Antwort Kdo objevil infračervené světlo? Weitere Antworten – Kdy Nepouzivat Infracervene svetlo
Kdy nepoužívat infračervenou lampu
S ozařováním přestaňte, pokud se objeví zarudnutí kůže, nevolnost, bolest hlavy. O používání lampy s lékařem se poraďte v případě onemocnění jater, onkologické diagnózy, závažných onemocnění kůže, poruchy srážlivosti krve nebo hypertenze.Infračervené záření zaujímá oblast mezi nejkratšími radiovými vlnami ( ) a světlem ( ). Zdrojem infračerveného záření jsou tělesa zahřátá na vysokou teplotu. Při pohlcování infračerveného záření probíhá tepelná výměna a ozářené těleso se zahřívá.Ulevuje od bolesti svalů.
Infračervené světlo pomáhá prokrvení obnovit a svaly regenerovat. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, urologických obtížích a gynekologických zánětech. V tomto případě je dobré sáhnout po dvojkombinaci parního nahřívače s infračerveným světelem.
Jak působí infračervené světlo : Podle vlnové délky, pronikavosti a míry pohlcování se dále dělí na podskupiny. Infračervené záření je součástí slunečního záření. Dokáže zahřát povrch věcí a živočichů, aniž by došlo k ohřívání okolního vzduchu. Využívá se hojně v medicíně, ať už při rehabilitaci, tak i při regeneraci organismu.
Proč je dobré červené světlo
Červené světlo podporuje regeneraci, zklidňuje a upravuje spánek. K vyladění vnitřních hodin a nastartování naopak zklidňujících procesů, které vyústí v kvalitní a regenerační spánek, potřebuje tělo působení světla v červeném spektru. “Ale hlavně potřebuje absenci modrého světla,” zdůrazňuje MUDr.
Jak casto pouzivat infračervené světlo : Je možné používat vícekrát za den Terapii červeným světlem je možné používat vícekrát denně. Pokud se osvicuje stejná tělesná partie, tak doporučujeme celkový čas maximálně 30 minut za den. Tento čas by měl být rozdělen do 2-3 světelných terapií.
Roku 1856 bylo infračervené záření detekováno skotským astronomem Charlesem Piazzi Smythem i v měsíčním svitu.
Přirozeným zdrojem krátkovlnného záření je Slunce, umělým různé typy žárovek, teplomety.
Na co pomaha cervena lampa
Například červené světlo (RED) o vlnových délkách 620-700 nm a je účinné při léčbě známek stárnutí jako jsou vrásky, zvyšuje celkovou pružnost pokožky, urychluje hojení, pomáhá s hojením jizev a strií.Terapie prostřednictvím červeného a blízkého infračerveného spektra působí pozitivně na náš mozek, psychiku i náladu. Velice efektivní je jak u depresivních epizod, tak u sezónních depresí (kdy nám často chybí intenzivní světlo).Barva světla – nejrozšířenější barvou světla je bílé, kterým dokážete i oslnit, ale např. červená je také hojně využívaná pro pozorování zvěře. Červené světlo je také méně viditelné pro lidské oko. Pokud si tedy chcete posvítit, ale nechcete být viděni, je červené světlo lepší varianta než bílé.
Doporučujeme vzdálenost cca 15 – 50 cm na osvícenou partii po dobu 10 – 20 minut. Čím větší je vzdálenost od těla, tím se snižuje síla ozáření a je potřebný delší čas. Každý navíc může reagovat odlišně, proto je potřeba upravit si čas terapie dle vašich individuálních reakcí.
Kdo vymyslel rentgenové záření : Wilhelm Conrad Röntgen (27. března 1845 Lennep, dnes místní část města Remscheid, Prusko – 10. února 1923 Mnichov, Německo) byl německý fyzik, který 8. listopadu 1895 objevil elektromagnetické záření s krátkou vlnovou délkou, jež nazval paprsky X (dnes je známé jako rentgenové záření).
Proč se tepelné paprsky nazývají infračervené : Termín „infračervený“ pochází z latiny, kde slovo „infra“ znamená „pod“. Červená je barva s nejdelší vlnovou délkou ve viditelném spektru světla. Inračervené světlo má ještě o něco delší vlnovou délku. Delší vlnová délka znamená nižší frekvenci – proto ono latinské vyjádření slova „pod“.
Co pohlcuje infračervené záření
Některé plyny v atmosféře, zejména vodní pára, absorbují toto infračervené záření a vyzařují je zpět ve všech směrech včetně zpět k povrchu Země. Tento takzvaný skleníkový efekt udržuje atmosféru a zemský povrch o 33 °C teplejší, než kdyby plyny pohlcující infračervené záření nebyly v atmosféře přítomny.
Fotobiomodulaci pomocí červeného a blízkého infračerveného světla tak můžete použít k lokálnímu zacílení otoků, zanícených uzlin, namožených šlach, bolestivých zubů, poraněných svalů, či dokonce chronických zánětech v kloubech.Červené světlo působí jako podpora biochemických procesů v buňkách. To znamená, že dokáže posílit mitochondrie, které slouží jako elektrárny pro buňky. V mitochondriích se vytváří veškerá buněčná energie. Molekula, která energii v buňkách vytváří se nazývá ATP (adenosintrifosfát).
Co je červené světlo : Červené spektrum je okem viditelné a je absorbováno převážně kůží. Blízké infračervené světlo běžným zrakem nevidíme. Toto světlo proniká hlouběji do našeho těla (na rozdíl od ostatních vlnových délek, které končí na pokožce), kde pozitivně působí na naše mitochondrie, buňky, orgány i endokrinní žlázy.