Antwort Kde má žížala předek? Weitere Antworten – Kde mají žížaly hlavu
Zadeček žížaly je od opasku více vzdálen, než konec, kde má ústa. Tak tedy bezpečně poznáte, kde má žížala „hlavu“.Víte, že na světě je přes 3 000 známých druhů žížal a předpokládá se, že ještě 2 500 neznámýchPři prudkém nebo dlouho trvajícím dešti žížaly vylézají na povrch půdy, aby se neudusily ve vodě zatékající do chodeb v půdě (dýchají celým povrchem těla).
Kde má žížala oči : Normální kroužkovci nemají oči, ale tato žížala je má, aby na nich mohla nosit brýle proti slunci. Ty jsou totiž v poušti, kde slunce prudce pálí celý den, velmi důležité. Zvláštností na pouštní žížale jsou její zuby.
Jak se anglicky řekne žížala
žížaly {ženský rod množné číslo}
earthworms {mn.
Proč žížala zatahuje listy rostlin do půdy : Chodbičkami ji provrtávají až do hloubky dvou metrů a umožňují tak přístup vzduchu i vody do spodních vrstev půdy. Často necestují s prázdnou, ale pod povrch půdy zatahují listy i zbytky trávy, aby je tam v klidu strávily. Uklízejí tak a půdu obohacují.
Jde například o kosy, drozdy a špačky, které je možné vidět, jak opatrně kráčejí po zemi, naklánějí se dopředu a loví žížaly ukryté těsně pod povrchem. Jsou i potravou ježků, jezevců, krtků, několika druhů hadů a žab. Z bezobratlých jsou hlavními nepřáteli krtonožky, slimáci a některé ploštěnky.
Nejčastěji se však během dešťových srážek zaplavují vodou a žížala se může pod zemí udusit, resp. utopit. Nezbývá jí pak nic jiného než vylézt na povrch půdy a počkat, dokud se voda nevsákne do větší hloubky. I proto se žížalám říká dešťovky.
Co dělá žížala v zimě
Žížaly vám bez problémů přezimují venku. Nakrmit na podzim, klidně i v během zimy, když máte zbytky ovoce. Stačí jen odhrnout zmrzlou vrstvu a nasypat to pod ni. A když je máte doma, tak krmíte celou zimu.Cévní soustava je uzavřená, mezodermálního původu. Funkci srdce plní stažitelná hřbetní céva, která svým pulzováním přivádí krev do přední části těla.kroužek
kroužek m(zdrob.) | |
---|---|
1. | ( kruh ) ( small ) circle , circlet , ringlet |
2. | ( kruhový předmět ) ring , circle , ( prstýnek ) annulet |
3. | ( zájmová skupina ap .) circle , group , club |
Rohlík připodobněte ke croissantu nebo bagetě
Ve škole vás pravděpodobně učili slovíčko roll. Zní podobně, dobře se pamatuje, ale když ho zadáte do Googlu a rozkliknete obrázky, český rohlík na vás nevykoukne. O něco lepší překlad je více opisný white bread roll.
Kde má žížala opasek : Když je nepřítel polapí, zůstane mu jen zadní část těla žížaly za opaskem (světlá, ztluštělá část v přední třetině těla, kde ústí četné žlázy). Opasek se nachází mezi 32. a 37. článkem.
Jak dlouho se dožívají žížaly : Dospělá žížala dosahuje délky až 13 cm, průměr těla má 4-8 mm, váží od 0,5 – 1 g a dožívá se dva až čtyři roky. Jak vypadá životní cyklus žížaly
Proč nejsou v kompostu žížaly
Invaze se bát nemusíme, kalifornské žížaly jsou citlivé na prostředí, v kompostu mají jak teplo, tak potravu, a proto je to do světa netáhne.
Žížaly postupně zbytky sní a přemění je v humus – zdravou půdu, která pak dodává sílu pěstovaným kytičkám a zelenině (dětem to můžeme přirovnat k lidskému tělu a jedení vitamínů). Vyzdvihneme roli žížal, které nám přeměňují odpad ve zdravou půdu.Opasek vytváří kokon, který se naplní vajíčky a pak spermiemi. Vajíčka jsou uložena do půdy. Potom se vylíhnou malé žížaly. Když se mládě podobá dospělému – říká se tomu přímý vývin.
Co znamená česky anglické Spruce : smrk, vyšňořený, úhledný jsou nejlepší překlady "spruce“ do čeština.