Antwort Jak zateplit vlhký dům? Weitere Antworten – Čím zateplit vlhký dům
doporučujeme prodyšný – paropropustný zateplovací systém NEW THERM. Dokáže váš dům tepelně zaizolovat a přitom jej neuzavře. Dům zůstane difúzně otevřený a zbytková vlhkost odejde skrze zateplovací systém.Pokud je starší dům vlhký, na zateplení domu doporučujeme sanační systém STYREXON. Máte-li na starém domě omítku z brizolitu, nechcete ji oklepávat dolů, a dům je suchý, bude vám stačit systém z polystyrenu LAMITHERM.Když už se rozhodnete pro zateplení kamenného domu, je důležité zvolit správný materiál pro izolaci. Krom těch tradičních, jako jsou minerální vata anebo pěnový polystyren, je čím dál populárnější použití polyuretanové pěny. Jedním z druhů této pěny je právě Chytrá pěna. Chytrá pěna přináší několik klíčových výhod.
Čím zateplit dům zevnitř : Jako tepelná izolace se pro vnitřní zateplení nejlépe osvědčila paroproustná minerální vata. Pořizujeme desky minerální vaty odpovídající tloušťky a lepíme je na stěnu a ostění oken celoplošně vysoce nasákavou lepicí maltou. Dosáhneme tak nasákavé izolační skladby.
Co vytahuje vlhkost
Pravidelně větrejte
V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.
Co pohlcuje vlhkost : 9 pokojových rostlin pohlcujících vlhkost
- KAPRADINA. Kapradiny patří mezi nenáročné pokojové rostliny, které pohlcují vlhkost a nevyžadují moc světla.
- TILANDSIE. Mezi další rostliny proti vlhkosti patří tilandsie.
- BŘEČŤAN.
- LOPATKOVEC.
- CHAMÉDOREA.
- DYPSIS.
- FILODENDRON.
- ZELENEC.
Po zateplení se tak v domě nejen lépe bydlí, ale i se na něj dobře kouká. Zateplené domy tím zvyšují svou hodnotu na trhu a případní kupci jsou zpravidla ochotni zaplatit výrazně více. Domy a byty se po zateplení prodávají lépe a především dráže než staré a nezateplené.
Na výběr máte několik možností:
- podřezání zdiva řetězovou pilou.
- podřezání zdiva diamantovým lanem.
- vrážení nerezových plechů do zdiva.
Proč Nezateplovat starý dům
Rizika spojená se zateplováním domů
Může být poškozen silným nárazem (třeba i dětským míčem), dokonce si zde dělá své dutiny datel (považuje polystyrenové zateplení za útulné místo pro život). A právě i drobné mechanické poškození, každá prasklina vyžaduje bezprostřední opravu.Ideálním obdobím pro zateplování domu je jaro a podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké ani nízké. Počasí ovlivňuje hlavně realizaci vnějšího zateplení a fasády. Venkovní zateplení se provádí na vnější straně obvodových stěn domu a zateplovací systémy se na zdivo aplikují pomocí lepících hmot.Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.
Zateplení zevnitř nejčastěji spočívá v montáži tepelné izolace na stěny, včetně doizolování ostění oken a zatažení izolace až pod okenní rám. Při tomto způsobu zateplení se vyplatí izolace o síle 4 až 10 cm. Kvůli vlivu tepelných mostů, které způsobují stropy, příčky a stropní trámy nemá silnější izolace efekt.
Co nejlépe pohlcuje vlhkost : Pohlcovač vlhkost je jednoduché zařízení, které absorbuje vodu z okolí, čímž vysušuje okolní vzduch. Jako nejlepší pohlcovač vlhkosti do bytu se ukázal Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°. Do koupelny se potom hodí speciální model Ceresit Stop. Mnohem výkonnější jsou odvlhčovače vzduchu.
Co absorbuje vlhkost : Vynikajícím základem pro domácí sáček na absorbování vlhkosti bude silikonový gel. Najdete jej v papírových sáčcích s nápisem silica gel obvykle připevněným k taškám a botám. Tento minerál má překvapivě vysokou schopnost absorbovat vlhkost.
Kolik stojí zateplení stareho domu
Cena zateplení domu za metr čtvereční
Typ zateplení | Cena za metr čtvereční izolace |
---|---|
Zateplení pomocí polystyrenu | 600 až 1 000 Kč za metr čtvereční |
Zateplení minerální izolační vatou | 800 až 1 500 Kč za metr čtvereční |
Zateplení dřevěným vláknem | 800 až 1 200 Kč za metr čtvereční |
V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a následně jej zalít vrstvou betonu. Alternativou může být použití cementové stěrky a následně aplikovat asfaltovou izolaci. Pak už je na řadě izolace, například v podobě polystyrénu.Izolantem je v tomto případě minerální vata anebo pěnový polystyren. Vybraný materiál je napevno přichycen přímo na stávající fasádu. V současné době se k zateplení fasády používá mnohem více fasádní polystyren než minerální vata. Důvodem je jeho nižší cena a snazší opracovatelnost.
Jak dlouho vydrzi zateplení : Jak dlouho zateplení polystyrenem vydrží Při správné zateplovací aplikaci je pěnový polystyren vysoce stabilní a jeho prokazatelná životnost je více než50 let, s předpokladem 100 až 200 let při zachování všech vlastností.