Antwort Kde ziji Krouzkovci? Weitere Antworten – Kde žijí Kroužkovci
- zploštělé tělo, většinou nemají štětinky, pokožka členěná hustě příčnými zářezy, které vytvářejí druhotně nepravou segmentaci neodpovídající vnitřnímu členění těla, dvě přísavky- přední a zadní, na hřbetě článků různý počet jednoduchých očí
- žijí ve sladkých vodách, vzácně v moři i na zemi vlhkých tropů
Jejich nejznámější zástupci tradičně tvoří tři velké skupiny (třídy): mnohoštětinatci (Polychaeta), máloštětinatci (Oligochaeta) a pijavice (Hirudinea), přičemž máloštětinatci a pijavice často tvoří společnou skupinu opaskovci (Clitellata).Znamená to, že tělo je složeno z článků, které mají stejnou stavbu. Články jsou na povrchu odděleny zářezy, takže to vypadá, že tělo je složeno z jakýchsi kroužků. Žížala je toho příkladem. Odtud vyplývá i pojmenování kroužkovci.
Jaké mají Kroužkovci tělo : Kroužkovci jsou vždy solitérní, volně i přisedle žijící živočichové s pravou tělní dutinou (coelom), metamerním uspořádáním těla a opakujícími se tělními orgány. Tělo je dlouhé několik mm až cm, válcovité, bilaterálně symetrické. Obvykle je členěno do vysokého počtu segmentů.
Kde žije Nereidka hnědá
Nereidka hnědá (Nereis pelagica)
Žije ve volném moři u Evropy i u Severní Ameriky.
Kde ziji Mnohoštětinatci : Mnohoštětinatci (Polychaeta) představují velkou skupinu bezobratlých živočichů rozmanitých barev a tvarů. Jde o nejpočetnější třídu kmene kroužkovců, většina z nich obývá mořské prostředí. Mnoho druhů žije i v Jaderském moři, kde lze pozorovat jak druhy přisedlé a filtrující vodu (např.
Většina mnohoštětinatců jsou gonochoristé; nemají trvalé pohlavní orgány. Larva trochofora se pohybuje volně ve vodě pomocí dvou věnců brv a postupně se prodlužuje odškrcováním segmentů. Někteří se rozmnožují pomocí epitokie, což je oddělení článků zadní části těla s pohlavními orgány v době rozmnožování.
Mořskou housenkou bývá nazývána afroditka plstnatá, která dosahuje délky až 18 cm. Má ploché, široce oválné tělo, hustě porostlé dlouhými štětinami. Zahrabává se přední částí do písku na dně moří.
Kde ziji Malostetinatci
Nachází se ve stěně žaludku. Cévní soustava je u nich uzavřená, nervová soustava je gangliová a žebříčkovitá. Máloštětinatci jsou proterandričtí hermafrodité (to znamená, že spermie dozrávají dříve než vajíčka), vývin je přímý.Žížala obecná, lidově řečeno dešťovka či rousnice, (Lumbricus terrestris) je prvoústý článkovaný živočich s coelomovou dutinou. Řadí se do kmene kroužkovců, podkmene opaskovců a třídy máloštětinatců. Většinou se vyskytuje v zásaditých nebo neutrálních půdách, mnohem méně už v kyselých půdách rašelinišť Eurasie.Suchozemští kroužkovci dýchají celým povrchem těla, vodní pak žábrami. (larva trochofora). Někteří zástupci se mohou rozmnožovat i nepohlavně odškrcováním článků. Mnohoštětinatci jsou dravci, býložravci nebo se živí těly mrtvých organismů.
Když je nepřítel polapí, zůstane mu jen zadní část těla žížaly za opaskem (světlá, ztluštělá část v přední třetině těla, kde ústí četné žlázy). Opasek se nachází mezi 32. a 37. článkem.
Jak dýchají Kroužkovci : Suchozemští kroužkovci dýchají celým povrchem těla, vodní pak žábrami. (larva trochofora). Někteří zástupci se mohou rozmnožovat i nepohlavně odškrcováním článků. Mnohoštětinatci jsou dravci, býložravci nebo se živí těly mrtvých organismů.
Který z kroužkovců cizopasí na rybách : Pijavky se živí rozmanitými způsoby. Část druhů jsou vnější paraziti sající krev různých obratlovců nebo krvomízu bezobratlých. Cizopasí na žralocích, rejnocích, rybách, obojživelnících, plazech, savcích i vodních ptácích.
Kde má žížala opasek
Když je nepřítel polapí, zůstane mu jen zadní část těla žížaly za opaskem (světlá, ztluštělá část v přední třetině těla, kde ústí četné žlázy). Opasek se nachází mezi 32. a 37. článkem.
Jde například o kosy, drozdy a špačky, které je možné vidět, jak opatrně kráčejí po zemi, naklánějí se dopředu a loví žížaly ukryté těsně pod povrchem. Jsou i potravou ježků, jezevců, krtků, několika druhů hadů a žab. Z bezobratlých jsou hlavními nepřáteli krtonožky, slimáci a některé ploštěnky.Zadeček žížaly je od opasku více vzdálen, než konec, kde má ústa. Tak tedy bezpečně poznáte, kde má žížala „hlavu“.
Jak se anglicky řekne žížala : žížaly {ženský rod množné číslo}
earthworms {mn.