Antwort Jakou přílohu k segedínu? Weitere Antworten – Jaká příloha k segedínu
Segedínský guláš servírujeme v hlubokém talíři ochucený lžíci zakysané smetany. Jako příloha se hodí houskový knedlík nebo špecle.Podáváme s domácím houskovým knedlíkem. Tip na závěr : Vyzkoušejte k segedínu namísto houskového knedlíku karlovarský knedlík.Suroviny
- 500 g 500 g vepřového plecka.
- 3 3 cibule.
- špetka špetka kmínu.
- lžičky 1-2 lžičky mleté červené papriky.
- olej.
- sůl.
- mletý pepř
- g 500 g kysaného zelí
Jaké koření se dává do segedínu : Až se maso bude naposledy vyvařovat, přidáme na drobno nakrájenou cibuli a lehce osmažíme a maso opět zalijeme vodou, tentokráte ale do poloviny objemu hrnce (cca 1/2 l ), přidáme koření (paprika, kmín, bobkový list, nové koření, špetka pepře) a masox, přikryjeme pokličkou a dusíme cca 10 min. na mírné plotýnce.
Jak dlouho dusit zelí v Segedinu
Šťávu schovejte pro případné dochucení. Vymačkané zelí poté nakrájejte, aby v segedínu nebyly dlouhé kousky zelí. Po 40 minutách přidejte kysané zelí, zaklopte poklicí a znovu vařte přibližně 30 minut nebo dokud nebude maso nádherně měkké. Na závěr přidejte smetanu, promíchejte a nechte krátce provařit.
Čím se zahušťuje segedínský guláš : Jinou možností, jak zahustit a zároveň zjemnit segedínský guláš, je použít obyčejnou smetanou na vaření a lžíci hladké mouky. Mouku dobře rozmíchejte ve smetaně a přes malý cedníček nalijte do vroucího guláše. Okamžitě rozmíchejte v guláši a ještě 10 minut provařte při mírné teplotě, občas zamíchejte.
Promíchejte a pod pokličkou za mírného varu vařte 40 minut. Během vaření průběžně ochutnávejte pálivost jídla. Když vám bude pálivostí vyhovovat, papričku vyndejte. Čím déle se vaří, tím více bude segedín ostřejší.
Přidat můžeme solčanku, vegetu, bujón nebo masox – podle toho, jaká chuť nám vyhovuje. Pro ještě výraznější chuť lze doplnit mletý pepř a pálivou mletou papriku.
Jaká Smetana se dává do Segedínského guláše
Do hotového guláše vmíchejte kysanou smetanu a už nevařte. Jinou možností, jak zahustit a zároveň zjemnit segedínský guláš, je použít obyčejnou smetanou na vaření a lžíci hladké mouky.Česnek a sladká paprika
Základem guláše je na tuku osmahnutá cibulka, ke které přidáme buď nakrájené maso nebo houby, předem uvařenou cizrnu, fazole či sojové kostky. Posolíme a přidáme drcený kmín. Na řadu přichází utřený česnek, který pokrm krásně rozvoní. Dusíme do změknutí masa nebo sojových kostek.Kromě houskových a jiných knedlíků a pečiva se ke guláši výtečně hodí také slané lívance, krupicové noky nebo třeba i bramborové lokše, bramborové placky či bramboráky. Chcete-li mít jídlo trochu zdravější, můžete vyzkoušet jako přílohu bulgur, vařenou pohanku, rýži či kuskus.
„Zabijačkový guláš se zahušťuje jedině kouskem mozečku, nasekaným najemno, někdy smíchaným i s vajíčkem,“ popisuje šéfkuchař. Mozeček guláši nejenom vylepší konzistenci, ale taky dodá nezaměnitelnou vůni a chuť.
Kdy pridat zelí do Segedinu : Tlakem ruky zbavte kysané zelí přebytečné vody a na velkém kuchyňském prkénku ho pokrájejte co 2 centimetry. Přidejte zelí do hrnce k masu a společně duste ještě 15 minut, dokud nebude měkké i zelí.
Čím srazit pálivou chuť guláše : Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience. Typickým pohlcovačem pálivého je pak mléko, popřípadě brambory či mrkev, které jsou známé pro svoji schopnost absorbovat přebytečné množství některých typů koření.
Jak dlouho vydrží segedínský guláš
Segedínský guláš
Hmotnost porce (g) | 300 |
---|---|
Trvanlivost (dnů) | 60 |
Skladovat při (°C) | 1-5 |
Doba přípravy (minut) | 10 |
Příloha | není v ceně |
Guláš se poté asi ještě 20 minut vaří a na závěr se zpravidla přidává prolisovaný česnek a majoránka. Podává se zpravidla s houskovým knedlíkem, chlebem nebo rohlíkem. Na hotový guláš na talíři se vkládají ještě další přílohy, např. syrová cibule, strouhaný křen a jiné.Zahušťovat můžeme chlebem, jíškou nebo syrovou bramborou. Pokud plánujeme zahustit guláš bramborou, syrovou ji nastrouháme na jemném struhadle a dáme do guláše. Je nutné počítat s tím, že se brambora musí ještě nějakou dobu povařit. Pokud budeme zahušťovat jíškou nebo záklechtkou, přidáme ji, až když je guláš hotový.
Jak stáhnout slanost z guláše : S přesolenou omáčkou si poradí pečivo
Tenhle způsob funguje hlavně u omáček, a to velice dobře. Oproti ostatním zmíněným surovinám dokáže pečivo vsáknout až o 40 % více soli. Housku nebo kus chleba hoďte do přesolené omáčky či guláše, povařte a poté vyjměte ven.