Antwort Kam až dopluli Vikingové? Weitere Antworten – Kam až se dostali Vikingové
Vikingové založili osady na Britských ostrovech, v Irsku, na Faerských ostrovech, na Islandu, v Grónsku, v Normandii, na pobřeží Baltského moře a podél obchodních cest na řekách Dněpr a Volha na území evropské části dnešního Ruska, Běloruska a Ukrajiny (kde byli také známí jako varjagové).Většina ostatků pocházela z doby zhruba 793 až 1066 našeho letopočtu, tedy z období největší slávy Vikingů.Teď ale známe i přesné datum, kdy tam doplul. Bylo to v roce 1021, tedy 471 let před Kolumbem. Datum určili výzkumníci z univerzity v nizozemském městě Groningenu. Využili při tom novou technologii, která jim umožnila přesněji datovat vylodění vikingů – dosud se vědělo, že do Ameriky připluli někdy po roce 1000.
V co věřili Vikingové : Zprvu věřili v řadu bohů a bohyň, které uctívali. Až kolem roku 1000 vikinská mytologie postupně vymizela a s ní i většina pohanských náboženství. Vikingové se díky svým výpravám dostávali do kontaktu i s jinými náboženstvími a v roce 966 se dokonce Harald Modrý zub nechal pokřtít a s ním postupně všichni Vikingové.
Kdo doplul jako prvni do Ameriky
Jmenoval se Leif Eriksson a v Evropě ho zná málokdo. Tento viking, od jehož smrti letos uplyne 1000 let, přitom jako první Evropan doplul do Ameriky, téměř 500 let před Kryštofem Kolumbem.
Jak se jmenují vikingské lodě : Drakkar byla rychlá vikingská dlouhá námořní a říční loď. V češtině tento termín splývá se správnějším langskip (podle severského langskippet – „dlouhá loď“). Termín drakkar podle námořních historiků přísluší správně pouze největším válečným lodím, kdežto válečné lodě běžné velikosti se nazývají langskip.
Alfréd Veliký (848 – 26. říjen 899) byl v letech 871 až 899 králem anglosaského království Wessex. Je oceňován pro obranu království proti vikingům a je jedním ze dvou anglických králů, s jejichž jmény je spojován přívlastek Veliký (druhým je Knut Veliký).
Slovo viking nejspíš používali sami Vikingové, ale ostatní národy je nazývaly jinak: Frankové jim říkali Normani (myšleni Norové) Němci je nazývali Ascomanné, což znamená „jasanoví muži“ podle lodí z jasanového dřeva. Ve východní Evropě jim zas říkaly Varjagové
Kdo obeplul celý svět
Kryštof Kolumbus: Výpravy do neznámého světa
Kolumbus objevil Ameriku a Atlantik překonal celkem čtyřikrát. Zemřel však s přesvědčením, že země, kterou objevil, je Indie. Po Kolumbovu úspěchu se i Portugalci rozhodli vydat do Indie po moři. Zvolili směr východní, což znamenalo obeplout Afriku.Kolumbus se svými třemi loděmi a stovkou námořníků vyplul od španělských břehů 3. srpna 1492. Nejprve se vylodili na ostrově Guanahaní na dnešních Bahamách a 6. listopadu připluli na ostrov Haiti, který pojmenovali Hispaniola (ostrov dnes tvoří Dominikánská republika a Haiti).Vikingové preferovali arabské mince, které dle potřeby sekali, aby dosáhli požadované hmotnosti stříbra. Odborníci tyto těmto mincím říkají „sekané stříbro“. Pokud tedy mělo dojít k platbě, odstřihli kus stříbra a bylo jim jedno, jestli je to z mince nebo kusu klenotu. pokladů.
Staroseverština je severogermánský jazyk, kterým mluvili obyvatelé Skandinávie a jejich zámořských osad během vikingské doby, zhruba do roku 1300. Nejbližší moderní variantou staroseverštiny je islandština, jejíž psaná forma se narozdíl od té mluvené liší jen málo.
Kdo jako první obeplul Zemi a kdy : Před půl tisíciletím, dne 20. září 1519, vyplul portugalský mořeplavec Fernão de Magalhães na cestu, při níž jeho loď jako první obeplula Zeměkouli.
Kdo jako první obeplul Afriku : Vasco de Gama (1449-1524), Portugalec), lodi Sao Gabriel, Sao Raphael a Berrio. V letech 1497-1498 poprvé obeplul Afriku a našel námořní cestu do Indie.
Kam chtěl doplout Kolumbus
Palos de La Fontera – Chtěl doplout do Asie, objevil přitom ale Ameriku. Nejznámější mořeplavec Kryštof Kolumbus se vydal na svou nejslavnější plavbu 3. srpna 1492.
Dějiny ovlivňují jídlo a jídlo dějiny. Když Kryštof Kolumbus objevil Ameriku, objevil tak i zcela jinou kuchyni. Indiáni v Americe pěstovali plodiny jako brambory, rajčata či kakao, které Evropané do té doby neznali. Dnes už si bez těchto a mnohých dalších potravin naši kuchyni představit nedovedeme.Na západě byli označováni jako Normané (= lidé ze severu), na dnešním německém území jako Ascomani (= jasanoví muži – od materiálu, z něhož byly stavěny vikingské lodě), na východě Varjagové (označení Varjag náleží obyvatelům dnešního Švédska).
Jak dlouho by trvala cesta kolem světa : Země má na rovníku obvod 40 tisíc kilometrů a pokud bychom prali v potaz, že za den je člověk autem schopen ujet 1000 kilometrů, za 40 dní se dá taková cesta teoreticky absolvovat. V praxi ale většinu planety pokrývají moře a oceány, a tam, kam auto nemůže, přichází na scénu letadla.