Antwort Jak zapojit rozbočovač? Weitere Antworten – Jak zapojit anténní rozbočovač
Namísto toho si pořiďte rozbočovač s příslušným počtem výstupů, kterým rozdělíte signál z jedné antény mezi všechny televizní přístroje. Koaxiální kabel od antény pak připojíte nejprve do rozbočovače, z něhož pak povedou kabely přímo k jednotlivým televizorům.Je vhodné jej umístit co nejblíže anténám – takže nejlépe v půdním prostoru. Pokud nemáme na půdě zásuvku 230 V zvolíme si typ zesilovače se vzdáleným napájením po koaxiálním kabelu například anténní zesilovač Evercon AM-797 vzdálenost mezi zesilovačem a napájecím zdrojem může být až 40 metrů.Rozbočovače VF signálu jsou speciální zařízení, které dokáží rozbočit tv signál na určitý počet samostatných signálů. Každý rozbočovač se napojuje pomocí F-konektoru na příslušný kabelový rozvod. Mezi základní parametry, které sledujeme je frekvenční rozsah a vložený útlum.
Jak změřit signál z antény : Signál nám prosím vždy měřte POUZE v místech, kde by mohla být umístěna venkovní přijímací anténa jako je střecha, anténní stožárek, balkon atp. Měření musí vždy probíhat vně objektu a obecně platí čím výše, tím lépe. Signál ve VNITŘNÍCH prostorách, které budeme v budoucnu vykrývat, pro nás není důležitý.
Jak správně umístit anténu
Na ploché střeše je výhodné umístit anténu poblíž středu střechy, a to jak z hlediska odstínění, tak z hlediska homogenity pole. Ideální je stanovit umístění stožáru na základě měření, nejlépe s anténou plánovanou pro instalaci.
Co dělat když televize nemá signál : Někdy pomůže televizi odpojit z elektrické sítě a pak znova zapojit. Případně přepojit set-top box do jiného vstupu na televizi. Zdířky na televizi bývají označené nápisy odpovídajícími nápisům na obrazovce při výběru vstupu (zdroje signálu). Problém je v kabelu nebo v zařízení.
Pokud máme horší příjem i s dobrou anténou, použijme zesilovač TV signálu. Aparát se používá naprosto běžně, například v bytovém domě s řadou koncových uživatelů. Při výběru zesilovače je nejlepší řídit se třemi nejdůležitějšími parametry: Zesílením, šumem (čím nižší, tím lepší) a pásmem (rozsahem jednotlivých kanálů).
Jakmile budete koaxiální kabel mít, stačí zapojit jeden konec do anténní zásuvky, případně přímo k anténě, druhý pak do set-top boxu do zdířky pro vstup. Hledejte označení „IN“, případně „INPUT“ nebo česky „VSTUP“.
Jak zapojit anténu
Televize. Pokud máte digitální televizor, zkonstruovaný již pro příjem DVB-T2, budete k zapojení antény potřebovat pouze koaxiální kabel. Pakliže máte televizor analogový, budete muset do celého systému zapojit navíc ještě set-top-box, který následně spojíte s televizí pomocí HDMI nebo SCART kabelu.Jakmile budete koaxiální kabel mít, stačí zapojit jeden konec do anténní zásuvky, případně přímo k anténě, druhý pak do set-top boxu do zdířky pro vstup. Hledejte označení „IN“, případně „INPUT“ nebo česky „VSTUP“.Je důležité namontovat anténu svisle. Montáž vodorovně nebo pod úhlem výrazně sníží výkon. Ujistěte se, že jsou antény na stejné rovině a vyrovnány do středu signální dráhy a úhlu. Dbejte na to, abyste kabel během instalace nezkroutili, nerozdrtili nebo nezlomili.
Zdrojem těchto problémů může být celá řada – volba nevhodné antény a její nasměrování, nevhodný zesilovač a podobně. Na vině může být také například rušení příjmu buňkou mobilního operátora, viz příspěvek Rušení televizního příjmu signálem mobilních operátorů.
Proč mi nefunguje signál : Pokud se Vám stane že Váš telefon ztratí mobilní signál, nejdříve zkontrolujte že jste v dosahu BTS Vašeho mobilního operátora. K tomu bude potřeba pravděpodobně kontaktovat zákaznickou linku přímo Vašeho operátora, kde konzultujte pokrytí mobilním signálem v oblasti kde se právě nacházíte.
Jak zesílit signál : GSM repeater funguje velmi jednoduše. Umístí se v budově do místa, kde signál není či je slabý, a propojí se kabelem s venkovní anténou. Repeater signál z venkovní antény pak převezme, zesílí a dále jej vysílá kolem sebe. Instalace je velmi jednoduchá, provoz nepotřebuje žádnou údržbu.
Jak zapojit koncovku kabelu
Vždy zapojujeme fázový vodič L (černý nebo hnědý) na levou zdířku, nulový vodič N (modrý) na pravou zdířku a ochranný vodič PE (zelenožlutý) na kolík. Při zapojování je třeba zbát, aby nebyla izolace vodičů přichycena pod šroubky a taktéž je zapotřebí nechat přiměřenou rezervu pro pozdější případné opravy.
Jakmile budete koaxiální kabel mít, stačí zapojit jeden konec do anténní zásuvky, případně přímo k anténě, druhý pak do set-top boxu do zdířky pro vstup. Hledejte označení „IN“, případně „INPUT“ nebo česky „VSTUP“.Kabelové spojky slouží na spojení kabelů v pevné elektrické instalaci. Nejčastěji se používají na spojení kabelů v případě porušení kabelu, přeseknutí kabelu nebo jako prodloužení kabelu. Jsou určené pro pevné uložení v kabelovém kanálu nebo žlabu, pro kabely zavěšené na stropě a pro kabely uložené pod omítkou.
Jak pripojit televizi bez antény : K novým televizím to uděláte přes kabel HDMI, u starších televizí použijte kabel s konektorem SCART. V obou případech přímo do televize nevede žádný anténní kabel, pouze do set-top-boxu. Spusťte televizi i set-top-box. Na televizi zvolte vstup signálu – HDMI nebo SCART, přes co je set-top-box připojen.