Antwort Kde spát v Norsku? Weitere Antworten – Na co si dát pozor v Norsku
Bezpečnost: Norsko je velmi bezpečnou zemí, co se kriminality týče. Určitě je ale dobré nepodceňovat norské počasí, především v horách. Velký pozor si dejte při řízení. Silnice v Norsku jsou klikaté, občas nepřehledné a hrozí, že vám pod cestu vběhne ovce, sob nebo los.Zákaz dovozu nápojů s vyšším než 60 % obsahem alkoholu, narkotik, jedů a léků (léky dovoleny pouze v menším množství pro osobní potřebu, doporučuje se mít potvrzení lékaře, nejlépe v angličtině), dále zbraní, střeliva a zábavné pyrotechniky (bez speciálního povolení), ptáků a exotických zvířat.Norsko a ubytování
Odpočívadla jsou zdarma a na většině z nich jsou i veřejné záchody. Můžete se tam opláchnout a na některých najdete, ale velmi výjimečně, i sprchu. Pokud vám nevadí si za teplou sprchu připlatit, můžete se stavit na pumpě, kde vás sprcha vyjde na cca 50 NOK/osoba.
Kdy je nejlepší čas jet do Norska : Zdaleka nejlepším obdobím pro návštěvu Norska jsou měsíce červen, červenec a srpen.
Jaké oblečení v létě do Norska
Hodit se jistě bude pro všechny případy termoprádlo, dlouhé kalhoty, svetr, mikina a nepromokavá/větru vzdorná bunda nebo pláštěnka. V nepřízni počasí také oceníte čepici, nákrčník, šátek anebo šálu (případně i rukavice). V létě se pak hodí samozřejmě trika, kraťasy, sukně a třeba i plavky.
Co s sebou na trek do Norska : Pro túry v horách v Norsku se hodí outdoorové oblečení > waterproof větrovka, fleece bunda, softshelové kalhoty, kvalitní kotníková obuv, v případě silného větru i lehká čepice. Na druhou stranu si pro letní měsíce přibalte také kraťasy, ochranný sluneční krém a sluneční brýle.
Největším překvapením v případě Norska asi může být absolutní zákaz dovozu brambor (důvodem je obava ze šíření bramborových chorob). Bramborová kaše v prášku a snad i uvařené brambory nevadí (brambory jsou v Norsku poměrně drahé).
Peníze. Maximálně můžete dovézt do Norska mince a bankovky v celkové hodnotě 25.000,- NOK. Suma přesahující tento limit musí být přiznána k proclení. Limit se netýká cestovních šeků.
Jak se oblect do Norska v lete
Hodit se jistě bude pro všechny případy termoprádlo, dlouhé kalhoty, svetr, mikina a nepromokavá/větru vzdorná bunda nebo pláštěnka. V nepřízni počasí také oceníte čepici, nákrčník, šátek anebo šálu (případně i rukavice). V létě se pak hodí samozřejmě trika, kraťasy, sukně a třeba i plavky.10 tipů na dárky z Norska
- Norský svetr.
- Sobí nebo losí salám.
- Marmelády všeho druhu.
- Trolí suvenýr nebo hrneček se sámskými kresbami.
- Tričko s motivy Norska nebo norských atrakcí
- Uzený losos.
- Písek z bílých pláží na Lofotech.
- Pivo z nejsevernějšího pivovaru na světě
Červenec je nejteplejší měsíc v roce ve všech oblastech Norska. Teploty na jihu dosahují 22 °C, ale zejména v Oslu nebo Kristiansandu můžou atakovat i 30 °C. Západní pobřeží je chladnější a vlhčí s teplotami okolo 20 °C a maximální teploty na Lofotech nebo v okolí Severního mysu se pohybují mezi 14 a 16 °C.
Při stravování se v levnějších restauracích za jídlo zaplatíte za snídani kolem 200 NOK a za večeři okolo 300 NOK. Oběd si připravíte z jídla nakoupeného v supermarketu v průměru za 50 NOK.
Kdy je v Norsku sníh : Pro nadšence sněhu čekají v zimě stovky kilometrů běžkařských tras a narazíte také na areály pro sjezdové lyžování. I když v Norsku často sněží už od konce listopadu, za zimními sporty se ideálně vypravte až od února. V prosinci a lednu jsou totiž i na jihu Norska velmi krátké dny.
Jakou Pletenku do Norska : Pletené rybářské šňůry pro rybolov na moři, vhodné pro použití ve slané vodě Rybářské pletené šňůry určené pro přívlač i extrémní rybolov na moři jsou vyrobené z vláken, která odolávají slané vodě a namáhavému mořskému rybolovu.
Co vzít s sebou do Norska
Hodit se jistě bude pro všechny případy termoprádlo, dlouhé kalhoty, svetr, mikina a nepromokavá/větru vzdorná bunda nebo pláštěnka. V nepřízni počasí také oceníte čepici, nákrčník, šátek anebo šálu (případně i rukavice). V létě se pak hodí samozřejmě trika, kraťasy, sukně a třeba i plavky.
Norsko – Norsko je skandinávská země známá svými fjordy, ledovci a nádhernou přírodou. Průměrnou měsíční hrubá mzda je zde 103 874,92 Kč.Jak funguje mýtné v Norsku Systém norského mýta je od roku 2022 plně elektronický. Neexistují mýtné brány a při průjezdu placeným úsekem nikde nezastavujete. Mýto na všech státních silnicích se vybírá prostřednictvím systému AutoPASS.
Co je levné v Norsku : Trochu pravdy na tom sice je, ale existuje mnoho způsobů, jak se to dá hacknout! Norsko, severskou zemi s nejdelším pobřežím v Evropě asi není třeba dlouho představovat. Fjordy, dřevěné domečky, ledovce, ryby, hory, svetry, Lofoty a nehostinné Špicberky jsou jen výčtem všeho, za čím lidé do Norska právoplatně míří.