Antwort Jak zemřela Agnes? Weitere Antworten – Jak zemřela Agnes v Krysarovi
Agnes – Prostá měšťanka z Hameln, je mladá a krásná. Ubytuje krysaře u sebe a opětuje jeho lásku. Čeká dítě s bývalým milencem, odejde z města a svůj život ukončí skokem do propasti.Agnes jeho city opětuje, ale má přítele, proto se s Krysařem schází potají. Mezitím radní odmítají Krysaři zaplatit za vykonanou práci. Ten by se jim rád pomstil, ale z lásky k Agnes od své pomsty ustoupí. Po té Agnes zjistí, že čeká s Kristiánem nechtěné dítě, prosí Krysaře, aby ji zabil.Závěr – Krysař se rozhodne Agnes následovat, při tom hraje na svou píšťalu a strhává tak do svého průvodu všechny obyvatele města (kromě Jörgena a jednoho nemluvněte). Krysař a jeho následovatelé končí v propasti. Po této události nachází Jörgen jedno opuštěné dítě a začíná mu hledat matku, která by mu mohla dát napít.
Proč spáchala Agnes sebevraždu : Vnitřní výstavba děje: Expozice – Krysařův příchod do hanzovního města, Hamelnu, jeho seznámení s městem a dívkou Agnes. Kolize – Vyhnání krys, nezaplacení krysaři, chce si s městem vyrovnat účty, ale rozhodl se jej ušetřit kvůli lásce k Agnes. Krize – Agnes řeší své problémy (vztahy ke svým milencům) sebevraždou.
Jak se jmenuje Krysař
Milenec jmenoval se Kristián. Říkali mu dlouhý Kristián. Měl plavé vlasy a modré oči. Měl všechno, co může míti občan v Hammeln: počestné rodiče a zachovalé jméno a úctu k radnici a kostelu.
V jakém městě se odehrává Krysař : Do města Hameln přichází mladý muž krysař aby zbavil město přemnožených krys. Zamiluje se do dívky Agnes a ona jeho lásku opětuje. Krysy vyžene, konšelé mu však odmítnou zaplatit. Postupně objevuje, že krysy nebyly jedinou špínou, která se v městečku přemnožila.
Krysař byl tedy lokátor, který přivedl děti – mladé kolonisty z Hamelnu až na Moravu. Jmenoval se prý Body, podle něho zřejmě získala své jméno i jedna vesnice: Boden, dnešní Podomí na Drahanské vysočině na Vyškovsku.
Podrobnosti tohoto vydání
Popis | |
---|---|
Durata | |
Vybavení | |
Rozměry | |
Počet stran | 62 |
Kdo to byl Krysař
Krysař byl tedy lokátor, který přivedl děti – mladé kolonisty z Hamelnu až na Moravu. Jmenoval se prý Body, podle něho zřejmě získala své jméno i jedna vesnice: Boden, dnešní Podomí na Drahanské vysočině na Vyškovsku.krysy = společenská špína, přetvářka. Sepp Jorgën a nemluvně = symbol čisté duše, jediní ve městě nezvratná osudovost děje.V neděli, po slavné mši, bylo živo a rušno v hospodě U žíznivého člověka. Hospoda U žíznivého člověka byla nejslavnější a nejoblíbenější z toho, co mělo hanzovní město Hameln.
krysy = společenská špína, přetvářka. Sepp Jorgën a nemluvně = symbol čisté duše, jediní ve městě nezvratná osudovost děje.
Kdo hrál krysaře : Přemysl Pálek v roli Krysaře a Robert Jašków v roli Osudu jsou absolutně typově přesní, autentičnost prožitku především díky nim rezonuje v publiku od prvního do posledního tónu tohoto po všech stránkách chytlavého muzikálu.
Co dělá Krysař : Krysař je hlavní postavou novely od Viktora Dyka, která pochází z roku 1915. Jedná se o postavu, která má předlohu ve skutečném příběhu krysaře, který pochází ze staroněmecké pověsti. Se svou píšťalou se tak toulá městy a za peníze vyhání krysy pryč, aby více nesužovaly obyvatele.
Co je to symbol v literatuře
Symbol (z řeckého symbolon = značka, znak, poznávací znamení) v umění a literatuře tvoří univerzální estetickou kategorii, vymezovanou často ze srovnání se znakem a obrazem. Slovo symbol vyjadřuje znázornění abstraktního pojmu prostřednictvím konkrétního předmětu.
Kolize – (z lat. collisio – srážka) představuje druhou část syžetové osnovy. Rozvíjí motivy, které budou rozhodujícím způsobem utvářet zápletku, má gradační funkci.Symbolističtí malíři navazovali na tvorbu postimpresionisty Gauguina. Roku 1889 se k němu přihlásila francouzská skupina Nabis (Proroci), jejímiž členy byli výtvarníci Maurice Denis, Paul Sérusier [serizje] nebo Jean Édouard Vuillard [vuijár]. K nejznámějším symbolistům patří Odilon Redon nebo Gustave Moreau [moro].
Jak jdou po sobě literární směry : LITERÁRNÍ SMĚRY
- Renesance a humanismus (14.-17. století)
- Baroko (2. pol. století – 80. léta 18.
- Klasicismus (2. pol. století– 18. století)
- Osvícenství (18. století)
- Preromantismus (od pol. století)
- Národní obrození (70. léta 18. století – 50.
- Romantismus (1. pol. století)
- Realismus a naturalismus (2. pol. století)