Antwort Kde nevychází slunce? Weitere Antworten – Kde je nejdéle tma
Městečko Longyearbyen na souostroví Špicberky leží jen 1200 kilometrů od polárního kruhu a každý rok se během polárních nocí na několik měsíců ponoří do tmy. Je tma jako v pytli. Noční obloha se nad městečkem Longyearbyen na Špicberkách klene ráno, v poledne i večer. Longyearbyen je v mnoha ohledech unikátní místo.Oslo – Na ostrově Sommaröy v severním Norsku od 18. května do 26. července nezapadá slunce. Dát si v létě s přáteli na pláži kávu dvě hodiny po půlnoci je vzhledem k nepřetržitému dennímu světlu podle místních lidí běžná věc.Severonorské město Tromso leží 350 kilometrů nad polárním kruhem. Polární noc tady trvá zhruba dva měsíce. A nezdá se, že by to životy lidí nijak zvlášť ovlivňovalo. „Lidé si myslí, že v době, kdy u nás nevychází slunce, tedy od začátku prosince do poloviny ledna, je to pro lidi k nepřežití.
Kde na světě není noc : Kromě Norska můžete tento jev pozorovat i ve Finsku, Švédsku, Kanadě a samozřejmě Arktidě a Antarktidě. Jevu, který se běžně vyskytuje za polárním kruhem, se říká půlnoční den, respektive polární den. Jedná se o přesný opak polární noci.
Kde nejméně svítí Slunce
Naopak nejméně slunečních paprsků si užili obyvatelé Hojsovy Stráže na Klatovsku, kde svítilo slunce pouhých 1122 hodin, což je v přepočtu 3,1 hodiny, tedy o 1,2 hodiny denně méně než třeba na nedalekém Velkém Javoru.
Kde je nejdelší noc : Polární noc je na severním pólu od 23. 9. do 21. 3.
Po přibližně milionu let by se teplota Země ustálila asi na –200 stupních Celsia. Teplo vydávané zemským jádrem by bylo stejné jako to, které by odsála vesmírná prázdnota. V této době by už na planetě žily jen některé mikroorganismy. Drtivá většina života by nezvládla ani první týden po smrti Slunce.
Půlnoční slunce je jev vyskytující se za polárním kruhem a spočívající v tom, že slunce ani o půlnoci nezmizí za obzor. V Evropě je nejlépe pozorovatelné na severu Skandinávie nebo například v oblasti Laponska (Finsko). Je součástí tzv. polárního dne, kdy na polárním kruhu je mezi východem a západem slunce 24 hodin.
Kde je půl roku den a půl roku noc
K největším extrémům dochází právě za polárním kruhem, kde nastává polární den a noc. Polární den je stav, kdy je Slunce celejch 24 hodin nad obzorem a vůbec nezapadne. A právě na severním pólu trvá tenhle jev půl roku, v létě. Polární noc je opak polárního dne, kdy tu Slunce v zimě celejch 24 hodin vůbec nevyjde.Noc je část dne mezi západem a východem slunce, během které se slunce nachází pod obzorem. Opakem noci je den ve významu denní doby.První rovnoběžka na severní polokouli, kde již nastává polární den, je severní polární kruh. Polární den je tu pouze jeden den v roce, v den letního slunovratu. Od polárního kruhu na sever je polární den stále delší. Na severním pólu trvá půl roku.
Na norských Špicberkách trvá polární den 128 dní | REFRESHER.cz.
Kde v ČR nejvice sviti slunce : Všeobecně lze říci, že v České republice svítí slunce nejvíce na jižní Moravě, zhruba do úrovně Brna. Naopak nejméně slunce a tudíž nejnižší efektivita solárních panelů je v pohraničních oblastech na severu.
Kolik dní svítí slunce v ČR : 2021 svítilo každý den Slunce minimálně 13,5 hodiny a celkově jen za těchto 7 dní více než 100 hodin, v roce 1997 na přelomu listopadu a prosince byly zaznamenány pouze 2,5 hodiny slunečního svitu za 30denní období. Vůbec nejdelší pozorované období zcela bez slunečního svitu je 16denní perioda od 10. do 25.
Kde je polární noc
Polární noc je na severním pólu od 23. 9. do 21. 3.
Průměr Slunce je zhruba 1 400 000 km, což činí asi 109 průměrů Země. Jeho objem je tedy přibližně 1,3 milionkrát větší než objem Země.Po přibližně milionu let by se teplota Země ustálila asi na –200 stupních Celsia. Teplo vydávané zemským jádrem by bylo stejné jako to, které by odsála vesmírná prázdnota. V této době by už na planetě žily jen některé mikroorganismy. Drtivá většina života by nezvládla ani první týden po smrti Slunce.
Jak dlouho trvá polární den : Na hranici polárního kruhu dochází během roku jen k jednomu polárnímu dni (celkem trvá 20 hodin, 4 hodiny příšeří vlivem vodorovného směru slunečních paprsků se zemským povrchem) a to během letního červnového slunovratu na severní polokouli (obratník Raka) a prosincovému slunovratu na polokouli jižní (obratník Kozoroha …