Antwort Jak zapojit RJ-45 kabel? Weitere Antworten – Jak zapojit RJ-45
Jak nakrimpovat konektor RJ45 na UTP kabel
Opatrně odstraňte plášť z kabelu ve vzdálenosti asi 8cm od konce, tím odkryjete kroucené páry izolovaných vodičů. Z vodičů neodstraňujte žádnou izolaci, při lisování konektoru RJ-45, kontakty prorazí izolaci vodičů.Konektor RJ-45 vložíme do krimpovacích kleští a zamáčkneme. Pokud jsme použili i kryt konektoru, tak jej nasuneme na konektor RJ-45 a máme hotovo. Teď už jen stačí nakrimpovat druhý konec kabelu a můžeme jej otestovat. Při větší délce je lepší používat zkoušečku, která je ovšem jinak zbytečná.Nasazený konektor vložte do otvoru na krimpovacích kleští a silně je zmáčkněte. Poté zkontrolujte, že jsou barevné žíly zatlačené až na samotný konec a můžete se pustit do nacvaknutí konektoru na druhou stranu kabelu. Na obou stranách je nutné dodržet barevné pořadí žil dle normy T568B.
Jak nastavit Ethernet kabel : Stačí, když kliknete na Start – Nastavení – Síť a internet. Zde si v levném menu vyberte možnost Ethernet a dejte Změnit možnosti adaptéru. Rázem se před vámi otevře seznam všech síťových prvků, které můžete využívat. Ať už je to připojení skrze LAN, Wi-Fi, VPN a další.
Jak správně spojit kabely
Kabelové spojky slouží na spojení kabelů v pevné elektrické instalaci. Nejčastěji se používají na spojení kabelů v případě porušení kabelu, přeseknutí kabelu nebo jako prodloužení kabelu. Jsou určené pro pevné uložení v kabelovém kanálu nebo žlabu, pro kabely zavěšené na stropě a pro kabely uložené pod omítkou.
Jak zapojit koncovku na kabel : Vždy zapojujeme fázový vodič L (černý nebo hnědý) na levou zdířku, nulový vodič N (modrý) na pravou zdířku a ochranný vodič PE (zelenožlutý) na kolík. Při zapojování je třeba zbát, aby nebyla izolace vodičů přichycena pod šroubky a taktéž je zapotřebí nechat přiměřenou rezervu pro pozdější případné opravy.
Při zapojování kabelů s konektorem RJ45 do spojky uslyšíte cvaknutí. To je signál, že je pojistka (malý plastový zobáček na konetkoru) zajištěna. Rozpojení spoje provedete tak, že stlačíte pojistku k tělu konektoru a konektor RJ45 vysunete, je to snadné, nepotřebujete žádnou velkou sílu.
Zkuste se připojit ke stejné síti na jiném zařízení.
Pokud se můžete připojit, je zdrojem problému pravděpodobně váš první počítač. Pokud se nemůžete připojit k síti Ethernet na počítači, může to být problém se směrovačem, internetovým poskytovatel metadat nebo adaptérem USB na Ethernet.
Jak spravne zapojit kabely
Jediný a správný postup zapojení kabelů
- Připojte kladný (+) startovací kabel ke kladnému (+) pólu vybité baterie.
- Připojte druhý konec kladného (+) startovacího kabelu ke kladnému (+) pólu pomocné baterie.
- Připojte záporný (-) kabel k zápornému (-) pólu pomocné baterie.
- POZOR!
Vždy zapojujeme fázový vodič L (černý nebo hnědý) na levou zdířku, nulový vodič N (modrý) na pravou zdířku a ochranný vodič PE (zelenožlutý) na kolík. Při zapojování je třeba zbát, aby nebyla izolace vodičů přichycena pod šroubky a taktéž je zapotřebí nechat přiměřenou rezervu pro pozdější případné opravy.Ke spojení metalických datových kabelů je možné použít k tomu určené spojky. První možností je spojka, do níž lze z obou stran zapojit konektory RJ-45 (RJ-11 atd.), příkladem může být "výroba" delšího patchcordu ze dvou kratších.
Existují dva druhy zapojení ethernetového kabelu a to "rovný" a "křížený". Rovný se používá k zapojení Počítat – Rozbočovač (Modem) a křížený, který se používá na spojení Počítač – Počítač. Pokud si nejste jisti jaké zapojení použít doporučuji používat zapojení Počítat – Rozbočovač.
Jak zprovoznit Ethernet : Otevřete Nastavení > Síť a internet. Zkontrolujte stav připojení k síti Ethernet v horní části obrazovky. Ujistěte se, že pod názvem síťového připojení se zobrazuje Připojeno. Pokud dojde k chybě, například takové, která vyžaduje akci, zobrazte nastavení připojení k síti Ethernet výběrem možnosti Ethernet.
Jak otestovat ethernet kabel :
- Zapojte modem / router.
- Čekejte, až modem / router znovu naváže připojení.
- Zapněte tester síťového kabelu a zapojte jeden konec kabelu do ethernetového vstupu „IN“ na testeru síťového kabelu a druhý konec do vstupu „OUT“ na testeru síťového kabelu.
- Stiskněte tlačítko „Test“ na síťovém kabelu.
- Vyměňte kabel Ethernet.
Jak zapojit koncovku kabelů
Vždy zapojujeme fázový vodič L (černý nebo hnědý) na levou zdířku, nulový vodič N (modrý) na pravou zdířku a ochranný vodič PE (zelenožlutý) na kolík. Při zapojování je třeba zbát, aby nebyla izolace vodičů přichycena pod šroubky a taktéž je zapotřebí nechat přiměřenou rezervu pro pozdější případné opravy.
Jeden konec by měl být zasunutý do čtvercové ethernetová (síťové) zástrčky na počítači a druhý do síťového přepínače, routeru, síťové zásuvky na zdi a podobně (v závislosti na tom, jak máte síť realizovanou). Často jsou po stranách ethernetové zásuvky na počítači kontrolky, které se po zapojení a rozjetí sítě rozsvítí.Ke spojení metalických datových kabelů je možné použít k tomu určené spojky. První možností je spojka, do níž lze z obou stran zapojit konektory RJ-45 (RJ-11 atd.), příkladem může být "výroba" delšího patchcordu ze dvou kratších.
Co je potřeba k zapojení internetu : Zařízení nezbytná pro připojení k internetu.
- Modem. Modem je jedním z nejdůležitějších zařízení, které potřebujete pro připojení k internetu.
- Router. Router je další důležité zařízení pro připojení k internetu.
- Počítače a další zařízení
- Ethernetový kabel.
- Wi-Fi adaptér.