
- bolševník velkolepý
- bršlice kozí noha.
- brusnice borůvka.
Květinové louky nesmíme sekat příliš často.
Sekají se teprve tehdy, až se větší část květin a byliny vysemení. Sekají se dvakrát ročně (koncem června a na podzim). U chudších luk na suchých stanovištích stačí mnohdy jedna seč na podzim.
Květnatou louku si dokážete vysekat za pár let
Protože z různých důvodů kolem sebe les nechceme, tak sečeme. Sečeme od jara do podzimu.
Jak na rozkvetlou louku
Louku nikdy nezakládejte do stávajícího trávníku, ale vždy na nově připravenou plochu. V konkurenci rychle rostoucí trávy by totiž nemělo luční osivo šanci. Nejdříve půdu vyčistěte a zbavte ji vytrvalých plevelů. Soustřeďte se hlavně na plevele rozmnožující se oddenky, jako je například bršlice, pýr nebo pcháč.Které rostliny rozkvétají v květnu
- Okrasné dřeviny – šeřík, azalka, rododendron, pivoňka, zlatý déšť
- Ovocné stromy – třešeň, višeň, jabloň, broskvoň
- Trvalky – kosatec, konvalinka, sasanka, plamének, srdcovka, orlíček, hořec, okrasný česnek.
Květiny na loukách – 12 nejznámějších
- Hluchavka bílá
- Hvozdík kartouzek.
- Jetel luční
- Třezalka tečkovaná
- Kopretina bílá
- Sedmikráska chudobka.
- Pampeliška lékařská
- Přeslička rolní
nesmí se sekat tráva v neděli 6-9 a 12-22h…
Jak se starat o louku : Nejlepší je získat směs semen z druhově bohatých původních luk a po osetí postupně snižovat množství živin v půdě na přirozené hodnoty. Loukám prospěje časté kosení, odstranění pokosené trávy, šetrná pastva, mírné narušování travního drnu a mechového patra a vyhrabávání stařiny.
Co kvete v srpnu na louce : Dřeviny kvetoucí v srpnu
Keřů již najdeme o poznání více, mezi nejoblíbenější patří královny květin růže, komule davidova (motýlí keř), hortenzie (velkolisté, latnaté, dubolisté i stromečkovité), ibišky syrské, tavolníky japonské, mochny, abélie, lagerstrémie, třezalky, trubače, krásnoplodky a drmek.
Co kvete na louce
Květiny na loukách – 12 nejznámějších
- Hluchavka bílá
- Hvozdík kartouzek.
- Jetel luční
- Třezalka tečkovaná
- Kopretina bílá
- Sedmikráska chudobka.
- Pampeliška lékařská
- Přeslička rolní
Letničky kvetoucí v srpnu
Mezi nejoblíbenější letničky, které kvetou v srpnu patří aksamitníky (afrikány), petúnie a surfínie, pelargonie, slunečnice, hledíky, astry čínské, sluncovky, netýkavky, begónie, ostálky (cínie), krásenky, gazánie nebo např. dvoutvárky.První sekání koncem dubna nebo začátkem května, respektive tehdy, kdy už má trávník alespoň decimetr výšky. Pažit pak zkracovat o třetinu výšky, a jestli jde o čerstvý trávník, tak raději nastoupit do práce s kosou, než sekačkou. Tím totiž zabráníte tomu, aby docházelo k vytrhávání mladých rostlinek i s kořínky.
Co se nesmí dělat v neděli : „Smyslem vyhlášky je zajištění klidu o nedělích. Vymezuje dobu od 6 do 22 hodin, během níž by lidé neměli používat hlučné stroje, které mohou ostatní rušit v době odpočinku. Jedná se hlavně o otevřené prostory, ale i byty, například v panelácích.