Antwort Kdo provádí hodnocení zaměstnanců? Weitere Antworten – Jak se ohodnotit v práci
Jak správně hodnotit svou práci
- Buďte věcní, všímejte si úspěchů i neúspěchů Při hodnocení své práce se zaměřujte jen na dosažené výsledky, zapomeňte na všechna kdyby a možná.
- Přizvěte tichého pozorovatele. Hodnotit sebe sama je těžký úkol.
- Udělejte si čas, nespěchejte.
- Hodnocení pravidelně opakujte.
Pracovní hodnocení musí obsahovat podstatné a důležité náležitosti jako je jméno a příjmení zaměstnance, datum jeho narození a trvalé bydliště. Dále je také nutné uvést potřebné údaje o zaměstnání jako je jeho délka, druh pracovního poměru a vykonávaná pozice.Při hodnocení procesu se dívejme na přístup zaměstnance k dané práci či úkolu. Zohledněme faktory jako jsou aktivita, spolehlivost, kreativita, ambice daného zaměstnance a cokoliv dalšího, co ovlivňuje jeho produktivitu práce. Hodnocení výstupu lze popsat jako celkový výsledek a výkon zaměstnancovy práce.
Kdo provadi hodnocení zamestnancu : Hodnocení zaměstnance provádí vždy přímý nadřízený hodnoceného. Hodnocením by měli projít všichni zaměstnanci oddělení. Před zahájením hodnotícího období si každý vedoucí zaměstnanec stanoví harmonogram hodnocení pro svoje oddělení. O plánovaném hodnocení informují hodnotitelé své podřízené zpravidla dva týdny předem.
Na co se ptat zaměstnavatele
Náplň práce a pracovní prostředí
- Co přesně budu dělat
- Co bych měl zvládnout do konce zkušební doby
- Je tato pracovní pozice nově vytvořená nebo už existovala dříve
- S kým budu nejvíce spolupracovat
- Komu a jakým způsobem budu za výsledky odpovídat
- Budu za prací cestovat
- V jakém pracovním prostředí budu pracovat
Jak se Sebehodnotit : Jak se naučit hodnotit sám sebe Za prvé je potřeba pochytit pár bodů k obsahu sebehodnocení. Za druhé je důležité natrénovat, aby bylo sebehodnocení adekvátní. Velká sebekritika škodí tomu, abyste se rozvíjeli – proč byste to dělali, když vy „přece víte, že vám to vůbec nejde“.
zn. 21 Cdo 832/2012) může ke snížení nebo odnětí osobního příplatku přiznaného zaměstnanci dojít pouze tehdy, pokud se změní podmínky, za kterých byl přiznán – hovoří se zde o pracovních výsledcích, např. tehdy, když se zaměstnanci oproti stavu, za kterého byl přiznán osobní příplatek, zhorší jeho pracovní výsledky.
- Písemná reference: dokument, o který požádáte písemně při odchodu ze zaměstnání nebo i zpětně. Máte na něj ze zákona nárok.
- Přímý kontakt: při odchodu ze zaměstnání oslovte ty, se kterými jste úzce spolupracovali, a požádejte je, zda-li je můžete uvést jako kontaktní osoby pro referenci.
Co si zaměstnavatel nesmí dovolit
Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.zn. 21 Cdo 832/2012) může ke snížení nebo odnětí osobního příplatku přiznaného zaměstnanci dojít pouze tehdy, pokud se změní podmínky, za kterých byl přiznán – hovoří se zde o pracovních výsledcích, např. tehdy, když se zaměstnanci oproti stavu, za kterého byl přiznán osobní příplatek, zhorší jeho pracovní výsledky.Jak správně chválit zaměstnance
- Buďte konkrétní a adresní.
- Buďte upřímní.
- Pochvalu zveřejněte.
- Buďte připraveni.
- Pochvala zaměstnanci nemusí být jen ústní, může mít i písemnou podobu.
Výše a způsob náhrady škody
Pokud není škoda způsobena úmyslně, může po vás zaměstnavatel požadovat škodu maximálně do výše 4,5 násobku vašeho průměrného měsíčního výdělku. Pozor ale, pokud vám prokáží odpovědnost ve vícero případů a vznik více škod, zde budete platit 4,5 násobek platu za každou z nich.
Na co se ptát uchazečů o práci : Všeobecné otázky během pohovoru
- Jaký druh zaměstnání byste upřednostnili, kdyby vám nezáleželo na výdělku
- Upřednostňujete práci v týmu nebo individuální práci
- S jakými lidmi nechcete pracovat
- Co vás motivuje
- Překáží vám cestování
- Ucházeli jste se o jinou pozici
- Jaké máte kariérní plány
Co napsat do sebereflexe : ○ Popis: Co se stalo ○ Pocity: Jak ses cítil ○ Evaluace: Co bylo dobré a co špatné byly příčiny…
Co to je sebehodnocení
Sebehodnocení – afektivní aspekt sebepojetí, lze definovat jako mentální reprezentaci emočního vztahu k sobě, neboli představu sebe z hlediska vlastní kompetence, ať už v jakékoli oblasti – sociální, morální nebo výkonové.
Osobní příplatek lze přiznat pouze zaměstnanci, který dlouhodobě dosahuje velmi dobrých pracovních výsledků nebo kvalitně plní větší rozsah pracovních úkolů než ostatní zaměstnanci, nebo zaměstnanci, který je vynikajícím a všeobecně uznávaným odborníkem a vykonává práce zařazené do desáté až šestnácté platové třídy.Častým dotazem je, jak se daní osobní ohodnocení. Osobní ohodnocení je součástí vaší hrubé mzdy, tedy podléhá kompletnímu zdanění, a zaměstnavatel vám srazí zdravotní i sociální pojištění a současně daň z příjmu.
Jak má vypadat reference : Skutečně dobrá reference by měla být krátká, konkrétní, kladná a měla by vzbuzovat emoce. Vy chcete dalším zákazníkům říci, v čem jste jedničky! Chcete, aby přesně toto řekli klienti, kteří od vás nakoupili. S čím konkrétně byli spokojení!