Antwort Jak vytahnout fólii z laminovačky? Weitere Antworten – Jak vybrat fólii do Laminovačky
Při laminování se řiďte hlavně tloušťkou fólie. Ta se udává mikronech, a jen pro představu – jeden mikron je jedna tisícina milimetru. Opět pro představu – lidský vlas má tloušťku zhruba 40 – 100 mikronů. Nejpoužívanější laminovací fólie mají 80, 100 a 125 mikronů.Pokud laminátor nepoužíváte, vypněte jej a odpojte ze síťové zásuvky. Laminátor otevírejte pouze tak, jak je vysvětleno v části „Udržba“. Neotvírejte jej ani se jej nepokoušejte opravovat žádným jiným způsobem. Mohli byste si přivodit úraz elektrickým proudem a záruka v takovém případě pozbývá platnosti.Papír se napřed vloží do oboustranné laminovací fólie tak, aby na každé straně přečnívaly alespoň 2 mm. Stroj musí být připravený k chodu v režimu teplé laminace. Papír se opatrně vsune do otvoru laminovacího stroje. Nejpraktičtější je zasunout ho stranou, kde je fólie spojená, a to zcela kolmo vůči laminovačce.
Jak vyčistit Laminovačku : Jak čistit válce:
Vložte čistící folii, která je součástí vámi koupeného zařízení, a nechte ji zařízením projít 2 – 3x tak, že folii opakovaně do zařízení vkládáte tak, jak jste zvyklí při běžném laminování. Potom vložte do zařízení pouze čistý list papíru, abyste ověřili, že zařízení nezanechává na papíru žádné stopy.
Jak spravne laminovat
Vložte papír do fólie, tak aby cca 2mm fólie přečnívaly z každého kraje papíru. Laminovačka by měla byt nastavená v režimu HOT, jakmile bude připravena k laminování, tak se rozsvítí zelené světýlko. Papír vložený v laminovací fólii vložte do laminátoru opatrně, tak aby ho zachytily válce v laminovačce.
Jak svařovat fólii : Je to jednoduché, vezmete sáček, přiložíte jej do svářečky a stisknete (jako kancelářského „koníka“). Tím se svaří horní část sáčku a zboží je tak neprodyšně uzavřeno. Široký výběr svářeček, náhradních dílů ke svářečkám i další příslušenství najdete v kategorii Svářečky.
Pokud pošlete do stroje samotnou fólii bez papíru, nebo otevřenou stranou laminovací kapsy napřed a navíc je stroj přehřátý, riziko uvíznutí (namotání na válce) je vysoké. Při uvíznutí laminovací fólie lze využít u některých laminátorů funkce zpětný chod a zaseknutý papír tak vysunout.
Tepelná (klasická) laminace
Tento typ laminace probíhá při teplotách 90 až 120 °C. Využívá se při něm tepelný laminátor (slangově označovaný jako „laminovačka“), ve kterém papír ve fólii prochází skrze zahřáté válce. Zvýšená teplota aktivuje speciální lepicí směs ve fólii a obě její strany se slepí.
Jak nahradit Laminovačku
Žehlička může například posloužit jako dokonalý laminovací stroj. Už není třeba chodit do specializovaných papírnictví nebo si pořizovat drahou laminovačku, ale důležité dokumenty můžete zažehlit sami. Stačí vložit do plastových desek, přikrýt ručníkem a přejet žehličkou.Laminování za studena, neboli studené laminování, spočívá v aplikaci tenké samolepicí fólie na papír. Takový postup v podstatě nevyžaduje žádné zařízení, přenos fólie může být proveden ručně přímým nalepením na arch papíru. Během chvilky tak zalaminujete vše co potřebujete – bez laminátoru! Zvládne to opravdu každý.Přiložte statickou fólii na požadované místo a ujistěte se, že je fólie opravdu přesně na požadovaném místě. Rozprašovačem navlhčete povrch statické fólie, abyste zabránili poškrábání při vyhlazování. Použijte okenní stěrku a opatrně začněte statickou fólii vyhlazovat směrem od středu k okrajům.
Smršťovací fólie jsou listy plastu, který lze barvit běžnými pastelkami nebo permanentními fixami. Obrázek se po vybarvení vystřihne a zapeče v troubě na 120-175 st. C (dle výrobce). Zapečením se obrázek smrští na 1/5 – 1/4 (dle výrobce) a výrazně získá na své tloušťce na výsledných cca 1-3mm.
Jak laminovat bez laminovací fólie : Laminování za studena, neboli studené laminování, spočívá v aplikaci tenké samolepicí fólie na papír. Takový postup v podstatě nevyžaduje žádné zařízení, přenos fólie může být proveden ručně přímým nalepením na arch papíru. Během chvilky tak zalaminujete vše co potřebujete – bez laminátoru!
Jak laminovat bez Laminovaci fólie : Laminování za studena, neboli studené laminování, spočívá v aplikaci tenké samolepicí fólie na papír. Takový postup v podstatě nevyžaduje žádné zařízení, přenos fólie může být proveden ručně přímým nalepením na arch papíru. Během chvilky tak zalaminujete vše co potřebujete – bez laminátoru!
Co dát na okna aby nebylo vidět dovnitř
Potřebujete zajistit okno například do koupelny, aby nebylo vidět z venku dovnitř Není nic snazšího, než je polepit samolepicí fólií, která zaručeně zabrání průhledu, nebrání však přístupu světla do místnosti. Nalepení fólie s imitací broušeného skla je velmi jednoduché a vyjde mnohem levněji, než pořizovat nové okno.
Nehtem či ostřejším předmětem opatrně odlepte autofólii na jednom z rohů. Nahřejte si polep fénem a pomalu tahejte za odlepený kousek. Při slepování fólie se snažte vyhnout jejímu přetržení, které vás zbytečně zdrží. Místo fénu lze použít horkovzdušnou pistoli, kterou nastavíte na nejnižší výkon.Smršťovací fólie (listy plastu) můžete vybarvovat běžnými pastelkami, nebo permanentními fixy. Obrázek po vybarvení vystřihněte a zapečte (popř. zahřejte horkovzdušnou pistolí). Zapečením se obrázek smrští na cca polovinu své původní velikosti a získá vetší tloušťku (1 – 2 mm).
Co je to stretch fólie : Stretch folie je šikovná věcička, které se lidově říká strečka. Znát ji můžete i pod nesprávným názvem smršťovací folie, nejspíš díky její typické vlastnosti – po natažení se smršťuje a vrací do původního stavu. Strečové fólie můžou mít různou tloušťku.