Antwort Kdo Vyvrazdil Premyslovce? Weitere Antworten – Kdo nechal Vyvrazdit slavníkovce
Dodnes tak není přesně jasné, kdo byl konkrétně pachatelem či objednatelem masakru nebo jaké byly jeho motivy. Jisté je to, že přemyslovský kníže Boleslav II. rozkaz k vyvraždění příbuzenského rodu nevydal. Byl stižen mrtvicí a nebyl schopen vlády.Vyvraždění Slavníkovců a právo na vládu nejstaršího
Rozhodující bitvu o moc nad Čechami vyhráli Přemyslovci za vlády jeho syna Boleslava II., když na Libici 28. září 995 vyvraždili mocný rod Slavníkovců.Přemyslovci se rozhodli upevnit svou moc, proto vyvraždili konkurenční rod Slavníkovců a jejich sídlo v Libici nad Cidlinou zbořili. Tím došlo ke sjednocení českého státu a Přemyslovci se stali jedinými vládci.
Jak Vymreli Slavníkovci : 28. září 995 čeští velmožové přepadli hrad a v okolí kostela vyvraždili všechny Slavníkovce. Tím skončila i historie tohoto rodu, i když dva Slavníkovci nebyli přítomni. To byl Soběslav, nejvýznamnější místní vládce, a svatý Vojtěch, který pobýval rovněž v cizině.
Kdo vyvraždil vršovce
Vršovci bývají vedle Municů a Těpticů uváděni jako příklad tzv. rané šlechty. Přemyslovci se Vršovce pokusili třikrát vyvraždit (poprvé v roce 1003, znovu asi 1014, naposled a opět ne důsledně v roce 1108 na vraclavském hradišti nedaleko Vysokého Mýta).
Kdo byl druhý pražský biskup : Vojtěch, druhý biskup pražský, jeho klášter i úcta u lidu.
Rod Přemyslovců podle legendy založila Libuše, dcera bájného Kroka, společně s Přemyslem zvaným Oráč. Po nich převzal vládu jejich syn Nezamysl, následovaný řadou dalších mytických vládců jako byli Mnata, Vojen, Vnislav, Křesomysl, Neklan a Hostivít.
Přemyslovci byli jedinou původem českou panovnickou dynastií. Osobou krále Václava III. vymřel rod po meči a královská linie se tak sňatkem Přemyslovny Elišky s králem Janem Lucemburským přenesla na Lucemburskou dynastii a další rody.
Co se odehralo na Libici
Vyvraždění Slavníkovců byl násilný akt, při němž čeští velmožové 28. září 995 povraždili v Libici členy významného rodu Slavníkovců. Přežili jen Soběslav, Vojtěch a jejich nevlastní bratr Radim.Pražské biskupství bylo založeno roku 973 vyjmutím z řezenské diecéze. Prvním biskupem byl v roce 976 zvolen Dětmar. Na arcibiskupství byla pražská diecéze povýšena v roce 1344 za panování krále Jana Lucemburského a prvním pražským arcibiskupem se stal tehdejší biskup Arnošt z Pardubic.Patron českého národa a symbol české státnosti
Podle legendy byl zbožný Václav zavražděn ve Staré Boleslavi služebníky svého bratra Boleslava poté, co se ho sám Boleslav pokusil zabít. Václava dodnes považujeme za patrona českého státu.
století v Kosmově Kronice Čechů, byl zakladatelem rodu Přemyslovců Přemysl Oráč, pocházející ze Stadic, kterého si vyvolila za manžela Krokova dcera Libuše (v té době ale Stadice ještě neexistovaly). Jejich následníky byli dle pověstí Nezamysl, Mnata, Vojen, Vnislav, Křesomysl, Neklan a Hostivít.
Kdo byl první přemyslovský kníže : Prvním historicky doloženým českým panovníkem byl Bořivoj I. (asi 852–889) se svou manželkou svatou Ludmilou (860–921). Královský titul, nikoli ovšem dědičný, jako první získali v roce 1085 Vratislav II. (asi 1033–1092) a v roce 1158 jeho vnuk Vladislav II.
Kdo vládl po vymření Přemyslovců : Přemyslovská linie poté ještě pokračovala po přeslici v dalších královských dynastiích, což byli Lucemburkové (1310–1436), Habsburkové (1436–1457), Jagellonci (1471–1526) a opět Habsburkové (1526–1740), posléze Habsbursko-Lotrinská dynastie (1740–1918).
Kde zili Slavnikovci
Prostor předhradí pozdějšího slavníkovského hradiště byl osídlen už v mladší době bronzové. Hradiště najdeme na západním okraji obce Libice nad Cidlinou. V ranném středověku šlo o velmi významné hradiště o rozloze asi 26 hektarů, které bylo opásáno poměrně mohutnou hradbou.
Svatý Vojtěch asi 956 – 23. dubna 997, v zahraničí známý spíše pod svým biřmovacím jménem Adalbert, byl druhý pražský biskup. Pocházel z rodu Slavníkovců.Zemřel 23. dubna roku 997 v Prusku. Podle legendy ho pohané spoutali, sedmi kopími zabili, jeho hlavu usekli a narazili na kůl.
Jak říkat Vojtovi : Můj muž je Vojtěch. Říkám mu Vojto, Vojtí, Vojtíku. Jeho táta mu říká Vojtíšku.