Antwort Kde zjistím kolik mám pujcek? Weitere Antworten – Jak zjistím kolik mám půjček
Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda jste nezapomněli na nějakou ze svých půjček, stačí vyplnit registrační formulář, pak už snadno zakoupíte výpis v e‑shopu. Nejrychlejší možnost, jak se k výpisu z registru dostat – přístup vám bude umožněn okamžitě po připsání platby.Data o půjčkách – i řádně splácených – evidují také Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Na stav svých dluhů se lidé můžou poptat u obou rejstříků přes jednu webovou stránku www.kolikmam.cz.Jak zjistíte, že máte záznam v SOLUSu Zjistit, zda jste vedeni v registru dlužníku není nic složitého. Na internetové stránce www.solus.cz stačí vyplnit formulář s žádostí o výpis z registru. Požadován bude i váš úředně potvrzený podpis, který si můžete nechat potvrdit na pobočce České pošty.
Kolik kde mám : Portál kolikmam.cz umožňuje získat ucelený přehled finančních závazků a hodnocení vaší bonity s přesahem do minulosti. Můžete získat výpis z bankovního i nebankovního registru za částku 180 Kč + případné poštovné.
Kolik půjček si můžu vzít
Aktuální limity: Všechny dluhy dohromady nesmí být vyšší než 8× čisté roční mzdy. Na splátky můžete měsíčně vydat maximálně 50 % z vašeho čistého příjmu.
Kolik si můžu maximálně půjčit : Banky dnes mohou svým klientům půjčit nejvýše 90 % z ceny zastavované nemovitosti, a to jen v případě, že jsou mladší než 36 let. Pozor, cenu nemovitosti, kterou dáte bance do zástavy, určuje kvalifikovaný odhadce, který stanovuje její skutečnou hodnotu. 90 % se tedy vypočítá z této hodnoty.
Do registru dlužníků nahlížejí banky, ale i nebankovní společnosti, které vám poskytují úvěr. Pokud tedy žádáte o půjčku na byt, auto, novou televizi či něco jiného, může se stát, že banka bude v registrech sledovat vaši dluhovou minulost a podle toho se bude odvíjet i následující možnost schválení.
Poskytování informací z registru dlužníků se řídí vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb., která stanovuje poplatek za poskytnutí výpisu. Nahlédnout do registru dlužníků zdarma a ani získat výpis z registru dlužníků zdarma tedy není možné.
Jak dlouho je člověk v Solusu
Registr dlužníků SOLUS vede záznamy po dobu 3 let od splacení pohledávky. V případě pohledávek telekomunikačních společností či distributorů energie pak 1 rok. Pokud k uzavření smlouvy s některým členem sdružení SOLUS vůbec nedojde, ale klient o službu dříve požádal, eviduje sdružení záznam maximálně po dobu 3 měsíců.Spolehlivý zdroj informací a zároveň nejsnazší způsob, jak zjistit dluhy, nabízí registr exekucí, do něhož lze nahlédnout na Exekuceinfo.cz. Výpis s informacemi o dluzích, které jsou vymáhány v podobě exekuce, je k dispozici ihned, online a bez registrace. Zjistit dluhy zdarma není možné, poplatek stanovuje vyhláška.Poskytování informací o exekucích se řídí vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb., dle které je vždy a pouze za poplatek. Zjistit exekuci zdarma tak není možné. Pokud nějaký subjekt nabízí tuto službu zdarma, bývá za ní úmysl vylákat osobní údaje uživatelů výměnou za výpis nulové hodnoty.
1 000 000 na 10 let
Banka | Úvěr | Úroková sazba |
---|---|---|
UniCredit Bank | Neúčelová (Americká) hypotéka | od 5,06 % |
Evropsko-ruská banka | Osobní úvěr | 5,90 % |
Wüstenrot hypoteční banka | Hypotéka na cokoli | 6,40 % |
Cetelem | Osobní půjčka | od 6,9 % |
Kolik mi pujci úvěr : Vezměte si výplatní pásku a najděte na ní svou čistou měsíční mzdu. Tuto číslovku vynásobte 12, abyste získali svůj čistý roční příjem. Výsledek pak ještě vynásobte 8. Tak získáte, kolik můžete maximálně dlužit se vším všudy.
Kde si půjčit 100 000 : Současní klienti si mohou o půjčku zažádat v Internet Bance nebo Smart Bance. Pokud nejste klientem, využijte online sjednání na webu.
Jak zjistím že si na mě někdo vzal půjčku
Máte strach z toho, že si na vaše jméno někdo vzal půjčku To, zda jsou na vaše jméno vedené nějaké dluhy, si můžete ověřit v registrech dlužníků (např. dluhový registr Solus, Bankovní a Nebankovní registr klientských informací, Centrální evidence exekucí, Insolvenční rejstřík).
V případě, že si chcete zkontrolovat své dluhy, popřípadě dluhy třetích osob, je potřeba získat výpis informací z oficiálních databází:
- Centrální evidence exekucí (CEE)
- Bankovní registr klientských informací (BRKI)
- Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
- Sdružení SOLUS.
- Finanční úřad.
TIP: Jestli si nejste jistí, zdali máte záznam v registru SOLUS, můžete poslat žádost o výpis z registru. Služba je zpoplatněna. Výpis prostřednictvím SMS zprávy stojí 99 Kč, poštou na dobírku zaplatíte 320 Kč.
Jak se dá vymazat z registru dlužníků : O vymazání z registru dlužníků po exekuci nebo insolvenci není možné žádat. Zákon udává lhůty (viz výše v textu), po které musí být záznam v dlužnické databázi evidován. Až po jejich uplynutí může být odebrán, příp. informace o dlužníkovi znepřístupněny.