Antwort Kde se Nataceli Snezenky a machři? Weitere Antworten – Kde se natacel Snezenky a machri po 25 letech
Krkonošskou chatu Smetánku u sjezdovky proslavily Sněženky a machři. Od dob natáčení kultovní komedie Sněženky a machři se Chata Smetánka nad Pecí pod Sněžkou změnila jen málo. Je spjatá s historií krkonošského lyžování. Její příběh přibližuje další díl seriálu o (ne)známých krkonošských boudách.Natáčelo se v Praze, Berouně a Špindlerově mlýně.Krkonoše na stříbrném plátně – po stopách filmařů
- Synové hor. Český film (drama z roku 1956) režiséra Čeňka Duby spojuje v sobě dva žánry: životopisný a sportovní.
- Hoří má panenko.
- Homolka a Tobolka.
- Sněženky a machři.
- S tebou mě baví svět.
- Krakonoš a lyžníci.
- Jak vytrhnout velrybě stoličku.
- Snowboarďáci.
Kde se natáčel film Rafťáci : Scény na vodě se natáčely na Vltavě v úseku od Českého Krumlova k Českým Budějovicím. Pro snímání akčních sekvencí v rozbouřené vodě vyrobili filmaři speciální konstrukci na raft. Na ni pak zavěsili kameru, jejíž pohyb se tak stabilizoval. Celé natáčení trvalo pouhých 40 dní.
Kde se natáčely Sneženky a machři
O filmu Sněženky a machři (1982) mluví filmoví fanoušci jako o jedné z nejlepších anebo vůbec nejlepší české teenage komedii. Příběh o lyžařském výcviku studentů gymnázia pod vedením přísného profesora Kardy se v roce 1982 natáčel hlavně ve Špindlerově Mlýně, na plátně se dokonce objevilo i místní informační centrum.
Kde se natáčel film Homolka a Tobolka : Homolka a Tobolka
Tentokrát si Homolkovi vyjeli na zimní rekreaci do Krkonoš, kterou si chtějí se pořádně užít za nejnižší cenu. Děda s babi, Ludva, Heduš a dvojčata si přijíždějí užít zimní radovánky do zotavovny Radost ve Špindlerově Mlýně.
Ve filmu Bajkeři se natáčelo na zastávce úzkokolejky v Senotíně, v lesích u Horního Radíkova, projíždělo se Potočnou u Číměře, vesničkou Návary i Veclovem. Pohled z výšky vás zavede na albeřský viadukt, cestu z Podlesí na Klášter, hrad Landštejn i kostel Nejsvětější Trojice v Klášteře.
Těžba železných, měděných a stříbrných rud a jejich zpracování v hutích byla v Krkonoších nejvýznamnější v 15. a 16. století, zejména za éry Kryštofa z Gendorfu. K nejznámějším patřily železné hamry v Černém Dole, v Maršově, v Peci pod Sněžkou, v Lánově, v Dolním Dvoře a především ve Vrchlabí.
Kde se točili Sněženky a machři
O filmu Sněženky a machři (1982) mluví filmoví fanoušci jako o jedné z nejlepších anebo vůbec nejlepší české teenage komedii. Příběh o lyžařském výcviku studentů gymnázia pod vedením přísného profesora Kardy se v roce 1982 natáčel hlavně ve Špindlerově Mlýně, na plátně se dokonce objevilo i místní informační centrum.Jestliže patříte k fanouškům Juraje Jakubiska a jeho surreálné pohádky Perinbaba, vypravte se do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, kde se natáčela také pohádka Císař a Tambor či Tajemství hradu v Karpatech. Dále zde vznikly pohádky Dvanáct měsíčků, Císař a Tambor, Čarovný kamínek, Zlatník Ondra či O Nesytovi.Na hradě Loket točí štáb německé televize ZDF pohádku s názvem Nosáč. Televizní štáb obsadil především nádvoří hradu. V pohádce mohou diváci vidět kromě německých i českého herec Arnošta Goldflama. Německý štáb sháněl v našem regionu také komparzisty, které budeme moci v pohádce také zahlédnout.
Natáčely se tu válečné filmy jako Vůně vanilky, Lebensborn či Ves v pohraničí, oblíbené detektivní seriály Policie Modrava i seriály Hříšní lidé města pražského či Dobrodružství kriminalistiky. Zámek Zelená Hora u Nepomuku je dějištěm komedie Černí baroni, ve spoustě pohádek také poznáte známý hrad Rabí.
Co se natáčelo v Písku :
- V peřině (2011) Tak trochu pohádkový a trojrozměrný návod, jak vidět Písek.
- Dobrá voda (1982)
- Kluci na řece (1944)
- Stříbrný vítr (1954)
- Discopříběh (1987)
- Hop nebo trop (2004)
- Z mého života (1955)
- Hogo fogo Homolka (1970)
Co se natáčelo v Mikulově : Připomeňte si příběh hlavních hrdinek Rendy, Jarky a Lucky při návštěvě Mikulova i vy. Věděli jste, že se v roce 1983 Mikulově a blízkém okolí natáčel také film Třetí skoba pro kocoura Dále záběry na Mikulov najdete ve filmech Škola otců z roku 1957, Druhý tah pěšcem z roku 1984 či novějším filmu Bobule.
Co se natáčelo v Mělníku
Nejvíce Mělník proslavila série filmů Dušana Kleina o básnících, která mapovala trable dospívání dvou mladých chlapců. Jak svět přichází o básníky (1982), Jak básníci přicházejí o iluze (1984), Jak básníkům chutná život (1987).
Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJznámějších filmových lokalit, kde se natáčely zahraniční filmy
- Adršpašsko-teplické skály. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Evropy.
- Hrad Bouzov.
- Zámek Dobříš
- Modrý důl v Krkonoších.
- Zámek Kroměříž
- Hrad Křivoklát.
- Zámek Hluboká
- Hrad Pernštejn.
V okolí Budějovic bude stejně jako loni Troška natáčet i v Dobčicích, Netolicích, Pištíně, Holašovicích i Hluboké nad Vltavou. Ve třetím díle se opět objeví také čeští hokejisté nebo zpěvačka Lucie Bílá v roli Aranky.
Co nevynechat v Krkonoších : Skvosty našich národních parků: 50 nejkrásnějších míst, která navštívit v Krkonoších
- Vyhlídka Krakonoš – nejvyšší bod Kozích hřbetů
- Mumlavský vodopád v Krkonoších.
- Herní krajina Pecka na Portáškách ve Velké Úpě
- Černohorské vodopády.
- Obří důl v Krkonoších.
- Pramen Labe na Labské louce.
- Stezka korunami stromů Krkonoše.