Antwort Kde podat kontrolní hlášení? Weitere Antworten – Kam poslat kontrolní hlášení
Kontrolní hlášení lze podat pouze elektronicky na elektronickou adresu podatelny správce daně. (tj. Aplikace EPO na Daňovém portále Finanční správy; datové schránky). Údaje v kontrolním hlášení bude plátce daně uvádět ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně způsobem umožňujícím dálkový přístup.„Kontrolní hlášení nemusíme podávat, pokud jsme neuskutečnili ani nepřijali za zdaňovací období žádné plnění v režimu přenesení daňové povinnosti (reverse charge), neuplatňujeme nárok na odpočet daně a neuskutečnili jsme žádná plnění, nanejvýš jen plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet DPH,“ doplňuje Generální …Do kontrolního hlášení vstupují doklady, které mají datum uskutečnění zdanitelného plnění, resp. datum odpočtu/doručení spadající do zvoleného období (stejně jako u přiznání k DPH) a mají přiřazené příslušné členění DPH s vyplněným polem Sekce v Kontrolním hlášení.
Kdy podává identifikovaná osoba kontrolní hlášení : Kontrolní hlášení identifikovaná osoba nepodává, to je povinnost jen plátců DPH. Souhrnné hlášení musí osoba identifikovaná podat nejpozději do 25 dnů po skončení kalendářního měsíce, v němž poskytla službu s místem plnění v jiném členském státě dle § 9 odst. 1 zákona o dani z přidané hodnoty (ZDPH).
Kdy se podává opravně kontrolní hlášení
Následné kontrolní hlášení je nutné podat do 5 pracovních dnů ode dne zjištění nesprávných nebo neúplných údajů uvedených v již podaném kontrolním hlášení.
Co se neuvádí v kontrolním hlášení : Do kontrolního hlášení se neuvádí údaje týkající se: – dovozu zboží (§ 23), řádek daňového přiznání: 7, 8 – dodání zboží do jiného členského státu (§ 64), řádek daňového přiznání: 20 – poskytnutí služeb s místem plnění v jiném členském státě vymezených v § 102 odst.
Přiznání k dani z přidané hodnoty povinně podává každý plátce DPH (přesný výčet plátců upravuje § 108 zákona o dani z přidané hodnoty). Formulář musíte podat vždy do 25. dne od konce zdaňovacího období (měsíce nebo čtvrtletí) a ve stejné lhůtě musíte částku uhradit.
Využijte portál Moje daně. V sekci „Registrace” najdete formulář „Přihláška k registraci k dani z přidané hodnoty”, spustíte průvodce a v prvním kroku (část „Záhlaví”) vyberete Typ registrace: identifikovaná osoba. Formulář vyplňte a na konci můžete přiložit fakturu, kvůli které Vám registrační povinnost vznikla.
Kdo podává čtvrtletní kontrolní hlášení
Kontrolní hlášení obecně podávají osoby registrované k DPH v tuzemsku jako plátci daně, přičemž není rozhodné, zda se jedná o tuzemský nebo zahraniční subjekt. Za skupinu spojených osob podává kontrolní hlášení zastupující člen skupiny.Kromě identifikačních údajů plátce a období, za které se podává, obsahuje souhrnné hlášení především identifikační čísla odběratelů zboží a služeb, kód identifikující druh plnění, počty plnění a celkové hodnoty plnění (v Kč zaokrouhlené nahoru).Od roku 2016 se přiznání k dani z přidané hodnoty podává jen elektronicky na online finančním úřadu MOJE daně. Pro elektronické daňové přiznání k DPH využijete datovou schránku, od roku 2023 ji povinně vedou všichni podnikatelé.
Registrace identifikované osoby
Identifikovaná osoba je povinna se registrovat k dani do 15 dnů ode dne, ve kterém se stala identifikovanou osobou.
Jak podat souhrnné hlášení : Souhrnné hlášení lze podat následujícími způsoby:
- v aplikaci Online finanční úřad (DIS+) přes portál Mojedane.cz,
- v aplikaci Elektronická podání pro finanční správu (EPO), nebo.
- prostřednictvím datové schránky.
Co vše patří do daňového přiznání : Do daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob uvedete všechny příjmy s výjimkou příjmů, které jsou od daně osvobozené a příjmů, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně.
Co se zahrnuje do daňového přiznání
K daňovému přiznání budete potřebovat součet příjmů/plateb, které skutečně přišly na váš bankovní účet nebo jste je dostali zaplacené v roce 2023 v hotovosti. Dále doložíte buď skutečné výdaje nebo výdaj vypočítaný procentem z příjmů, který se k vašemu podnikání vztahuje.
Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob se podává na finanční úřad – územní pracoviště místně příslušné poplatníkovi.Další možnosti elektronického podání přiznání k DPH
- opatřit elektronickým podpisem prostřednictvím aplikace ePodpisFS,
- odeslat přes DIS+ (Online finanční úřad),
- podat přiznání s využitím služby Identita občana.
Kdy je nutné podat souhrnné hlášení : Souhrnné hlášení podává plátce za každý kalendářní měsíc do 25 dnů po skončení kalendářního měsíce.