Antwort Kde probíhá translace? Weitere Antworten – Kde probiha transkripce a translace
Proces probíhá na ribozomech a jednotlivé aminokyseliny se zařazují podle pravidel genetického kódu.Transkripce je proces přepisu jednoho řetězce DNA do komplementárního řetězce RNA. Je katalyzován enzymem RNA polymerázou. Probíhá ve směru od 5' konce nové molekuly RNA k jejímu 3' konci a energeticky je poháněn hydrolýzou makroergní vazby přicházejícího ribonukleosidtrifosfátu.Transkripce je důležitá součást tzv. centrálního dogmatu molekulární biologie. Probíhá u všech známých organizmů včetně virů. U bakterií se odehrává volně v cytoplazmě, u některých vyšších organizmů (tzv.
Kde probíhá proteosyntéza : U většiny vyšších organizmů (eukaryota) probíhá v buněčném jádře, u bakterií se odehrává volně v cytoplazmě.
Kdy probíhá transkripce
Transkripce je proces přepisu jednoho řetězce DNA do komplementárního řetězce RNA. Je katalyzován enzymem RNA polymerázou. Probíhá ve směru od 5' konce nové molekuly RNA k jejímu 3' konci.
Jak funguje translace : Tedy překlad – translace – je proces vyrábění proteinů podle instrukce v RNA, který probíhá v ribozomu. No a aby všechny ty důležité instrukce nezanikly, je potřeba je kopírovat stále dál a dál. Předávat si molekuly DNA jako důležitý manuál, který se musí dostat i do příštích generací.
Reverzní transkriptáza je enzym, který se účastní syntézy DNA, a proto patří mezi DNA polymerázy. Enzym reverzní transkriptázu si osvojily zejména různé viry. Na druhou stranu i lidská telomeráza je v podstatě reverzní transkriptáza.
Tvorba proteinů (proteosyntéza) uvnitř buněk probíhá tak, že informace v DNA se přepíše do mRNA (toto se označuje jako transkripce). Molekula mRNA putuje do ribozomu, kde se na základě obsažené informace sestaví nový protein z aminokyselin (translace).
Kde probíhá replikace
Replikační vidlice je místo na dvoušroubovici DNA, kde právě probíhá replikace.Místa, kde dochází k replikaci, se nazývají replikony. Počet replikonů v buňce není konstantní, u rychle se množících buněk je jich více než u buněk množících se pomalu. Replikace neprobíhá na všech replikonech současně, obecně v replikonech lokalizovaných v heterochromatinu začíná později.1966 – Nirenberg, Ochoa a Khorana rozluštili genetický kód.
Reverzní transkriptáza (RNA-dependentní DNA polymeráza) je enzym, který katalyzuje proces přepisu genetické informace z ribonukleové kyseliny (RNA) do deoxyribonukleové kyseliny (DNA).
Jak mít dostatek bílkovin : Maso nebo i jiné živočišné produkty je třeba plnohodnotně nahradit – vhodné rostlinné zdroje bílkovin jsou třeba – čočka, fazole, tofu, tempeh nebo různé sójové náhražky masa. Maso lze také nahradit zařazením mléčných zdrojů bílkovin jako tvaroh, cottage, tvrdé sýry či řecký jogurt.
Kde jsou uloženy geny : Geny se nacházejí na chromozomech, což bylo prokázáno roku 1944. Oblast chromozomu, kde se nachází daný gen se označuje jako lokus. Chromozom je tvořen jedním velmi dlouhým DNA helixem, na kterém jsou kódovány stovky až tisíce genů.
KDY probiha replikace
Proces zdvojení DNA označujeme pojmem replikace. Dochází k ní vždy, když se buňka dělí, aby se do nově vznikající buňky mohla přenést shodná a úplná genetická informace. Replikace může na vlákně probíhat pouze v jednom směru, kvůli vznikajícím chemickým vazbám.
Genetické vyšetření začíná pohovorem s lékařem – klinickým genetikem, kde se probírá rodinná a osobní anamnéza zaměřená na výskyt dědičných onemocnění v rodinách obou partnerů. Následuje odběr krve pro vyšetření chromozomů a sestavení karyotypu (soubor všech chromozomů v buněčném jádře).Informace o svém původu si nosí každý člověk ve své genetické výbavě – DNA. Díky molekulární genetice je dnes možné v těchto genetických „záznamech“ hledat a číst. Do minulosti tak lze nahlédnout hlouběji než prostřednictvím matrik, soupisů obyvatelstva, církevních záznamů nebo jiných historických pramenů.
Co je to Polymeraza : RNA polymeráza (RNAP) je enzym, který katalyzuje syntézu RNA podle vzoru – příslušné části řetězce DNA (či vzácně podle jiné RNA). Díky tomuto enzymu vznikají mezi danými nukleosidtrifosfáty (ATP, CTP, GTP, UTP) fosfodiesterové vazby, čímž se spojují do řetězce několika tisíc nukleotidů.