Antwort Jak zpracovat starou vánočku? Weitere Antworten – Co udělat ze starší vánočky
Jednou z méně známých alternativ, jak zužitkovat vánočku, je francouzský toust. Hodí se k snídani, svačině nebo jako moučník. Na 4 porce potřebujete 4 silnější plátky vánočky, 2 vejce, 200 ml mléka, 200 ml smetany, máslo podle potřeby. Vejce rozšlehejte s mlékem a smetanou.Jednotlivé plátky vánočky nebo mazance obalujeme v připravené vaječné směsi a vždy necháme plátek chvíli nasát, aby byl uvnitř i po upečení šťavnatý. Mezitím si rozehřejeme v pánvi asi lžíci másla a na mírném plameni opékáme plátky vánočky nebo mazance dozlatova nejprve z jedné a pak i z druhé strany.Nevyhazujte zbytek ztvrdlé vánočky a udělejte si z ní ještě lahodný pokrm. Připravte si z ní báječnou žemlovku nebo francouzské tousty. Pokud nejste zrovna fanoušek žemlovky, zkuste ji ještě právě v tomto provedení. Vánočka jí dodá nezaměnitelnou chuť.
Co se zbytkem mazance : Taky se vám stává, že je těch svátečních dobrot nějak moc najednou Pokud vám doma zbyl ztvrdlý mazanec nebo vánočka, dejte jim poslední šanci. Udělejte z nich francouzský toast, který vás nadchne.
Jak uchovat domácí vánočku
Pokud máme vánočku upečenou z opravdu kvalitních surovin a chceme, aby vydržela co nejdéle, je ideální ji skladovat při 10-12 stupních v suchém prostředí. Pozor, ne v lednici. Při dodržení těchto podmínek vydrží klidně i týden ve skvělém stavu.
Čím potřít upečenou vánočku : Jakmile je vánočka pěkně vykynutá, potřete jí rozšlehaným vejcem a posypte mandlemi. Dejte do trouby, snižte teplotu na 160 °C a pečte asi 45 minut.
Vánočka se rozlévá
U kvasové se to nestane úplně lehce, drožďová někdy umí přejet rychle, zvlášť pokud se splétá už poněkud rozvolněné těsto. Pomáhá také zapéct relativně zprudka (nad 200 stupňů) a potom opatrně dopékat na menší teplotu, případně přikrýt alobalem. Jinak viz tekuté těsto.
„Suché“ cukroví musí změknout
Proto je ukládejte do papírových krabiček nebo přepravek vyložených ubrouskem, kde budou mít dost času změknout. Pokud by se vám přece jen pár dnů před Štědrým dnem zdálo, že cukroví není dostatečně měkké, vložte k němu rozkrojené jablko nebo kousek čerstvého chleba.
Jak uchovat vánočku
Pokud máme vánočku upečenou z opravdu kvalitních surovin a chceme, aby vydržela co nejdéle, je ideální ji skladovat při 10-12 stupních v suchém prostředí. Pozor, ne v lednici. Při dodržení těchto podmínek vydrží klidně i týden ve skvělém stavu.Pak je nejlepší přikrýt vánočku alobalem, a ještě pokračovat v pečení. Díky tomuto postupu nám povrch vánočky nebude tak rychle hnědnout, nespálí se, a vánočka se dobře propeče.Z droždí (1 lžíce) a kešu nebo sezamu (100 g) si můžete vytvořit výborný parmazán na dochucení těstovin nebo jakýchkoliv pokrmů. Stačí jen rozmixovat a posypat.
V misce rozšlehejte vejce, mléko, med a skořici. Do směsi namočte chleba z obou stran. Připravte si nepřilnavou pánev, rozehřejte ji a chleba opečte na středním plameni z obou stran dozlatova. Ozdobte čerstvým ovocem a podávejte.
V čem uchovávat vánočku : Jak nejlépe uchovat vánočku
Můžete vyzkoušet Wrap up sáček, který je kombinací bavlněného pytlíku a vnitřní textilie, ošetřené nánosováním, která funguje jako membrána. V takovém dvouvrstvém obalu může může vánočka dýchat, ale nepotí se a neplesniví. Další možností je zabalit ji do utěrky a uzavřít do chlebníku.
Jak dlouho vydrží domácí vánočka : Pokud máme vánočku upečenou z opravdu kvalitních surovin a chceme, aby vydržela co nejdéle, je ideální ji skladovat při 10-12 stupních v suchém prostředí. Pozor, ne v lednici. Při dodržení těchto podmínek vydrží klidně i týden ve skvělém stavu.
Čím pomazat vánočku po upečení
Po upletení vánočku potřete bílkem. Protože byste ji měli nechat na plechu ještě chvíli kynout, je třeba ji potřít bílkem několikrát.
Jak nejlépe uchovat vánočku
Můžete vyzkoušet Wrap up sáček, který je kombinací bavlněného pytlíku a vnitřní textilie, ošetřené nánosováním, která funguje jako membrána. V takovém dvouvrstvém obalu může může vánočka dýchat, ale nepotí se a neplesniví. Další možností je zabalit ji do utěrky a uzavřít do chlebníku.Pokud vám těsto nekyne, zkontrolujte datum spotřeby, ideálně kontrolujte trvanlivost kvasnic vždy před použitím. Jestliže jste už prošlé droždí použili, můžete si rozmíchat ve vodě s cukrem novou dávku a zkusit ji dodatečně zapracovat do těsta.
Proč je vánočka tvrdá : Těsto musí kynout tak akorát dlouho
Když necháte vánočku kynout moc dlouho, kvasnice se unaví a vaše vánočka bude tvrdá, nenadýchaná a hutná. Ani krátké kynutí ale není dobré, jelikož by se vám mohla vánočka při pečení začít ještě zvětšovat a následně se rozvrátit. V troubě by už vánočka neměla zvětšovat objem.