Antwort Kde pouzit tahini pastu? Weitere Antworten – Na co se používá tahini pasta
Je nedílnou součástí tradičního hummusu, ale i lilkové pomazánky baba ghanoush. Připravují se z ní dresinky na saláty i omáčka k falafelu. Tahini si můžete namazat na toust místo burákového másla nebo přidejte lžičku do ovesné kaše. Také se hodí jako součást různých marinád.V uzavřené nádobě v lednici, vydrží minimálně několik týdnů.Tahini neboli Tahini omáčka se vyrábí z mletých sezamových semínek. Je to základní ingredience blízkovýchodního stolu, dokonale se hodí k hroznové melase. Má prodlouženou trvanlivost v souladu s vysoce kvalitními materiály obalů. Rostlinný zdroj vápníku a zdraví prospěšných tuků.
Jak uchovat tahini : Skladování Skladujte při pokojové teplotě na tmavém místě. Po otevření skladujte v chladničce.
Jak skladovat tahini pastu
Pokud budete pastu tahini používat jen občas, je lepší uložit ji do chladničky, abyste zabránili žluknutí obsaženého tuku a prodloužili tak trvanlivost produktu.
Čím se dá nahradit tahini pasta : Čím nahradit tahini v hummusu Tahini dodává hummusu specifickou chuť, můžete ho ale zkusit nahradit mandlovým máslem nebo ho zcela vynechat.
Na 50 g másla osmahneme nadrobno nakrájenou šalotku dosklovata, zasypeme moukou, krátce osmahneme, přidáme papriku, osmahneme a za stálého míchání zalijeme studeným vývarem a povaříme 20 minut, vložíme na drobné nudličky nakrájenou okurku, vmícháme obě smetany, povaříme ještě 10 minut, dochutíme cukrem, solí a octem.
Servírování hummusu
- dip / pomazánka s čerstvým pečivem, arabským nebo pita chlebem, torillou, nachos, krekry, k zelenině, chipsům, slaným sušenkám.
- příloha vynikající ke kuřecím křidélkům, šťavnatému steaku, smaženému masu, rybám, grilované nebo obalované zelenině a zeleninovým salátům.
Co je sezamová pasta
Tahini je pasta, která se vyrábí ze sezamových semínek. Sezam obsahuje z velké části olej, který je velice zdravý. Mimo to sezam obsahuje i velké procento bílkovin, sacharidů a taktéž vlákninu.Čím můžete zahustit omáčky
Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou.Po přidání do horké omáčky nedojde k prudké změně teploty. Smetanu přiléváme až na samotném konci vaření, kdy ji pouze zahříváme, ale nevaříme. Dalším trikem je přidat do smetany trochu cukru, díky tomu se jakákoliv smetana v omáčce už nesrazí.
Hummus konzumujte ihned nebo skladujte v lednici, kde vydrží 7–10 dní při skladování v uzavíratelné nádobě.
Čím mixovat hummus : Uvařenou cizrnu rozmixujeme ve stolním mixéru společně s česnekem, citronem, 1 dcl vychlazeného vývaru, římským kmínem a solí na jemnou pastu. Nakonec přidáme sezamovou pastu Tahini a při servírování jemně zakápne olivovým olejem.
Co obsahuje černý sezam : Sezam černý je zdrojem vitamínů B1, B2, B3, B5, B6, B9, E. Obsahuje i minerály a to například vápník, měď, železo, mangan, zinek, hořčík, draslík, fosfor, selen a sodík. Jeho výživové hodnoty jsou: 20% bílkovin, 50% rostlinných olejů , 16% sacharidů a 9% vlákniny.
Jak se zahušťuje guláš chlebem
Na zahuštění si připravíme chléb, střídku natrháme na menší kousky a zalijeme vodou. Chléb necháme odstát a guláš vaříme za občasného míchání asi 2 hodiny. Guláš dochutíme česnekem a majoránkou, kterou protřeme v rukou, aby se rozvoněla. Opepříme, osolíme, přidáme kousky namočeného chleba a ještě 5 minut povaříme.
Čistou omáčku zahustíme hladkou moukou ve vodě a necháme ještě povařit. Znovu můžeme dochutit ostrým kečupem, sůl, cukr, může být i maggi. A nakonec to hlavní – do hotové omáčky zamícháme smetanu ke šlehání. Podáváme s nejlépe domácím houskovým knedlíkem.Nejsnadnějším způsobem je použít hotový ztužovač šlehačky. Jde o směs glukózy a škrobu. Můžeme si vyrobit vlastní ztužovač a to smícháním 1 lžíce moučkového cukru a 1 lžíce bramborového škrobu. Vmícháme do smetany a ušleháme.
Kdy nalít smetanu aby se nesrazila : Po přidání do horké omáčky nedojde k prudké změně teploty. Smetanu přiléváme až na samotném konci vaření, kdy ji pouze zahříváme, ale nevaříme. Dalším trikem je přidat do smetany trochu cukru, díky tomu se jakákoliv smetana v omáčce už nesrazí.