Antwort Jak vznikl Večerníček? Weitere Antworten – Kdo vymyslel Večerníček
Zatímco v posledních letech se Večerníček vysílá denně, původně to bylo jen jednou týdně, a to v neděli. Pravidelně se začal vysílat v neděli 2. ledna 1965. Autorem znělky, která se původně vysílala černobíle, je výtvarník Radek Pilař a skladatel Ladislav Simon.Oblíbený dětský pořad Večerníček se nejdřív vysílal jen jednou týdně, v neděli. Pravidelně se na televizních obrazovkách začal objevovat 2. ledna 1965.Večerníček je kreslená postavička malého chlapce v papírové čepici, vystupující ve znělce uvádějící stejnojmenný dětský televizní pořad, kde jako kolportér rozhazuje večerníčkovské lístky.
Kdy končí Večerníček : Televizní stanice České televize ČT2 a ČT:D. se po téměř osmi letech souběžného vysílání dětských pořadů definitivně oddělí. Večerníček a další pořady už se budou od 1. července vysílat jen na Déčku.
Kdy vznikla pohádka
Historický vývoj pohádky probíhá od starověku. Jisté zápletky mohou být až 6000 let staré (staré jako jazyková rodina). Tradovaná vyprávění však mohou být ještě starší. Základy evropské pohádky byly nalezeny ve staroindickém eposu (Pančatantra), ve staroegyptské literatuře (Anu a Bata, Rhampsinitův poklad).
Kdy vznikla znělka Večerníčku : Pozdrav „Dobrý večer“ a „Dobrou noc“ namluvil tehdy šestiletý Michal Citavý (* 1958). Znělku natočil v srpnu 1964 režisér Václav Bedřich. První barevné vysílání začalo v roce 1973, od téhož roku je pořad vysílán každý den.
Předchůdce Večerníčků byl pořad Stříbrné zrcátko, který začal své vysílání v roce 1963, v nedělním podvečerním čase. Od 2. ledna 1965 byl večerníček ucelenou formou s pravidelným nedělním vysíláním. Výtvarník Milan Nápravník je zakládajícím tvůrcem a prvním dramaturgem Večerníčku.
V neděli 2. ledna 1965 se na obrazovce Československé televize poprvé objevil pořad nazvaný Večerníček. Na dobrou noc se tehdy dětem vysílala pohádka Kluk a kometa, kterou proto můžeme považovat za úplně první večerníčkovský příběh.
Jak je stará znělka Večerníčku
Večerníček znělka 1965 – YouTube. První podoba znělky.Kvůli slavnému dětskému pozdravu ČT rozjela akci. Přesně před 55 lety se začala psát historie Večerníčku. Jeho symbolem je kreslený kluk s papírovou čepicí na hlavě od malíře Radka Pilaře, který dětem nosí pohádku na dobrou noc.století. První písemnou verzi Popelky sepsal francouzský spisovatel Charles Perrault. V roce 1695 vydal sbírku pohádek nazvanou Příběhy a historky minulosti s ponaučením.
Vznik pohádky tak předznamenaly určité mýty, náboženské a magické představy, které ztratily svůj původní význam v důsledku transformace a rozpadu tradičních náboženských systémů. Mýtus ztratil svojí funkci a přežíval dále transformován do pouhého vyprávění ve formě pohádky.
Jaká byla úplně první Večerníčková pohádka : V roce 1965 dostaly pohádky dodnes používanou znělkou Radka Pilaře a začaly se jmenovat Večerníčky. Úplně první pohádka, kterou přinesl dětem panáček s novinovou čepicí se jmenovala O televizním strašidýlku. Natočil ji režisér Václav Bedřich. Večerníček se vysílal nejprve jednou týdně, pak dvakrát, třikrát.
Kdo namluvil hlas Večerníčka : Hlas Michala Citavého patří k Večerníčku už padesát let. Dobrý večer, dobrou noc, přesně tato čtyři slova stačila téměř sedmapadesátiletému Michalu Citavému k nehynoucí slávě napříč Československem. Namluvil je jako malý kluk. A z úst je vypouští už půl století tolik oblíbený Večerníček.
Proč vznikly pohádky
Většina pohádek vznikla v dobách, kdy náboženství bylo velmi důležitou součástí života. Proto se v pohád- kách bohatě vyskytují i náboženské motivy a mnoho biblických příběhů je téže povahy jako pohádky. Napří- klad „Příběhy tisíce a jedné noci“ jsou plné odkazů na islámské náboženství (1, s. 17).
Historický vývoj pohádky probíhá od starověku. Jisté zápletky mohou být až 6000 let staré (staré jako jazyková rodina). Tradovaná vyprávění však mohou být ještě starší.Když autor Rákosníčkových příběhů, Karel Vlček, ubytoval tohoto zvídavého kluka v rybníku Brčálníku, panu malíři bylo okamžitě jasné, že nový hrdina bude také brčálově zelený. A také se okamžitě rozhodl, že Rákosníčkovi propůjčí hlas Jiřina Bohdalová.
Odkud pochází pohádka : Část pohádek pocházela z Egypta, pohádky, které jsou rozšířené na našem území, ve značné míře přišly do Evropy z Indie, prostřednictvím Byzantské říše nebo arabského světa, odkud je přinesli lidé z křížových výprav nebo muslimského Španělska. Na jejich rozšíření se podílely i migrující kmeny, například v 5. stol.